Maminka.czDěti a mateřství

Vaše Adéla: Jakou hudbu děti milují?

28. 3. 2011
Vaše Adéla:  Jakou hudbu děti milují?
Hudbu děti vnímají již v prenatálním období. Stává se tak pro ně velmi důležitým vjemem, na který reagují a jejím prostřednictvím vyjadřují své emoce. Ale jakou hudbu jim máme pouštět? Tu, která se líbí nám, nebo tu čistě dětskou? Naštěstí máme na výběr…

Pokaždé, když můj syn vidí rádio, okamžitě se dožaduje, abych ho spustila. Slyší-li prvních pár tónů, je doslova v extázi a točí se dokola a radostí křičí. Začala jsem tedy řešit, jestli mu mám raději začít pouštět písničky určené pro děti, či ne.

Byla jsem překvapená, když jsem mu poprvé pustila zaručenou klasiku Svěráka a Uhlíře. Jejich hudba mu evidentně vůbec nic neříkala. Jen stál a tvářil se dost divně. To je jako co? Je sice fakt, že jejich produkce je určená spíš pro děti, které už chodí do školky a rozumí jejich slovním hříčkám, které si broukají, ale přesto jsem čekala vřelejší reakci. Přeci jen na tomto repertoáru vyrostlo již několik generací… Zato na Placebo či Muse se Eda rozparádil celkem slušně. Jenže na takový kalibr má přeci jen ještě pár let čas.

Jak tedy najít hudbu, která dítě zaujme a přitom by nebyla super infantilně otravná? Popravdě mi z některých dětských interpretů naskakuje husí kůže…

Jako velmi věrná návštěvnice hudebních festivalů jsem se již před obdobím rodičovství setkala se skupinou Kašpárek v rohlíku, kteří dělají takzvaný bejby pank. Podle mého názoru produkují songy, které neurazí dospělého a malé děti z nich přímo šílí. Pokud vám nevyhovuje produkce Dády Patrasové a přitom nechcete své děti nakazit brutálním rockem, je právě Kašpárek správná volba.

Čtěte také:Hudba miminku svědčí, ale na koncert běžte bez něj!

Na vlastní oči jsem viděla, jak dvouletí caparti paří pod pódiem a užívají si každý decibel. Až někdy mrazí, jak hustě při tom dítka vypadají. Napadlo mě: když se takhle odvážou ve dvou letech, jak budou řádit v patnácti?

Svému synovi často pouštím Kašpárkovo CD a reakce jsou skvělé. Už se těším, až vyrazíme na koncert!

Vaše Adéla

Každý den nové slevy na jednom místě!

Témata: Děti

Mohlo by vás zajímat
Jak by vypadal svět podle dětských kresbiček? Takhle! Pobavte se s námi
Čekáte miminko? Oznámit to můžete vtipně a s nápadem. Třeba takto
Policistka nakojila podvyživené miminko. Je hrdinkou internetu
Chtěla jsem druhé dítě. Teď čekám dvojčata a manžel šílí

Horoskopy

Rak Měli byste se zaměřit na záležitosti, které nejsou výdělečné, avšak potěší nejbližší lidí kolem vás.…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Sáva, SábaRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu