Maminka.czTěhotenství

Vaše Adéla: Nákupní horečka na poslední chvíli

2. 4. 2010
Vaše Adéla: Nákupní horečka na poslední chvíli
A jsme zase u toho: nákupy, nákupy, nákupy… Tentokrát ale nemám na mysli doplňování vašeho, nikdy nedostačujícího šatníku, nýbrž pořizování výbavičky pro děťátko.

Známá pověra praví, že se výbava pro miminko nemá pořizovat dříve, než v osmém měsíci těhotenství, kdy je už tak nějak jisté, že se nic zlého nepřihodí. Má to možná něco do sebe. Jenže praktické to není ani náhodou! Výbavička, jak jistě víte, něco stojí a tak je pro peněženku méně bolestivé, když jí pouštíte žilou postupně, ne najednou. Navíc vám z větší části odpadne stres z nejistoty, že jste určitě nějakou věcičku zapomněla koupit. Pokud nezačnete s nakupováním na poslední chvíli, budete mít dost času si v klidu všechno promyslet, naplánovat, zjistit, kde jaké zboží mají a za kolik…

Věřte mi, že přesně takto budu postupovat, až budu těhotná příště. Patřím totiž mezi ženy, které se nechaly uchlácholit všemi kolem, že na všechno bude moře času, až odejdu na mateřský „odpočinek“ pár týdnů před porodem. Byla by to možná pravda, kdyby ovšem nebylo nesnesitelně horké léto a já se při svých 85 kilech sotva plížila bytem. Lítat někde po nákupech bylo to poslední, po čem jsem toužila. Je sice pravda, že dnes se dá většina zboží pořídit z pohodlí domova přes internet, ale některé věci je přeci jen nutné pečlivě osahat a vybrat osobně. Tak jsem s manželem objížděla obchodní centra a málem u toho vypustila duši. Nejen vedrem, ale hlavně únavou a nepohodlím. Nakonec jsem leckdy koupila něco, co nebylo ani z poloviny podle mých přestav. Jen proto, že už jsem neměla energii táhnout se do dalšího obchodu na druhém konci města.

Pořád jsem řešila, jestli mám opravdu všechno, co bude miminko potřebovat. Vzpomínám si na jeden živý zlý sen, co se mi zdál přibližně dva týdny před plánovaným termínem. Děťátko zvracelo, neměla jsem ho do čeho převléknout a následovně potřebovalo odsát rýmu z nosu a já neměla čím! Vzbudila jsem se a téměř si zapsala: koupit víc dupaček a odsávačku hlenů. Teď vím, že jsem si takovou honičku mohla klidně nechat ujít a konec těhotenství věnovat odpočinku a dolaďování drobných detailů.

Vaše Adéla

Témata: Těhotenství, Jen pro maminku, Nákup, Zlý sen, Horečka, Nákupní horečka, Drobný detail, Plánovaný termín, Horké léto

Mohlo by vás zajímat
Narodila se bez rukou. Lékaři byli pro potrat, rodiče ho odmítli
Úzkostné stavy se mohou projevovat různě. A co když je má celá rodina?
Záhada jménem syndrom ruka-noha-ústa. Pozor na záměnu
Marta Jandová: Dcera chodí do státní školy, na úkoly jsme připraveni
Pár dní ve školce a už je zase nemocné? Poradíme vám, jak podpořit imunitu
Dvojčata s křehkými kostmi. Narodila se se zlomeninami, ublíží jim i mazlení
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Rodičovská dovolená 2020: Vše, co o ní potřebujete vědět
Nejsmutnější příběh! Miminko žilo jen sedmnáct minut. Z fotek až mrazí

Horoskopy

Váhy Ještě před pár dny byste si ani nepomysleli, že vám do cesty vstoupí nápadník, který zaujme hned na…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Tibor, Diego

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu