Maminka.czJen pro maminku

Vaše Adéla: Buďte chic i na mateřské!

12. 6. 2011
Vaše Adéla: Buďte chic i na mateřské!
Skutečnost, že se vám narodilo dítě, ještě nemusí znamenat, že rezignujete na veškeré své osobní potřeby! I když je celý ten kolotoč kolem miminka či batolete jeden velký záhul, pár minut pro sebe si najít musíte!

Občas se dívám na televizní pořad Sama doma, kde pravidelně provádějí proměny vizáže divaček, jež se rekrutují z řad žen na mateřské nebo rodičovské dovolené.

Nemohla jsem si nevšimnout, že každá z účastnic proměny před kamerami sděluje, že na sebe nemá ani pět minut času a těžce se zanedbává. Nepoužívají make-up, nestarají se o svou pleť a o návštěvě kadeřnictví nemůže být ani řeč. Po proměně všechny ženy vypadaly spokojeně a šťastně. Proč si tedy nenajít pár minut pro sebe? Stojí to za to!

Péče o dítě je časově náročná záležitost, ale i tak by si každá z nás měla najít chvilku pro sebe. Třeba, když mimi usne, nebo zrovna hlídá tatínek. Základní ošetření pleti a lehký make-up přece nezabere hodiny, ale jen sotva pár minut. Stačí jen chtít. Čas, který do sebe investujete se vám mnohanásobně vrátí. To, jak o sebe pečujeme, se odrazí na tom, jak nás přijímá okolí a jak se cítíme. Nepatřím mezi takzvané kikiny, které věnují hodiny u zrcadla, ale dávám si pozor, abych nevypadala jako divoženka.

Když chodím se synem na hřiště, nemůžu si nevšimnout, že některé maminky vypadají unaveně a ledabyle. Mastné vlasy, tepláky a pantofle. Každý má sice právo na svůj vlastní styl, ale nejspíš se všechny shodneme, že neupravený vzhled patří tak možná na zahradu a ne do města. Nedávno jsem mluvila s maminkou dvouletého chlapečka, která si ztěžovala, že nebyla od porodu u kadeřnice a také stále nedokázala shodit kilogramy nabrané v těhotenství. Měla na sobě jakousi beztvarou košili a vytahané děravé legíny. Bylo mi z ní smutno. Namlouvala si, že ona a její potřeby jsou podružné. Nenajde prý pro sebe ani minutu času. Nechci být zlá, ale myslím si, že je to nesmysl a lenost. Mám stejně starého syna, a přesto vypadám a cítím se naprosto jinak.

Pokud nevíte jak na věc, zajděte do nejbližšího kosmetického slonu a nechte si poradit. Zabere to jen pár minut! Základem jsou dva kroky v péči o pleť: čistit a hydratovat. Zvláštní pozornost byste měla věnovat pokožce kolem očí. Je tenčí a citlivější, takže rychleji stárne. Krém zvolte pečlivě podle typu pleti a nanášejte jej dvakrát denně na vyčištěnou pleť.

Pokud se líčíte a bojujete s časem, postačí vám kvalitní make-up (na něm se nevyplatí šetřit), řasenka a tvářenka. Aplikace zabere méně než 5 minut a budete vypadat o poznání lépe. Stoupne vám sebevědomí!

Témata: Děti, Mateřská a rodičovská dovolená, Jen pro maminku, Máť, Náročná záležitost

Mohlo by vás zajímat
Jak by vypadal svět podle dětských kresbiček? Takhle! Pobavte se s námi
S manželem jsme se naprosto odcizili. Má cenu zůstávat spolu kvůli dětem?
Jak se s dětmi nezbláznit? Vytvořte si pevné body v běžném dni
Syndrom náhlého úmrtí kojenců má zřejmě i biologickou příčinu
V autosedačce sedí špatně polovina dětí. Vadí zimní oblečení i sklopené madlo
Má rozštěp, řekl lékař a navrhl potrat. Dítě si nechala. Jak vypadá teď?
Růstový spurt: období nenasytného kojence vás potká několikrát
Mateřská je někdy vojna. A Mates není žádná uťáplina, říká Nikol Štíbrová
Předčasný porod: Nikdo na světe ho neumí zastavit, říká porodník

Horoskopy

Ryby Koncem týdne přidáváte na intenzitě práce a nejraději byste povýšili. Jenže to nebude tak jednoduché,…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Vladislav, Vladislava, Priska

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu