Maminka.czKojenec

Vaše Adéla: Jeden kočárek do tří let? Ani omylem...

31. 8. 2010
Vaše Adéla: Jeden kočárek do tří let? Ani omylem...
Při výběru kočárku můžete narazit na dilema: koupit trojkombinaci (korbička, autosedačka, golfky v jednom) nebo postupem času pořídit více kočárků podle momentální potřeby dítěte.

Výrobci trojkombinací se předhánějí ve tvrzeních, že právě jejich model vydrží naprosto všechno a budete ho moci užívat celých 36 měsíců a po jiném nezatoužíte.

I když nejsou zrovna levné, zdá se, že jejich koupí ušetříte. Ale je to skutečně tak?

Když jsem před více než rokem vybírala kočárek pro svého syna, projela jsem snad většinu internetových obchodů i diskusí, kde si maminky navzájem sdělovaly své zkušenosti s daným typem vozítka.

A když jsem vstřebala všechny informace, rozhodla jsem se pro trojkombinaci od jedné renomované nizozemské firmy. Byla jsem přesvědčená, že bezmála dvacetitisícová investice za to stojí.

Kočárek byl až zázračně vychytaný, s různými prvky, které slibovaly, že si v něm dítko bude spokojeně broukat téměř do předškolního věku. Byla jsem z něj přímo nadšená kvůli jeho skladnosti, praktičnosti, snadnému ovládání a originálnímu designu.

Jenže ouha. Přesně po roce používání je můj super kočár zralý na likvidaci. Nefunguje brzda, vypadávají zadní kolečka, celý nesnesitelně vrže a když polohuji sedačku, často mám pocit, že mi zůstane v ruce. To ho mám užívat další dva roky? Proboha, to snad radši ne!

A to ho podle mého názoru nevystavuji žádným extrémním situacím. Jezdím jen po městě a upravených parcích, v drsnějším terénu jsem jela jen párkrát. Co s ním? Prodat? Něco takového bych se asi styděla vůbec někomu s čistým svědomím nabízet.

Materiály ze kterých se současné kočárky vyrábí toho opravdu moc nevydrží. Umělohmotné součástky se rychle opotřebují, kolečka sjedou v rekordním čase a textilie po pár měsících ani nepoznáte.

Takže jsem nucena opět pustit nějaký ten peníz za nový kočár a jsem už obezřetnější. Tentokrát mám v hledáčku ultra lehké, spolehlivé golfáče, od kterých si slibuji větší výdrž. Máte někdo tip:-)?

Když se nad tím zamyslím a vezmu do ruky kalkulačku, vychází mi, že kdybych si koupila dva různé kočárky, stálo by mě to o něco méně. Do trojkombinace bych znovu nejspíš nešla... Musela by být z nějakého nezničitelného materiálu, aby mě přesvědčila... Máte stejnou zkušenost či opačnou? Napište mi o tom!

Vaše Adéla

Témata: Děti, Batole, Kojenec, Let, Kočár, Kočárek, Omyl, Snadné ovládání

Mohlo by vás zajímat
Manželovi rodiče nám finančně pomohli. Teď za to platíme jinak
Fejeton Marie Doležalové: Tady můžu s klidem říkat MY, kašlík a prdíky
Bez andělů nejsou Vánoce. Vyrobte si je ze šišek, špuntů nebo kolíčků
Doma beránci, ve školce vlci. A mohla jsem za to já, perfektní matka!
Klasické fotky mimin jsou nuda. Tenhle táta proto fotí děti jinak
To je ale bříško! Takhle vypadá těhotenství s trojčaty týden po týdnu
Mateřská je někdy vojna. A Mates není žádná uťáplina, říká Nikol Štíbrová
Mateřská dovolená 2018 – vše, co potřebujete vědět
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit

Horoskopy

Kozoroh Jediný pohled vám stačí, abyste zhodnotili postoj svých příbuzných k vašemu plánu na změnu v práci.…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Miloslava, Grace, Fiona

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu