Maminka.cz37. týden těhotenství

Vaše Adéla: Máte termín? Zajděte si na kosmetiku!

1. 7. 2010
Vaše Adéla: Máte termín? Zajděte si na kosmetiku!
Pokud se váš čas, kdy porodíte nezadržitelně blíží, měla byste svůj program zaměřit na chvilku zase jen a jen na sebe.

Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že až se miminko narodí, nejspíš svou péči zaměříte stoprocentně na něj a sebe na nějakou dobu nevědomky odsunete na druhou kolej.

Když jsem si svého syna Edíka přinesla z porodnice domů, nejednou jsem se přistihla, že jsou dvě hodiny odpoledne a já ještě nemám vyčištěné zuby... Blé! A nebylo to tím, že bych vstávala v poledne. Prostě jsem nestíhala a při snaze, abych vykonala všechyny potřebné úkony kolem miminka, jsem na sebe zapomínala. Nechápala jsem, jak to zvládají maminky s dvojčátky...

Po pár týdnech jsem měla nacvičenou koupelnovou rychlovku (cca dvě minuty na vše) místo mé oblíbené pohodové půlhodinky. Po pár týdnech jsem s hrůzou zjistila, že v obchodech s oblečením a v drogerii úplně ignoruju zboží, které bych si mohla koupit já, zato jsem vesele slídila v dětských regálech.

Jako bych tušila co nastane. Jelikož jsem od svého porodníka v den termínu věděla, že se jen tak hned rodit nebude, zvedla jsem telefon a objednala se na všelijaké zkrášlovací procedury. Kadeřník, pedikura, masáž, kosmetika... Chtěla jsem jít do porodnice jako extra třída – abych na své mimi udělala skvělý první dojem:-). Na každý den jsem si naplánovala jednu akci, abych si je postupně pořádně vychutnala. Nakonec jsem se modlila, abych neporodila dřív, než je všechny absolvuju. Byla to paráda.

I když moje peněženka značně pohubla, můj pocit stál za to. Po dlouhé době jsem se zase cítila krásná, sebevědomá a odpočatá. Nejvíc jsem ocenila pedikůru, která mé odporné oteklé nohy proměnila na něco, na co se dalo konečně dívat.

Tato údržba se mi v nastávajících měsících hodila. Než jsem zvládla nový chod domácnosti, vlasy mi odrostly o pár centimetrů a na kosmetice jsem popravdě nebyla dodnes:-)!

Vaše Adéla

Témata: Termín, Koš

Mohlo by vás zajímat
Při kojení se laskavě zakryjte. Tahle vtipná máma to vyřešila po svém
Na jaký prázdninový zážitek s dětmi nikdy nezapomenete?
Máte už novou Maminku s dárkem? Objednejte si ji přes SMS
Herečky Kristýna Leichtová a Marie Doležalová porodily. Obě mají holčičku

Horoskopy

Kozoroh Bohužel se musíte připravit na to, že se protějšek začne chovat najednou trochu odtažitě. Hrozí…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Johana, JohankaRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu