Maminka.czTěhotenství

Vaše Adéla: Barvení bez obav

Hormonální změny v těhotenství neovlivňují jen vaše tělo, ale i vlasy a nehty. A to především tak, že se mění jejich kvalita a vlastnosti. Naštěstí ve většině případech, pokud vaše těhotenství probíhá tak jak má, k lepšímu. Ale co barvení? Určitě jste slyšela názor, že je v těhotenství nepřípustné. Nenechte se ale zmást!
22. 3. 2010
Vaše Adéla: Barvení bez obav

Docela se mi líbilo, když jsem se mohla v těhotenství pochlubit mnohem pevnějšími nehty a poměrně bohatší hřívou, která rostla nevídanou rychlostí. Přišlo mi to vhod, plánovala jsem právě svatbu a tak jsem se těšila, až moje kratší vlasy dostanou takovou podobu, aby se daly nějak efektně učesat. Vlasy dorostly bez probémů, ale jejich barva, která byla před pár měsíci zářivě měděná, se téměř úplně vytratila a tak potřebovaly navrátit do původního odstínu. Chtěla jsem se jednoduše svěřit do rukou kadeřnice, ale jen do té doby, než se ke mně začaly hrnout takové informace, že když se obarvím, můžu děťátku poškodit mozek... Dost mě to vyděsilo.

Obarvit, nebo neobarvit? Babička a kamarádka mi radily, ať se rozhodně nebarvím, protože chemikálie v barvě můžou poškodit miminko. Na netu se teorie různily. Kolegyně v práci mě zas ujišťovala v tom, že je to stará pověra, která přerostla v nesmyslný mýtus že něco podobného možná platilo před třiceti lety, kdy byly barvy na vlasy na úplně jiné úrovni než dnes. Dokonce jsem se od další kamarádky doslechla o jistém lxusním kadeřnickém studiu, kde nabízí speciální šetrnou barvu pro těhotné! Když jsem se ale po telefonu dozvěděla, kolik takové obarvení stojí, málem jsem údivem spolkla svůj mobil. Cena byla skoro dvojnásobná proti běžné zkrášlovací kůře.

Nezbývalo nic jiného, než se zeptat přímo odborníka - mé gynekoložky. Ta se informaci, že někdo nabízí speciální barvy na vlasy upřímně zasmála. Byl to jen dobrý obchodní trik. Řekla mi doslova: Klidně se nechte nabarvit třeba na zeleno, miminku nijak neublížíte. Možná jen vaše vlasy budou reagovat na barvu trochu jinak, než jste byly zvyklé. Může chytnout méně, nebo dokonce výrazněji. Tak se ničeho nebojte!

Vaše Adéla


Témata: Těhotenství, Jen pro maminku

Mohlo by vás zajímat
Odklady prvňáčků: Jsou opravdu vždy nutné?
Rajskou omáčku milují děti i dospělí. Tento recept zvládne každý
Lída Němečková: Po porodu mám dole dvacet kilo, ale dalších dvacet stále nahoře
Kristýna Leichtová je těhotná. Podívejte se, jak jí to sluší s bříškem

Video

Testovali jsme hračky. Které u našich dětí bodují?

Horoskopy

Býk Uklidněte se, protože jste dnes dostatečně chráněni bojovným Marsem, který vám propůjčí větší…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Vlastimil, VlastimilaRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu