Maminka.czPorod

Vaše Adéla: Jsem matka, ne slabomyslná slípka!

Říká se, že se ženám po porodu poněkud převrátí hodnoty, priority a názory. Dítě je najednou střed vesmíru a nic dalšího se do obzoru matky nevejde. Čím déle jsem sama matkou, tím spíš si myslím, že jde o neskutečně ošklivé klišé. A přiživují ho většinou bezdětní.
27. 9. 2011
Vaše Adéla: Jsem matka, ne slabomyslná slípka!

Jasně, je mnoho takových maminek a sama jich pár znám. Ale naštěstí je jich tak málo… Nechci tvrdit, že se po dítěti opravdu nic nezmění. Změní se hodně a život je najednou rozjetý jiným směrem. Podstata osobnosti však ženám většinou zůstává stejná. Některé pouze díky svým dětem poznají něco nového a baví je to. Proč by ne?

Když si vyrazím někam ven za zábavou s (bezdětnými) kamarádkami, často od nich slyším, jak mě obdivují za to, že mi dítě nevymylo mozek a zůstala jsem pořád svá. Vždycky si klepu na čelo. Proč bych se měla vlastně zásadně měnit? Pořád si s nimi chci povídat o stejných tématech jako kdysi. Chlapi, sex, nové drby, super filmy… Že by mě tohle všechno jen kvůli mému potomkovi přestalo zajímat? Dovolte, abych se zasmála. Je sice pravda, že na své koníčky mám obecně méně času, ale když si ho udělám, o to víc si to užiji! Také jsem několikrát zažila upřímný údiv nad tím, že i jako matka vypadám celkem dobře. Hmmm. Bez komentáře!

ČTĚTE TAKÉ: S rodiči, nebo v postýlce?

Jedna moje kámoška kdysi vymetla každý bar a prohlašovala, že se nikdy nevdá a před dětmi vyloženě prchala. Dnes je hrdou matkou dvojčátek a tváří se, jakoby se její minulost nikdy neudála. Když mi vypráví, jak sjíždí trhy s biopotravinami a nesnáší všechny kuřáky a smradlavé pařiče, mohlo by se zdát, že asi zešílela. Ale není to pravda. Změnila sice stoprocentně svůj životní styl, ale i přesto s ní dokážu kecat hodiny o všem možném. Sleduje různé novinky a nikdy neztratila kontakt se svým největším koníčkem, hudbou. Když si spolu jednou za delší čas vyrazíme na koncert, cítím, jakoby to byla pořád ta stejná Káča jako na gymplu. Jen se našla právě v mateřství.

Témata: Děti, Porod, Novorozenec, Batole, Kojenec, Školák, Předškolák, Jen pro maminku, Matka
Přidat příspěvek
Komentáře k článku
Mohlo by vás zajímat
„Jedna přes plínu je někdy lepší než domlouvání,“ říká Monika Absolonová
Na maškarní za seniora? Stačí pár doplňků a senzační kostým je na světě
Právě dnes vychází říjnová Maminka. Na titulce s Michaelou Tomešovou
Vévodkyně Kate:  Je důležité, aby rodiče mluvili s dětmi o svých pocitech

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu