Maminka.czPorod

Vaše Adéla: Můžeme si porod ulehčit? Ano!

17. 8. 2010
Vaše Adéla: Můžeme si porod ulehčit? Ano!
Naštěstí existují metody, které něco tak těžkého jako porod můžou alespoň trochu zpříjemnit.

Tentokrát ale nemám na mysli nějaké vychytané medikamenty, nýbrž čistě přírodní postupy. V den D proto buďte dostatečně vyzbrojená, uvidíte, že se vám to vyplatí! Dám vám pár tipů, jak na to.

Zázrak aromaterapie

Na předporodním kurzu jsem se od porodních asistentek dozvěděla, jak úlevná může být stará dobrá aromaterapie. Správná kombinace esenciálních olejíčků vás krásně zklidní a uvolní, což v tak hektické a vypjaté situaci jen uvítáte. Na provonění porodního pokoje je nejvhodnější levandule a do koupele zase heřmánek římský.

Informujte se, jestli je vaše porodnice k aroma seancím vybavena. Pokud ne, vezměte si s sebou vlastní lampičku z domova. Vůně olejíčků mi pomáhala ještě dávno před porodem. Vždycky, když jsem se vracela z práce a potřebovala se úplně uvolnit, napustila jsem si vanu, nakapala do ní vůni podle nálady a zapálila svíce. Bylo to velmi příjemné!

Hydroanalgeze

Přizvěte si na pomoc vanu plnou vody. Ta jak známo nadlehčuje tělo a tím pádem ulevuje od bolesti, stresu a napětí. Pokud se lépe uvolníte, přispějete tak k lepšímu průběhu porodu a rychlejšímu otevírání porodních cest.

Můžete si dopřát relaxační koupel ve vířivce, která je dnes skoro v každé porodnici, nebo si vyžádat porod do vody, který ale stále patří mezi alternativní metody porodu a ne všude pro něj mají pochopení.

Já jsem si vanu dopřála ještě před tím, než jsem odjela do porodnice. Musím přiznat, že v ní byly kontrakce o něco málo snesitelnější. Také mi pomohla masáž vlažnou sprchou v oblasti bederní páteře.

Bylinné orgie

S bylinkami nikdy nic nezkazíte! Jejich správnou kombinací začněte své tělo připravovat na hladký porod už několik týdnů dopředu. A jak postupovat? Pijte odvar z maliníku, který má tonizující vliv na hladké svalstvo dělohy a střev, pomáhá tak bříšku připravit se na zátěž, která brzy přijde.

Každý den si naordinujte také jednu lžíci lnu setého. Nejen, že má lehké projímací účinky, ale dokonce pomůže dítěti snáz vyklouznout na svět. Když jsem přenášela, babička mojí kamarádky mi poradila, ať si dopřeji pořádnou porci štrůdlu se skořicí. Ta prý dokáže vyvolat kontrakce. Asi jsem si pochutnala málo, protože přišly jen poslíčci:-).

Vaše Adéla

Maminka Roku 2019
Témata: Těhotenství, Porod, Rychlé otevírání, Hladké svalstvo, Muž, ANO, Hladký porod

Mohlo by vás zajímat
Eliánek spí od dvou měsíců ve svém pokojíčku, říká Dominika Mesarošová
Nejsmutnější příběh! Miminko žilo jen sedmnáct minut. Z fotek až mrazí
Růstový spurt: Období nenasytného kojence vás potká několikrát
Zimní děti versus ty letní: Datum narození ovlivňuje zdraví i charakter
Pár dní ve školce a už je zase nemocné? Poradíme vám, jak podpořit imunitu
Maminka roku: Dceři dávali jen padesátiprocentní šanci, říká Denisa
Aleš Háma: Nerad kluky trestám a řvu na ně. Manželka je přísnější
Herečky, které otěhotněly během natáčení! Podařilo se to zamaskovat?
S dětmi jsem dospěl. Kvůli nim jsem přestal pít alkohol, říká Tomáš Třeštík

Horoskopy

Rak Milí Ráčci, určitě byste se chtěli méně vztekat a více se smát. Určitě se vám to podaří, ale musíte pro…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Dana, Arpád

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné