Maminka.czBatole

Vaše Adéla: Jaký je rozdíl mezi životem s kojencem a batoletem? Velký!

Nedávno si mi postěžovala kamarádka, poměrně čerstvá maminka, jak je unavená a nemá na sebe vůbec čas… Začala jsem se smát! "Jen počkej za půl roku, to teprve uvidíš ten mazec! Užívej si období relativního klidu," vyprskla jsem na ni. Samozřejmě si myslela, že ji jen straším a nic šílenějšího, než co právě prožívá, ani nastat nemůže…
26. 6. 2011
Vaše Adéla: Jaký je rozdíl mezi životem s kojencem a batoletem? Velký!

No jo, jenže ono se to stane. S nostalgií vzpomínám na to, jak jsem ještě před rokem chodila na vycházky s kočárkem vymóděna a přicházela domů lehce unavená z pěší tůry a na mém oblečení nebyla ani skvrnka. Můj syn ještě nechodil a seděl spořádaně v kočárku. Dokonce se nechal ochotně obléknout, přebalit a nakrmit! Vystačil si s pár chrastítky, které zkoumavě muchlal v ručičkách a já stihla i posedět v kavárně na zahrádce s kamarádkou (třeba většinu odpoledne).

Kadeřník nebo manikúra nebyl s dítětem žádný problém. Také jsem neměla nouze o nové přírůstky v mém šatníku! Kdykoliv jsem si mohla zajít do butiku pro něco nového a při vybírání mě čas netlačil. Také běžný nákup v supermarketu neměl chybu… Eda seděl v autosedačce, koukal, nekřičel… Jó, to byl sladký život!

Když se ale z kojence stane zvídavé, rychlé a svéhlavé batole, je všemu výše zmiňovanému hořký konec.

Vyrážíme-li s Edíkem ven, volím outfit zemitých odstínů (na kterém není moc vidět přesnídávka, ťápota v lepším případě od bahna nebo tráva). Domů se vracím unavená k padnutí a jsem vůbec ráda, že jsem se zvládla doplazit ke dveřím. Celou cestu jsme totiž v neustálém poklusu a já každých pár vteřin skáču jako bodyguard, abych zachránila své nebohé dítě před vběhnutím pod tramvaj.

Oblékání a přebalování se také odehrává v pohybu a někdy je zapotřebí použít hrubou sílu. Do kočárku syna nenarvu ani za pomoci manžela, protože se tak zmítá a řve, že mě po pár pokusech dojde síla. Proto musíme chodit po svých. Ke kadeřníkovi se musím vždy několikrát přeobjednávat podle hlídání, protože s Edou to prostě nejde.

A kafíčka s kámoškami? O těch si nechávám zdát. Syn totiž nesnese, když si někde jen na minutu sednu. Hned mě táhne pryč a nechce být ani v dětském koutku. Šatník bych také potřebovala trochu aktualizovat, poněvadž s Edíkem se nakupovat nedá. Při náznaku, že bych vjela do nějakého obchodu, tropí hysterický záchvat. Takže typický chlap...

I když jsou miminka také náročná na péči, užívejte si, že když je někam položíte, také je tam za chvíli opět najdete.

Vaše Adéla


Témata: Děti, Batole, Manikúra, Život, Běžný nákup, Velký, Typický chlap, Padnutí, Skvrnka

Mohlo by vás zajímat
Synové se rvou jako koně. Už si nevíme rady, svěřila se zoufalá máma
Meghan je přesně typ "princezny", kterou naše dcery potřebují za vzor
Aromaterapie: Může zpříjemnit těhotenství a usnadnit porod či kojení
Lívance a domácí pizza. Tohle dětem připravte a budou vás zbožňovat

Horoskopy

Býk Se členy rodiny máte naštěstí nyní podstatně více společných témat, než tomu bylo v předchozí době a…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Monika, Konstantin, EleniRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu