Maminka.czJen pro maminku

Vaše Adéla: Buďte chic i na mateřské!

Skutečnost, že se vám narodilo dítě, ještě nemusí znamenat, že rezignujete na veškeré své osobní potřeby! I když je celý ten kolotoč kolem miminka či batolete jeden velký záhul, pár minut pro sebe si najít musíte!
12. 6. 2011
Vaše Adéla: Buďte chic i na mateřské!

Občas se dívám na televizní pořad Sama doma, kde pravidelně provádějí proměny vizáže divaček, jež se rekrutují z řad žen na mateřské nebo rodičovské dovolené.

Nemohla jsem si nevšimnout, že každá z účastnic proměny před kamerami sděluje, že na sebe nemá ani pět minut času a těžce se zanedbává. Nepoužívají make-up, nestarají se o svou pleť a o návštěvě kadeřnictví nemůže být ani řeč. Po proměně všechny ženy vypadaly spokojeně a šťastně. Proč si tedy nenajít pár minut pro sebe? Stojí to za to!

Péče o dítě je časově náročná záležitost, ale i tak by si každá z nás měla najít chvilku pro sebe. Třeba, když mimi usne, nebo zrovna hlídá tatínek. Základní ošetření pleti a lehký make-up přece nezabere hodiny, ale jen sotva pár minut. Stačí jen chtít. Čas, který do sebe investujete se vám mnohanásobně vrátí. To, jak o sebe pečujeme, se odrazí na tom, jak nás přijímá okolí a jak se cítíme. Nepatřím mezi takzvané kikiny, které věnují hodiny u zrcadla, ale dávám si pozor, abych nevypadala jako divoženka.

Když chodím se synem na hřiště, nemůžu si nevšimnout, že některé maminky vypadají unaveně a ledabyle. Mastné vlasy, tepláky a pantofle. Každý má sice právo na svůj vlastní styl, ale nejspíš se všechny shodneme, že neupravený vzhled patří tak možná na zahradu a ne do města. Nedávno jsem mluvila s maminkou dvouletého chlapečka, která si ztěžovala, že nebyla od porodu u kadeřnice a také stále nedokázala shodit kilogramy nabrané v těhotenství. Měla na sobě jakousi beztvarou košili a vytahané děravé legíny. Bylo mi z ní smutno. Namlouvala si, že ona a její potřeby jsou podružné. Nenajde prý pro sebe ani minutu času. Nechci být zlá, ale myslím si, že je to nesmysl a lenost. Mám stejně starého syna, a přesto vypadám a cítím se naprosto jinak.

Pokud nevíte jak na věc, zajděte do nejbližšího kosmetického slonu a nechte si poradit. Zabere to jen pár minut! Základem jsou dva kroky v péči o pleť: čistit a hydratovat. Zvláštní pozornost byste měla věnovat pokožce kolem očí. Je tenčí a citlivější, takže rychleji stárne. Krém zvolte pečlivě podle typu pleti a nanášejte jej dvakrát denně na vyčištěnou pleť.

Pokud se líčíte a bojujete s časem, postačí vám kvalitní make-up (na něm se nevyplatí šetřit), řasenka a tvářenka. Aplikace zabere méně než 5 minut a budete vypadat o poznání lépe. Stoupne vám sebevědomí!


Témata: Děti, Mateřská a rodičovská dovolená, Jen pro maminku

Mohlo by vás zajímat
Synové se rvou jako koně. Už si nevíme rady, svěřila se zoufalá máma
Meghan je přesně typ "princezny", kterou naše dcery potřebují za vzor
Aromaterapie: Může zpříjemnit těhotenství a usnadnit porod či kojení
Lívance a domácí pizza. Tohle dětem připravte a budou vás zbožňovat

Horoskopy

Ryby Venuše vás naléhavě nabádá, abyste si udělali více času pro rodinu. Pokud se správně rozhodnete, bohatě…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Monika, Konstantin, EleniRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu