Maminka.cz37. týden těhotenství

Vaše Adéla: Máte termín? Zajděte si na kosmetiku!

Pokud se váš čas, kdy porodíte nezadržitelně blíží, měla byste svůj program zaměřit na chvilku zase jen a jen na sebe.
1. 7. 2010
Vaše Adéla: Máte termín? Zajděte si na kosmetiku!

Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že až se miminko narodí, nejspíš svou péči zaměříte stoprocentně na něj a sebe na nějakou dobu nevědomky odsunete na druhou kolej.

Když jsem si svého syna Edíka přinesla z porodnice domů, nejednou jsem se přistihla, že jsou dvě hodiny odpoledne a já ještě nemám vyčištěné zuby... Blé! A nebylo to tím, že bych vstávala v poledne. Prostě jsem nestíhala a při snaze, abych vykonala všechyny potřebné úkony kolem miminka, jsem na sebe zapomínala. Nechápala jsem, jak to zvládají maminky s dvojčátky...

Po pár týdnech jsem měla nacvičenou koupelnovou rychlovku (cca dvě minuty na vše) místo mé oblíbené pohodové půlhodinky. Po pár týdnech jsem s hrůzou zjistila, že v obchodech s oblečením a v drogerii úplně ignoruju zboží, které bych si mohla koupit já, zato jsem vesele slídila v dětských regálech.

Jako bych tušila co nastane. Jelikož jsem od svého porodníka v den termínu věděla, že se jen tak hned rodit nebude, zvedla jsem telefon a objednala se na všelijaké zkrášlovací procedury. Kadeřník, pedikura, masáž, kosmetika... Chtěla jsem jít do porodnice jako extra třída – abych na své mimi udělala skvělý první dojem:-). Na každý den jsem si naplánovala jednu akci, abych si je postupně pořádně vychutnala. Nakonec jsem se modlila, abych neporodila dřív, než je všechny absolvuju. Byla to paráda.

I když moje peněženka značně pohubla, můj pocit stál za to. Po dlouhé době jsem se zase cítila krásná, sebevědomá a odpočatá. Nejvíc jsem ocenila pedikůru, která mé odporné oteklé nohy proměnila na něco, na co se dalo konečně dívat.

Tato údržba se mi v nastávajících měsících hodila. Než jsem zvládla nový chod domácnosti, vlasy mi odrostly o pár centimetrů a na kosmetice jsem popravdě nebyla dodnes:-)!

Vaše Adéla


Témata: Termín, Koš

Mohlo by vás zajímat
Meghan je přesně typ princezny, kterou naše dcery potřebují za vzor
Synové se rvou jako koně. Už si nevíme rady, svěřila se zoufalá máma
Maminka roku vyhraje rodinný zájezd do hotelu Dachsteinkönig
Aromaterapie: Může zpříjemnit těhotenství a usnadnit porod či kojení

Horoskopy

Kozoroh Jestliže potřebujete vyřešit něco hodně důležitého, snažte se směrovat jednání na odpolední čas, kdy…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Emil, Emanuela, EmiliánRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu