Maminka.czTěhotenství a porod

Vaše Adéla: Je nadstandardní pokoj v porodnici zbytečný luxus?

Ve většině českých porodnic v současné době dostanete kvalitní péči nejen pro sebe, ale také pro své novorozenené miminko. Ale i tak je obrovský rozdíl v tom, jestli se po porodu octnete na oddělení šestinedělí v obyčejném pokoji či v tom nadstandardním.
25. 4. 2011
Vaše Adéla: Je nadstandardní pokoj v porodnici zbytečný luxus?

Když se začal blížit můj termín porodu, neustále jsem se ptala sester a lékařů v pražské porodnici U Apolináře, jestli by nějak nešlo zařídit, abych měla nadstandard jistý. Bohužel se mi pokaždé dostalo negativní odpovědi. Nemocnice není hotel a tak se pokoj nedá předem zarezervovat. Musíte na něj mít prostě štěstí, uvolní-li se zrovna nějaké to lůžko. Ale i tak nemáte vyhráno, protože jsem se nedávno dozvěděla, že existuje dokonce pořadník, na který je i případná protekce krátká.

Čtěte také:Jak se rodí u Apolináře

Moc jsem o nadstandardní pokoj stála, protože jsem předtím měla tu čest navštívit několik svých kamarádek, které rodily ve stejném špitále. Viděla jsem tedy ten velký rozdíl v komfortu i vybavení pokojů. Dokonce i sestry mi připadaly jiné - milejší a ochotnější. Je pravda, že služba nadstandardní zdravotnické péče stojí ve výsledku docela dost peněz, ale jsou situace - a myslím, že narození dítěte k nim rozhodně patří - kdy jsou peníze podružné. Prostě chcete to nejlepší! Pro představu: jeden den hospitalizace vyjde cca na 1000 korun.

Nakonec se mi splnilo, co jsem chtěla. Ještě na porodním sále se mě jedna sestřička zeptala, jestli bych neměla zájem o místo na nadstandardním oddělení, na kterém se právě jedno místo uvolnilo. I když jsem zrovna zápasila s bolestivými kontrakcemi, okamžitě jsem radostně zařvala: "Ano, beru, chci, super!"

Dočkala jsem se vlastní koupelny se záchodem hned vedle lůžka, jen jedné spolubydlící, přebalovacího pultů i s kosmetickými přípravky pro miminko, super pohodlné postele, luxusní čistoty, lednice, televize a celkově příjemného prostředí. Měla jsem dostatek soukromí a sestřičky se neustále zajímaly, zda něco nepotřebuji, prostě jako v bavlnce. Skoro se mi po návratu domů stýskalo. Ani jednou jsem se nesetkala s něčí neochotou. To vše mi za několik tisícovek stálo.

Když slyším od kamarádek, jak musely v porodnici po nástřihu každou chvíli courat do sprch, které byly tři na celé oddělení, v mém názoru mě to jen utvrzuje. Proto všem nastávajícím maminkám radím: máte-li možnost, skočte po nadstandardu, rodíte přece jen jednou nebo párkrát za život. Tak proč tyto chvíle neprožít co nejpříjemněji?

Vaše Adéla

SLEVÍN.CZ - Každý den nové slevy na jednom místě!

Témata: Adéla, Pokoj, Celé oddělení
Mohlo by vás zajímat
Špatné počasí? Nevadí! Vezměte do ruky knihu a užívejte si domácí pohodu
Halloweenské dobroty, které ocení nejen děti
Utrpení matek perfekcionistek... Perfektní chtějí být většinou prvorozené dcery
Diastáza se objevuje hlavně po druhém porodu. Jak se zbavit rozestupu břicha ?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu