Maminka.czKojenec

Vaše Adéla: Jeden kočárek do tří let? Ani omylem...

31. 8. 2010
Vaše Adéla: Jeden kočárek do tří let? Ani omylem...
Při výběru kočárku můžete narazit na dilema: koupit trojkombinaci (korbička, autosedačka, golfky v jednom) nebo postupem času pořídit více kočárků podle momentální potřeby dítěte.

Výrobci trojkombinací se předhánějí ve tvrzeních, že právě jejich model vydrží naprosto všechno a budete ho moci užívat celých 36 měsíců a po jiném nezatoužíte.

I když nejsou zrovna levné, zdá se, že jejich koupí ušetříte. Ale je to skutečně tak?

Když jsem před více než rokem vybírala kočárek pro svého syna, projela jsem snad většinu internetových obchodů i diskusí, kde si maminky navzájem sdělovaly své zkušenosti s daným typem vozítka.

A když jsem vstřebala všechny informace, rozhodla jsem se pro trojkombinaci od jedné renomované nizozemské firmy. Byla jsem přesvědčená, že bezmála dvacetitisícová investice za to stojí.

Kočárek byl až zázračně vychytaný, s různými prvky, které slibovaly, že si v něm dítko bude spokojeně broukat téměř do předškolního věku. Byla jsem z něj přímo nadšená kvůli jeho skladnosti, praktičnosti, snadnému ovládání a originálnímu designu.

Jenže ouha. Přesně po roce používání je můj super kočár zralý na likvidaci. Nefunguje brzda, vypadávají zadní kolečka, celý nesnesitelně vrže a když polohuji sedačku, často mám pocit, že mi zůstane v ruce. To ho mám užívat další dva roky? Proboha, to snad radši ne!

A to ho podle mého názoru nevystavuji žádným extrémním situacím. Jezdím jen po městě a upravených parcích, v drsnějším terénu jsem jela jen párkrát. Co s ním? Prodat? Něco takového bych se asi styděla vůbec někomu s čistým svědomím nabízet.

Materiály ze kterých se současné kočárky vyrábí toho opravdu moc nevydrží. Umělohmotné součástky se rychle opotřebují, kolečka sjedou v rekordním čase a textilie po pár měsících ani nepoznáte.

Takže jsem nucena opět pustit nějaký ten peníz za nový kočár a jsem už obezřetnější. Tentokrát mám v hledáčku ultra lehké, spolehlivé golfáče, od kterých si slibuji větší výdrž. Máte někdo tip:-)?

Když se nad tím zamyslím a vezmu do ruky kalkulačku, vychází mi, že kdybych si koupila dva různé kočárky, stálo by mě to o něco méně. Do trojkombinace bych znovu nejspíš nešla... Musela by být z nějakého nezničitelného materiálu, aby mě přesvědčila... Máte stejnou zkušenost či opačnou? Napište mi o tom!

Vaše Adéla

Témata: Děti, Kojenec, Batole, Kočárek, Kočár, Omyl, Snadné ovládání, Let

Mohlo by vás zajímat
To byla ostuda! Účesy, s nimiž už byste dneska mezi lidi nevylezli
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Šéfkuchař Přemek Forejt: Jsem krkavčí táta. Dceru nevídám moc často
Japonská maminka zachycuje život s dvojčaty a trojčaty. To prostě musíte vidět!
Zimní děti versus ty letní: Datum narození ovlivňuje zdraví i charakter
Mateřská dovolená 2020: Vše, co potřebujete vědět
Porod jste nikdy neviděli tak zblízka! Šokuje vás brácha v porodním bazénku?
Milují vaše děti trdelník? Upečte jim ho doma za zlomek ceny
Ve třinácti matkou! Těhotenství tajila, její máma ale ucítila pohyby dítěte

Horoskopy

Lev Tento víkend by se vám hodila pomoc kamarádů, protože potřebujete zamakat na zahradě. Vypadá to, že to…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Olga, Helga, Pius

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné