Maminka.czTěhotenství

Vaše Adéla: Mám trauma z porodu!

Jasně, každá z nás (prvorodiček) má ze svého porodu docela obavy. Nevíme do čeho jdeme, slyšely jsme milion strašných historek a v televizi viděly několik div ne umírajících rodících žen vydávat neuvěřitelné zvuky... Ale osobní zkušenost se může od toho všeho hodně lišit.
16. 8. 2011
Vaše Adéla: Mám trauma z porodu!

Jde-li o mě, já svůj první porod považuji za velmi dramatickou událost. A všechny ty seriály s hysterickými rodičkami jsou v mých očích jen slabý odvar pro batolata. Obecně dost špatně snáším bolest, a i když jsem věděla, že kontrakce budou nejspíš bolet trochu víc, jejich síla mě nemile překvapila.

Připadla jsem si, jakoby mě někdo kuchal tupým nožem. Když celý svůj porod sečtu a podtrhnu, vše bylo v pohodě, jen ta šílená bolest se mi vryla do paměti o něco silněji, než poporodní euforie z právě narozeného syna (i když ten pocit konec konců stál za všechno to utrpení).

Po porodu jsem jen lapala po dechu a nevěřila, že ten šílený 23 hodinový maraton skončil a já mám v ruce dítě, které jsem si do té doby jen představovala. V tu chvíli mi bylo jedno, že mě pan doktor šije po nástřihu už asi hodinu. Pořád jsem si v duchu gratulovala: fakt jsem to dokázala. Super! Také jsem chtěla pozlatit člověka, který mi podal na poslední dvě hodiny epidurál.

Osobně si myslím, že jde o skvělý vynález. Bez epidurálu bych se asi nadobro zbláznila. Po jeho aplikaci jsem se proměnila z ječící bestie v klidnou a usměvavou nastávající maminku - všem přítomným se ulevilo.

A jsme u toho... I když jsem nakonec pochopila, že narození dítěte je úžasný okamžik v životě, přesto se mi dodnes vrací ve snech moje přehnaně bolestné prožívání celého procesu. Můj syn je na světě už dva roky a já na to vše nějak nezapomínám. Určitě chci v příštích pár letech mít další dítě, ale stále se bojím samotného porodu.

Kéž by se bolesti daly utlumit již na začátku. Takový preparát by jistě zasloužil Nobelovu cenu! Dokonce uvažuji o nějaké terapii, která by mi můj blok z hlavy vymazala. Pořád si opakuji: zvládlas to jednou, proč bys neměla podruhé? Jedno vím jistě! Prostě to podruhé dám!

Vaše Adéla

====SLEVÍN.CZ - Každý den nové slevy na jednom místě!====

Témata: Děti, Těhotenství, Porod, Novorozenec
Mohlo by vás zajímat
Jak přežít zimní chmury? Tipy, které vás z toho dostanou
Syn má jinou barvu kůže než táta. Podezírali mě z nevěry
Oprašte tradici vánočních přání. Vyrobte si je sami, třeba z knoflíků
Chřipková sezóna v těhotenství. Jak ji zvládnout bez úhony a na co si dát pozor?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu