Maminka.czKojenec

Vaše Adéla: Když se z kojení stane noční můra...

Jak všechny dobře víme, mateřské mléko je pro miminko ta nejlepší potrava, i když je na trhu několik velmi kvalitních „náhražek“ v podobě sušeného mléka.
20. 8. 2010
Vaše Adéla: Když se z kojení stane noční můra...

Ve snaze dát našemu malému broučkovi to nejlepší leckdy zkoušíme psí kusy, aby na umělý příkrm nedošlo. Ale co když to opravdu nejde a my si z toho všeho odneseme jen jedno velké trauma?

Jelikož mě příroda v horních partiích velmi štědře obdařila, všichni mi prorokovali hektolitry mléka. Bohužel, opak byl pravdou.

Navíc již od začátku pokusů o kojení jsem zažívala velmi nepříjemné pocity. Jednak jsem se bála, že moje mega ňadro mému synovi nějak ublíží, ale také mi dělalo starosti, zda se dítě napije dostatečně.

Po každém krmení mi totiž váha ukazovala opak. Také musím přiznat, že mi bylo velmi nepříjemné kojit před těmi všemi lidmi, kteří se v porodnici motali.

S nedostatkem mléka jsem se potýkala dál, i když mi sestry v porodnici tvrdily, že já se na sto procent rozkojím, protože mám z čeho (tím samozřejmně narážely na moje přebujelé vnady).

Jenže ani po dvou týdnech se nic nezměnilo a můj syn dostával jen polovinu toho, co by měl vypít. Nepřibíral a já byla doslova zoufalá. Kojením jsem trávila většinu času, ale bez výsledku.

Rozhodla jsem se tedy nasadit na stálo příkrm. Své mléko jsem dál jen odstříkávala, abych viděla, kolik ho vlastně je a pokud nějaké bylo, hrdě jsem ho podávala.

Postupem času se ale z celého martiria stala oparavdová noční můra. Slýchala jsem často od „zasloužilých matek“, že jsem jen líná a kdybych chtěla, tak se prostě rozkojím. Dokonce jsem od jedné známé slyšela o jakési ženě z Krkonoš, která prý rozkojí každou.

A když jsem v pořadu Sama doma viděla aktivistku z Laktační ligy, která pár větami popravila všechny matky, které si dovolí nekojit dítě pomalu do předškolního věku, málem jsem se zhroutila.

Zatímco paní aktivistka hovořila, snažila jsem už dvě hodiny horko těžko odstříkat aspoň pár mililitrů té drahocenné tekutiny. Když jsem si představila, že něco takového budu provozovat každý den, sedm dní v týdnu po dalšího mininmálně půl roku, pomalu jsem se smiřovala s faktem, že skončím na psychiatrii.

Když se chýlilo ke konci šestinedělí a stav mléka spíš upadal, rozhodla jsem se to trápení ukončit a nechat své dítě plně na náhradní stravě. Vyslechla jsem si sice něco o krkavčí matce, nezodpovědnosti, pohodlnosti a lenosti, ale už mi to bylo jedno.

Syn mě přece potřebuje v klidu a pohodě a ne vystresovanou na pokraji zhroucení. I když si mnozí mysleli opak, bylo to dobré rozhodnutí. Nemá cenu se trápit za každou cenu, když to prostě nejde. Dnes nemám pocit, že bych měla neduživé dítě, spíš naopak. A jaká je vaše zkušenost?

Vaše Adéla


Témata: Děti, Novorozenec, Kojenec, Kojení, Noc, Noční můra, Můra, Stan

Mohlo by vás zajímat
Chcete ušetřit a výhodně nakoupit? Pojďte s námi na nákupy do Lindexu
Gábina (35): Manžel chce sex denně. Mně to stačí jednou za měsíc
Snídaně pro těhotné. Je libo tousty, pohankovou kaši nebo palačinky s pomerančem?
Má doma 13 synů a nyní je znovu těhotná. Co myslíte, bude to konečně holčička?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu