Maminka.czPorod

Vaše Adéla: Jsou to opravdu kontrakce?

28. 4. 2010
Vaše Adéla: Jsou to opravdu kontrakce?
Pokud se blížíte pomalu ale jistě do těhotenského finále, určitě přemýšlíte o tom, jak vlastně rozeznáte ty opravdové kontrakce od takzvaných poslíčků. Stejnou otázku jsem řešila také. Zvláště když jsem neměla ponětí, jak ti pověstní poslíčci vypadají.

Na těhotenském cvičení jsem se setkávala s asi deseti těhulkami a navzájem jsme si po každé lekci stěžovaly, jaké těhotenské trápení nás právě sužuje. Jelikož jsme byly všechny plus mínus ve stejném stadiu těhotenství, uměly jsme se navzájem perfektně pochopit. Když moje kolegyně otevřely problematiku poslíčků, najednou jsem neměla co přihodit do debaty. Neměla jsem s nimi zádné zkušenosti.

BUDE SE VÁM HODIT: Výpočet termínu porodu: Jaký způsob je nejpřesnější?

Všechny ten pocit popisovaly, jako menstruační bolesti křížené s průjmovým onemocněním. No, nic příjemného. Jedna žena dokonce říkala, že je se jí při tom dokonce zvedá žaludek. Jenže jiná kamarádka přesně takhle popisovala ty pravé kontrakce, tak babo raď. Začala jsem se tedy pozorovat a pomalu každé píchnutí pokládala za poslíčky, pak jsem zas byla přesvědčená, že určitě rodím.

Když jsem byla na návštěvě u babičky, daleko od domova a porodnice (manžel byl toho času také někde mimo), začala jsem mít docela pravidelné bolesti v podbříšku. Zalarmovala jsem půl vesnice, když najednou... po třetím intervalu vše přestalo.

Stejná situace se ještě párkrát opakovala. Tenkrát jsem si říkala: jak mám tedy poznat skutečné kontrakce? Kdy to bude opravdu ono?

Na předporodním kurzu jsem nebyla zdaleka sama, koho tato otázka pálila. Porodní asistentka, která „školení“ vedla, nás uklidňovala slovy: „Jen se nebojte, kontrakce poznáte okamžitě.Ty se nedají s ničím srovnat.“ V tu chvíli mě její odpověď ani trochu neuspokojila. Jenže když TO opravdu přišlo, bylo mi opravdu všechno jasné.

Kontrakce se na rozdíl od poslíčků totiž jen tak nezastaví a navíc přicházejí v naprosto pravidelných intervalech, jsou přesné jako hodinky. A také zesilují. Nebudu vám popisovat, jak moc to bolí, každá žena kontrakce prožívá jinak. Když se intervaly stále opakují nebo dokonce zkracují, vězte, že je to skutečně ono. Mějte proto pro všechny případy zabaleno!

Vaše Adéla

Témata: Porod, Kontrakce

Mohlo by vás zajímat
Porod je hustej, svěřila se Aneta Krejčíková. Proč si do porodnice vzala rtěnku?
Od početí k porodu. Fascinující snímky zrození očima známého fotografa
To je ale bříško! Takhle vypadá těhotenství s trojčaty týden po týdnu
Zázračná dýně: Vyžene roupy i tasemnice, léčí záněty močových cest!
Zpověď nešťastného manžela: Žena se mnou po narození dětí nechce spát
S manželem jsme se naprosto odcizili. Má cenu zůstávat spolu kvůli dětem?
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
Mateřská dovolená 2018 – vše, co potřebujete vědět
Na nočník v ten správný čas? Žádné násilí, pevné nervy a nesrovnávat!

Horoskopy

Vodnář Dnes se nebude dít nic výjimečného. V zaměstnání je pro Vodnáře nuda. Potřebují více aktivních článků a…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Lucie, Lucia, Lucián

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu