Maminka.czKojenec

Vaše Adéla: Miminko není panenka!

13. 8. 2010
Vaše Adéla: Miminko není panenka!
Pořizování první výbavičky pro miminko patří k těm příjemnějším starostem. Při shopování míváme někdy tendenci nakoupit všechny ty rozkošné mini věcičky a je nám v tu chvíli téměř fuk, zda se v tom báječném trendy modýlku mimi bude cítit dobře. Hlavně, že v tom bude k sežrání.

Ale na prvním místě by přece mělo být pohodlí a praktičnost. Když jsem byla před časem navštívit kamarádku Báru v porodnici těsně před tím, než odcházela domů, ukazovala mi hrdě, do jakých super džínů od Armaniho a sáčka od už nevím koho svého synka navleče, až si pro ně přijde taťka. Docela jsem se zděsila a bylo mi malého Jiříka předem líto.

Takový obleček je leckdy nepohodlný dospělému, natož miminku. V duchu jsem si také představovala, jaký výraz asi Bára nasadí, až si malý ublinkne na topík za dva tisíce, který se navíc pere jen na 30 stupňů bez aviváže. Děťátku je úplně jedno, že je oblečené jako manekýn z posledního fashion weeku. Zajímá ho pouze to, jestli ho nic netlačí a může si hovět, jak potřebuje.

Výbavička pro novorozence by měla být nejen trendy a krásná. Musí být hlavně funkční a dobře udržovatelná. Nejvhodnější je bezesporu oblečení z kvalitní bavlny, která se dá prát na 60 nebo případně vyvařit.Je to důležité kvůli eliminování bakterií. Také je docela fajn, když má co nejméně komplikovaných prvků a dobře se obléká. Není nic horšího, než oblečení s miliony knoflíků nebo dupačky, které nemají rozepínání mezi nohama. Takové se totiž musí sundavat komplet, což je mírně řečeno opruz.

Také se stává, že jako nastávající maminky míváme velké oči a nakoupíme tolik oblečků, že by stačily i pro čtyřčata. I já jsem tenkrát propadla představě, že své dítě budu převlíkat dvacetkrát denně a proto nebudu spokojená, dokud se komoda s miminčími věcmi nenaplní po okraj. Co kdyby se radikálně ochladilo nebo oteplilo? Chtěla jsem být připravená na všechno!

Nakonec jsem drtivou většinu věciček ani jednou nepoužila a tak zbytečně přišla o nemalou částku, za kterou bych mohla později pořídit užitečnější věci – například pleny nebo nutrilon. Na jednu starnu jsem měla plno bodyček, které mám dodnes ještě zabalené z obchodu, ale nějak jsem opoměla na klasické dupačky, které se osvědčily nejvíc. Úplně postačí, když od každého kousku oblečení pořídíte kolem dvou až pěti kousků a následně zásoby aktualizujete. V prvních týdnech a měsících nejvíc využijete body, dupačky do postýlky, jednoduché kabátky a jemné čepičky.

Vaše Adéla

Témata: Děti, Novorozenec, Kojenec, Panenka, Mimi

Mohlo by vás zajímat
Tak dlouho jsem omlouvala manželovy nevěry, až jsem se zhroutila
Růstový spurt: období nenasytného kojence vás potká několikrát
Doma beránci, ve školce vlci. A mohla jsem za to já, perfektní matka!
Smí rodič líbat dítě na ústa? Mate ho tím a dráždí, tvrdí někteří odborníci
Manžel začal hodně pít. Vadí mi, že to odnášejí děti. Co mám dělat?
Syndrom náhlého úmrtí kojenců má zřejmě i biologickou příčinu
Otce svého dítěte neprozradím, říká Míša Maurerová
Bez andělů nejsou Vánoce. Vyrobte si je ze šišek, špuntů nebo kolíčků
Už pěkně kope! Fanoušci zachytili pohyby miminka Meghan a Harryho

Horoskopy

Kozoroh Asi se shodneme na tom, že nepatříte mezi svůdníky, ale osobní kouzlo vám určitě nechybí. Už to bude…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Patrik, Ella, Lev

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu