Maminka.czTěhotenství

Vaše Adéla: Jím za dva

Adéla Vedralová 5.  3.  2010
Jestli i vy patříte mezi drtivou většinu žen, které sem tam musí řešit svoji váhu, tak v těhotenství se tomu stoprocentně nevyhnete. Zní to hrozivě? Jen klid, váhový přírůstek je, naprosto přirozená součást těhotenství. Jde jen o to, jestli patříte k těm sťastnějším, které přiberou „pouhých“ 12 kilogramů (což je podle většiny odborníků ideální), nebo k ostatním, kterým se ručička na váze posune poněkud... dál.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Nikdy jsem neodpovídala ideálu androgynních modelek, jsem prostě holka krev a mlíko. A protože mám k jídlu velmi dobrý vztah, už několikrát jsem se potýkala s nemalými váhovými výkyvy. Takže když jsem otěhotněla, měla jsem panickou hrůzu z toho, jak budu asi vypadat za pár měsíců. A moje obavy se bohužel naplnily! Těsně před porodem jsem totiž vážila o úctyhodných 25 kilo víc. Je docela paradox, že mi to v tu chvíli bylo docela fuk, protože jsem měla jiné starosti.

Přišlo to až po porodu, když zmizelo břicho a odkrylo se vše, co pod ním do té doby nebylo vidět. Málem jsem omdlela. Okamžitě se mi vybavila scéna z filmu Ecce Homo Homolka, jak kyprá matka dvojčat Helena Růžičková coby Heduš usedavě pláče a vzdychá si: Kde já mohla bejt, kdybych nebyla ztloustla!

Jestli vás už také postihly nějaké ty těhotenské chutě, není to nic divného nebo něco, co byste musela za každou cenu potlačovat. Jen platí heslo: zbytečně se nepřejídejte. Jezte na co máte chuť, tělo není hloupé a dá vám samo signál, co si žádá.

V prvním trimestru mnou zmítala nepřekonatelná chuť na babiččinu tučnou domácí játrovou paštiku. A jelikož mám hodnou a starostlivou babičku, dodala mi ji ve velkém. Tehdy jsem se bránila, že to přece všechno nemůžu nikdy sníst! A myslíte si snad, že mám ještě dnes slušnou zásobičku? Ne. Do měsíce padly všechny. Když jsem začala zjišťovat něco víc o výživě v těhotenství, narazila jsem na informaci, že tolik potřebná kyselina listová, která má blahodárný vliv na rozvoj nervové soustavy plodu se hojně vyskytuje právě v játrech!

Nepropadejte panice, pokud si alibisticky dopřáváte za dva strávníky, pocit viny není na místě. I když se zakulatíte, je teď důležitější, abyste byla hlavně v pohodě. A stres z přemýšlení, jestli je ok dát si ještě jednu čokoládovou tyčinku nebo si přidat trochu svíčkové, dobrému rozpoložení nepřidá. A navíc, kila se po porodu ztratí při troše vůle skoro bez námahy. Jsem živý důkaz- po půl roce není po čtvrt metráku tukových zásob ani památky.

Vaše Adéla

Témata: Těhotenství, Metrák, Dobré rozpoložení, Živý důkaz, Homolka, Vaš, Krev a mlíko
Mohlo by vás zajímat
Neuvěřitelné – tahle holčička se narodila přeložená napůl!
len
Kuriozita
Pobuřující a zvrhlé? Nikoli, takhle se vychovávalo za dob našich prababiček. Neuvěřitelné fotografie jsou důkazem!
Mrázková Dita
Retro
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
Máma dvojčat a trojčat: Jsem unavená, chybí mi randění s mým mužem. S pěti dětmi je to sakra těžké, ale my se nedáme!
Mrázková Dita
Kuriozita
Intimní partie dětí: Přetahovat, nebo nepřetahovat předkožku u chlapečků? A jak na srůsty u holčiček? Poradí dětská uroložka
Láchová Michaela
Zdraví
GALERIE: Dvojčata jsou to nejlepší, co nás potkalo! 16 celebrit a jejich dvojnásobná radost i starost
Mrázková Dita
Galerie
Porod v detailu a bez příkras. Podívejte se na 102 snímků, které vás ohromí svou krásou i syrovostí
Stöckbauerová Vanda
Galerie
„Český Ken” Robert Paulát exkluzivně o synovi, kterého mu odnosila náhradní matka: Andreas se mnou chodí i na záchod!
Mrázková Dita
Slavní tatínci
Největší těhotenská bříška ve své přirozenosti. Tyto mámy za ně sklidily obdiv i urážky. A to, světe div se, i od žen!
Mrázková Dita
Těhotenství