Maminka.czKojenec

Vaše Adéla: Když mateřství zničí přátelství…

Není nad to, když se u jednoho stolu sejdou kamarádky u sklenky vína a probírají kde co. Většina žen taková setkání miluje a své kamarádky by nevyměnily ani za nic. Jenže i velmi silná holčičí přátelství může zpřetrhat jedno dítě.
17. 11. 2011
Vaše Adéla: Když mateřství zničí přátelství…

Když jsem otěhotněla, věřila jsem, že se nezměním a budu mít na pravidelné babince pokaždé čas. S kamarádkami jsme velmi pravidelně chodívaly na večeře, víno, do kina či na koncert. Měly jsme tedy spoustu společných zážitků a tak bylo stále co probírat. Upřímně přiznávám, že mi klevetění a žvanění o nových mužích, botách a kabelkách přinášelo neskutečné uspokojení. Když jsem otěhotněla, holky měly samozřejmě radost, ale i obavy. Jedna z nich, Verča, se zhroutila už ve chvíli, kdy jsem jí novinu oznámila. "Už to nebude jako dřív. Už to nebudeme TY a JÁ", plakala mi tenkrát na rameni. Utěšovala jsem ji a slibovala, že se její obavy nenaplní.

Jenže dnes s odstupem času vidím, že měla velkou pravdu! Náš vztah rozhodně není, co býval už jen proto, že nemůžu společně s ní obrážet obden bary. Témata k hovoru nacházíme, ale vidím z Veroničiny strany markantní odstup. Našla si jinou parťačku, která zaujala moje místo. Lhala bych, kdybych tvrdila: je mi to fuk. Není, i když evidentně o nic tak zásadního nepřicházím.

Moje kamarádka Marina pro mě vždy byla velkou spřízněnou duší. Prožily jsme spolu opravdu vše podstatné. Ale jelikož její vztah k dětem je obecně dost odtažitý, vídáme se velmi málo. Kolikrát na ní vidím, jak jí přítomnost mého syna vyloženě vadí a tím pádem neví, jak se chovat ke mně. Jsem kvůli tomu dost naštvaná, ale co s tím nadělám? Mám se chovat, jako by Edík neexistoval? Ne! Takže vztahy též chladnou a chladnou. A také mi vytkla, že mluvím jen a jen o dítěti, což je podle mého názoru přemrštěné.

ČTĚTE TAKÉ: Fotosoutěž o balíčky dekorativní kosmetiky Zepter

Naštěstí mám ještě další dvě kámošky, Marii a Lucku, se kterými je vše při starém. Přijaly do puntíku a bez problémů moje životní změny, dokonce mi Edu sem tam pohlídají. Jelikož samy děti nemají, s mým synem si hrají a tvrdí, že mi ho vlastně závidí. Babince pořádáme dál, i když ne tak pravidelně. Stojí vždy za to. A já se nemusím přetvařovat. Beru to tak, že se mateřstvím pouze prověřili kvalitní lidé.

Mohlo by vás zajímat
Gratulujeme! Jana Doleželová je maminkou, porodila holčičku
GALERIE: Tato miminka nikdy nevyrostou, od opravdových je téměř nepoznáte
Dělá se vašim dětem při cestování špatně? Víme, jak nevolnosti zvládnout
28 dětských hřišť, která jsou noční můrou všech rodičů. To fakt nechcete!

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu