Maminka.czDěti a mateřství

Vaše Adéla: Ne vždy se vyplácí kupovat dětské zboží v sekáči!

Adéla Vedralová 21.  7.  2011
Vaše Adéla: Ne vždy se vyplácí kupovat dětské zboží v sekáči!
Kde kdo říká, že kupovat dětem úplně nové věci je čistě jen vyhazování peněz a zbytečný luxus. V hodně případech je to určitě pravda, ale je třeba se vždy, když něco pořizujete zamyslet, zda se tím skutečně ušetří...

Začněme třeba větší investicí, jako je kočárek a autosedačka. V tomto případě bych vřele doporučila, abyste si koupi ojetého modelu dobře rozmyslela, protože jsou bohužel pryč časy, kdy maminky odvozily v jednom kočárku několik sourozenců po sobě a pak ho ještě poskytla kamarádce k dalšímu užití, například na chatu.

Doba, kdy jsou současná vozítka v plné síle se bohužel zkrátila na rané dětství jednoho jediného dítěte. Z vlastní zkušenosti vím, že to platí i pro dražší a rádoby kvalitnější typy. Můj krásný Quinny Buzz s příslušenstvím byl po roce ježdění po městském terénu téměř na odpis. Sice jsem ho za zlomek původní ceny prodala dál, ale neměla jsem z tohoto obchodu moc čisté svědomí. Já sama bych si takovou kraksnu nekoupila... Kočárek je zrovna věc, kterou se svým dítětem budete užívat každý den a tak by měl být opravdu v dobré a spolehlivé kondici.

U autosedaček je to o něco růžovější. Výrobci sice nedoporučují, aby se dědily, ale ještě jsem neviděla, aby byla nějaká sedačka po jednom dítěti nevyhovující. Po druhém bych ji už raději nebrala. Děti v nich přeci jen sedí a utrpět může možná tak potah (který se dá vyprat nebo zcela vyměnit) od drobků a pití za jízdy. Pokud si budete pořizovat autosedačku po někom, určitě volte jen ty nejkvalitnější značky na trhu jako například Maxi Cosi, Chico nebo Britax, které mají skvělé bezpečnostní testy. Předpokládá se, že by tedy měly něco vydržet.

U oblečení a obuvi je to jen na vás a vašem vkusu. Ale jak jistě víte, botičky by se měly kupovat vždy úplně nové, aby se přizpůsobily vyvíjející se malé nožičce. Hadříčky na miminka do jednoho roku je opravdu skoro zbytečné nakupovat fungl nové, protože se tolik neobnosí, užívá se jen měsíc nebo dva a dokonce po dvou dětech (pokud jde o kvalitní materiál) vypadá stále hezky. Jenže když dítě začne běhat a hrát si venku, oblečení dostává zabrat. Častěji se špiní, odírá a pere, proto jeho vzhled a často tvar ztrácí na hodnotě. Dostávala jsem na syna nějaké oblečení od kamarádky po jejích klucích a většina z toho byla už nenositelná.

Děti od 18 měsíců už tak skokově nerostou a tak už můžete do oblečení zainvestovat, protože ho unosí mnohem déle. Minulý rok jsem svému tehdy ročnímu Edíkovi koupila trička, svetry a mikiny, které nosí ještě dnes. S kalhotami je to horší, ty musíme obměňovat cca každého půl roku, protože jsou krátké.

Vaše Adéla

Témata: Děti, Čisté svědomí, Zboží, Sekáč, Bezpečnostní test, Maxi Cosi, Vaš, Quinn, Dětské zboží, Britax
Mohlo by vás zajímat
Sedminásobná máma, ekonomka Markéta Šichtařová: Poslednímu těhotenství jsem se nejvíc divila já sama!
Víchová Tereza
Slavné maminky
Muži lžou mnohem více než ženy, potvrdili vědci. Znáte jejich nejoblíbenější lži?
Procházková Simona
Láska a vztahy
Tahle máma zapsala 41 neuvěřitelných důvodů, proč tříletá dcera dostala záchvat vzteku. Pobavíte se
Procházková Simonakog
Mateřství
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Recept: Milionová polévka. Uvaříte ji za deset minut a děti si ji zamilují
Formánková Simona
Recepty
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Zenklová Veronika
Porod
To je ale bříško! Podívejte se na těhotenství s trojčaty týden po týdnu!
Kolinová Gabriela
Těhotenství
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu
Patricie Pagáčová se dočkala miminka. A má krásné jméno!
Víchová Tereza
Slavné maminky