Maminka.czTěhotenství

Vaše Adéla: Co se děje s vaší pletí během těhotenství?

20. 3. 2011
Vaše Adéla: Co se děje s vaší pletí během těhotenství?
V období sladkého očekávávání se s vaší pletí můžou dít doslova psí kusy. Na vině jsou zas ty proklaté hormony. Některé ženy mají to štěstí, že mají pokožku i vlasy lepší než kdykoliv předtím, ale jiných se tento luxus bohužel netýká... Co s tím?

Nedávno jsem potkala kamarádku Lenku, která se mnou chodila na střední školu. Zrovna zažívala velkou euforii pátého měsíce těhotenství a mimo to, že na mě chrlila spoustu úžasných pocitů z jejího stavu si mi postěžovala, že její pleť je v současnosti horší než v období vrcholné puberty. Což ani nános kvalitního make-upu nedokázal zachránit.

Tvrdila, že její kosmetika, kterou používá dlouhá léta vůbec nic nezmůže. Uklidnila jsem ji, že její trápení je určitě jen dočasné. Po porodu se hormony zase ustálí a tím pádem se vše vrátí do starých kolejí. I já jsem asi ve 12. týdnu těhotenství bojovala s akné a velmi mi pomohly bylinkové zábaly z řepíku a heřmánku. Také jsem pleť každé ráno a večer pečlivě čistila a hydratovala nekomedogeními krémy. Velmi doporučuji výživný krém od Sephory nebo Vichy. Může se stát, že váš oblíbený a prověřený krém najednou zklame. Nic si z toho nedělejte, protože je přirozené, že se typ pleti může náhle změnit například ze suché na smíšenou či z normální na citlivou.

I když máte celý život bezchybnou pleť, nedivte se, když najednou zjistíte, že vás pálí krém, který užíváte již dlouho bez problémů. Byla jsem v šoku, když jsem si nanesla svůj oční krém od Clinique (který by měl být hypoalergenní), který ze dne na den začal pálit. Okamžitě jsem ho přestala používat a navštívila dermatologii, kde mi sdělili, že moje pleť je nyní velmi citlivá a nesnese žádné chemikálie. Doporučili mi kosmetiku Darphin, která se s mou pokožkou snesla bezvadně, i když jsem si trochu připlatila...

Každý den nové slevy na jednom místě!

Dále mě potrápily pigmentové skvrny a solární alergie. Nikdy jsem se neopalovala moc dobře, ale v těhotenství pro mě pobyt na slunci znamenal hotové peklo. Červené skvrny a svědící kopřivka mě sužovaly pokaždé, když jsem se vystavila slunci. Podle mého dermatologa tento problém postihuje víc než polovinu těhotných žen. Bojovat proti tomuto nepříjemnému jevu lze pomocí kvalitních opalovacích přípravků s nejvyšším ochranným UVA a UVB filtrem. Mně se osvědčil krém od Biodermy s SPF 50, který jsem si nanášela na obličej i celé tělo. Fakt to pomáhá!

Vaše Adéla

Témata: Těhotenství, Jen pro maminku, Solární alergie, Pleť

Mohlo by vás zajímat
Nemusíte stihnout všechno. Trendem poslední doby je pomalé rodičovství
V jaké poloze budete rodit? Porody na zádech jsou prý delší až o 20 minut
Sex po porodu: Tohle jste možná vůbec nevěděli!
Chytrý po tátovi? Omyl. Inteligenci děti dědí od matek, tvrdí vědci

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu