Maminka.czDěti a mateřství

Vaše Adéla: Mateřská láska není instantní!

22. 1. 2011
Vaše Adéla: Mateřská láska není instantní!
Jak je to s mateřskou láskou? V době, kdy jsem ještě neměla své vlastní dítě jsem si představovala, jaký je to asi pocit být matkou. Věděla jsem jistě, že je to určitě nádhera, ale o konkrétních pocitech jsem neměla ani páru...

V časopisech a v televizi i kolem sebe jsem vídávala šťastné novopečené maminky, které mateřství popisovaly jako něco, co je zdaleka lepší než orgasmus. Zajímavé. Když jsem se dozvěděla o svém těhotenství a překonala počáteční šok, začala ve mně hlodat velká zvědavost. Za čas na vlastní kůži pocítím, jaké to je.

O sedm měsíců později jsem na porodním sále čekala strhující vlnu toho bájného "orgasmu". Ale nějak se nedostavila. Jasně, byla jsem šťastná, že konečně držím dítě v náručí a vše proběhlo v pohodě, ale musela jsem si přiznat: moje očekávání se tak doslova nenaplnilo. Držela jsem malého tvorečka, který byl sice něco jako moje součást. Dívala jsem se na něj a hledala v sobě odhodlání pro něj skočit pod vlak. Ale tohle tam nějak nebylo. Připadala jsem si jako nějaká zrůda!

Měla jsem obavu o svých pocitech s kýmkoliv mluvit. Připadalo mi to tak nějak nepatřičné. Čekalo se ode mě jen euforické jásání. Jak šly dny a já se začala seznamovat s mým synem, přicházela jsem na tomu na kloub. Vždyť ještě nejsme sehraná dvojka a jeden o druhém toho zas tolik moc nevíme. Tak jako jsem si budovala vztah se svým manželem, kamarádkami a rodiči, vybuduji si ho i se svým malinkým synáčkem! Jen potřebuji trochu času.

Čtěte také: Jde na mateřské „nezblbnout“? Ano!

Po pár týdnech po porodu jsem našla odvahu promluvit o svých problémech s mateřským cítěním s kamarádkou Káčou, která má dvě dcerky. Chtěla jsem od ní slyšet, jestli ona ten "orgasmus" cítila od první chvíle, jak se všude povídá. "Blázníš? U obou dětí mi trvalo asi tři měsíce, než jsem se naplno začala cítit jako jejich máma. Je možné, že jsem pošahaná stejně jako ty, nebo ty ostatní ženy lžou,"odpověděla.

Přiznávám, mě to trvalo ještě o něco déle. Ale jak jsem očekávala, každý týden se vztah mezi mnou a Edou prohluboval a nakonec to fakt přišlo! Moje mateřská láska se musela prostě vypěstovat jako nějaká skleníková kytička. A dnes vím naprosto jistě, že bych kvůli synovi pod ten vlak bez vteřiny přemýšlení skočila.

Vaše Adéla

Čtěte také: Jde na mateřské „nezblbnout“? Ano!

Harry Potter - Materidouska
Témata: Děti, Zrůda, Mateřský cit, Mateřská láska!, Mateřská láska, Láska, Počáteční šok, Máť

Mohlo by vás zajímat
Marta Jandová: Dcera chodí do státní školy, na úkoly jsme připraveni
100 mimořádných fotek z porodu! Podívejte se, jak ho rodiny prožívají
Ve třinácti matkou! Těhotenství tajila, její máma ale ucítila pohyby dítěte
Zimní děti versus ty letní: Datum narození ovlivňuje zdraví i charakter
O druhé dítě se snažíme už osm let. Pořád se nevzdávám naděje
Růstový spurt: Období nenasytného kojence vás potká několikrát
S dětmi jsem dospěl. Kvůli nim jsem přestal pít alkohol, říká Tomáš Třeštík
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Máte přecitlivělé dítě? Zdánlivá slabost může být výhrou

Horoskopy

Váhy Finále pracovního týdne je úžasné, protože jste se dostali na špici svých sil a úspěchu. Nic lepšího…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Lucie, Lucia, Lucián

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné