Maminka.czTěhotenství

Vaše Adéla: Nebojte se svatebních šatů!

Adéla Vedralová 7.  4.  2010
Vaše Adéla: Nebojte se svatebních šatů!
O svém svatebním dni máme téměř každá svou vlastní představu. Dlouho nanečisto plánujeme, jak budou vypadat šaty,obřad nebo party. Přiznejme si, že právě ty šaty řešíme ze všeho nejvíc. Ale sednou vám i s rostoucím bříškem? Pro ty z vás, které váhají, zda do toho jít i v pokročilejším stadiu těhotensví, mám dobrou zprávu. Svůj den si můžete užít naplno! A nemusíte se ani vzdávat snu o dokonalých šatech.

Vdávala jsem se přesně před rokem. I když mi většina lidí radilo, ať se svatbou počkáme: „až budu víc v klidu a znovu ve formě,“ ani na okamžik jsem nepochybovala o tom, že není nač čekat. Měla jsem jen obavy ze dvou věcí: jestli seženu svatební šaty podle svých představ a hlavně jestli celý ten kolotoč vydržím bez úhony.

Šatičky jsem začala shánět ze všeho nejdřív. Dokonce jsem navštívila svatební veletrh, abych měla co nelepší přehled o nabídce zboží pro těhotné nevěsty. Myslíte, že jsem byla spokojená? Slovo zklamání nevystihuje ani z poloviny můj pocit, když jsem z veletrhu odcházela. Po důkladném prozkoumání celého areálu jsem objevila jen dva modely, které navíc nebyly nic moc. Nenechala jsem se odradit a pátrala dál. Nakonec jsem narazila na úžasné šaty z Francie. Jenže když jsem uslyšela kolik stojí zapůjčení na tři dny (bez doplńků), udělalo se mi nevolno. Přišly by na dva moje měsíční platy. Následující úlovky vypadly ze hry kvůli nedostatečnému objemu přes prsa. V těchto partiích jsem v těhotenství nakynula tak, že by mi mohla závidět kdejaká playmate. Asi po měsíci průzkumu trhu jsem došla k závěru, že bude nejpraktičtější a mnohem levnější nechat si šaty ušít na míru.

Inspiraci jsem našla na webových stránkách amerického obchodu pro těhotné nevěsty www.maternitybride.com. Výběr látek určených na svatební šaty je v českých obchodech opravdu pestrý, takže jsem se dlouho rozhodovala, jakou zvolím. Vyhrál lehký šifon posetý korálky. Zkušená paní švadlena mi na tři zkoušky spíchla luxusní róbu jako pro princeznu. A její cena dokonce nedosáhla na běžné ceny půjčovného ve svatebním salónu. Výhoda také byla, že mi švadlena šaty přizpůsobila mým aktuálním mírám těsně před obřadem. Cítila jsem se v nich jako ve své druhé kůži – prostě nádhera. Mám je dodnes schované a budou mi navždy připomínat neopakovatelné okamžiky.

Vaše Adéla

Témata: Těhotenství, Jen pro maminku, Průzkum trhu, Vaš, Svatební šaty, Měsíční plat, Český obchod
Mohlo by vás zajímat
Lilia Khousnoutdinova s Karlem Janečkem čekají druhé dítě. Přišlo nečekaně
redakce
Slavní rodiče
Marie Doležalová má syna, na svět přišel nečekaně. Jak se jmenuje?
kog
Slavné maminky
Nedávali jí šanci, nakonec má čtyřčata! Neuvěřitelné fotky před a po
Procházková Simona
Rodina
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?
Prachařová Kateřina
Vaše příběhy
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle jsme nečekaly!
redakce
Porod
Nejkrásnější fotky porodů? Vyhrála holčička koukající na novorozeného bratra
Wallerová Radka
Porod
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Zenklová Veronika
Porod
Tohle napsal muž o břichu své ženy! Na internetu z toho byl poprask!
kog Blesk pro ženy
Po porodu
Kojící matky jako bohyně! Kontroverzní fotky nafotila jako reakci na kritiku
redakce
Galerie