Maminka.czDěti a mateřství

Vaše Adéla: K čemu slouží mazlíčci na usínání?

14. 1. 2011
Vaše Adéla: K čemu slouží mazlíčci na usínání?
Pro miminka se vyrábí všelijaké vychytané hračky. Jsou to hrací kolotoče, hrazdičky, vibrující včeličky nebo nepřeberné množství chrastítek. Jenže úplně malinká miminka je ještě nedokážou plnohodnotně využít. Pro ně je tady "mazlíček" ! I já jsem si myslela, že je to zas nějaká blbost. Ale musela jsem brzy uznat, že na ní přece něco je...

Už pár let jsou na českém trhu takzvané mazlivé hračky. Vypadají trochu jako žínka na mytí s hlavičkou a jsou vyrobeny z měkoučkých, jemných materiálů. A k čemu slouží? Většinou se používají jako měkký kamarád do postýlky.

Čtete také: Hračky, které nemůžeme vystát, ale děti je milují...

Mazlíčka jsem dostala jako dárek pro mého novorozeného synka od mého kamaráda ze školy. Rozpačitě jsem si tu věcičku prohlížela a ani náhodou netušila, s čím mám tu čest. Můj první tip byl žínka a druhý zas maňásek, do kterého někdo zapomněl udělat otvor na ruku. "Špatně," opravil mě bývalý spolužák. "To je přece mazlíček do postýlky! Taky jsem něco podobného míval," chlubil se hrdě. No, popravdě jsem k mazlíkovi neměla moc důvěry. To jsem ještě netušila, že se z něj za krátký čas stane největší parťák mého syna skoro na život a na smrt.

Zkusila jsem tedy dát nového kamaráda Edovi do postýlky, když usínal. Najednou jsem viděla, jak se ho snaží dotknout prstíky. Ještě dobře neviděl a tak ho asi upoutaly mazlíkovi výrazné barvičky. Nechala jsem ho tedy v postýlce.

Na internetu jsem se pak dočetla, že mám hračku dát dítěti přímo do náručí, aby ho cítil u sebe. Podle článku tak měl získat pocit bezpečí a jistoty. Byla jsem přesvědčená, že je to určitě přehnané... Ale i tak jsem to vyzkoušela. Můj syn se k mazlíkovi ihned přitiskl a držel se ho jako klíště. Podle všeho tedy článek nepřeháněl ani trochu. Od té doby usínal bez pláče a budil se rozesmátý.

Po pár týdnech jsem si všimla, jak k hračce citově přilnul. Spánek mého synka by bez něj byl velmi neklidný. Když jsem ho nemohla utišit při pláči, stačilo podat mazlíčka a byl klid. Jak rostl, rostlo i jeho zalíbení v Meme, jak svému kamarádovi začal říkat (bylo to jedno z jeho prvních slov). Dodnes bez něj neusne a musíme ho brát všude. Ještě, že se dá prát v pračce a nezabere moc místa!

Vaše Adéla

Čtete také: Hračky, které nemůžeme vystát, ale děti je milují...

Témata: Děti, Maz, Krátký čas, Největší parťák, Usínání

Mohlo by vás zajímat
Znáte srpnovou vyrážku? Silně svědí a mohou za ní sametky!
Nedělejte ze sebe živý dudlík. Jak odbourat časté noční kojení?
Šikanu dcery zavinila třídní učitelka! Vyhlašovala koktu týdne a podobně
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu