Maminka.czTěhotenství

Vaše Adéla: Nebojte se svatebních šatů!

7. 4. 2010
Vaše Adéla: Nebojte se svatebních šatů!
O svém svatebním dni máme téměř každá svou vlastní představu. Dlouho nanečisto plánujeme, jak budou vypadat šaty,obřad nebo party. Přiznejme si, že právě ty šaty řešíme ze všeho nejvíc. Ale sednou vám i s rostoucím bříškem? Pro ty z vás, které váhají, zda do toho jít i v pokročilejším stadiu těhotensví, mám dobrou zprávu. Svůj den si můžete užít naplno! A nemusíte se ani vzdávat snu o dokonalých šatech.

Vdávala jsem se přesně před rokem. I když mi většina lidí radilo, ať se svatbou počkáme: „až budu víc v klidu a znovu ve formě,“ ani na okamžik jsem nepochybovala o tom, že není nač čekat. Měla jsem jen obavy ze dvou věcí: jestli seženu svatební šaty podle svých představ a hlavně jestli celý ten kolotoč vydržím bez úhony.

Šatičky jsem začala shánět ze všeho nejdřív. Dokonce jsem navštívila svatební veletrh, abych měla co nelepší přehled o nabídce zboží pro těhotné nevěsty. Myslíte, že jsem byla spokojená? Slovo zklamání nevystihuje ani z poloviny můj pocit, když jsem z veletrhu odcházela. Po důkladném prozkoumání celého areálu jsem objevila jen dva modely, které navíc nebyly nic moc. Nenechala jsem se odradit a pátrala dál. Nakonec jsem narazila na úžasné šaty z Francie. Jenže když jsem uslyšela kolik stojí zapůjčení na tři dny (bez doplńků), udělalo se mi nevolno. Přišly by na dva moje měsíční platy. Následující úlovky vypadly ze hry kvůli nedostatečnému objemu přes prsa. V těchto partiích jsem v těhotenství nakynula tak, že by mi mohla závidět kdejaká playmate. Asi po měsíci průzkumu trhu jsem došla k závěru, že bude nejpraktičtější a mnohem levnější nechat si šaty ušít na míru.

Inspiraci jsem našla na webových stránkách amerického obchodu pro těhotné nevěsty www.maternitybride.com. Výběr látek určených na svatební šaty je v českých obchodech opravdu pestrý, takže jsem se dlouho rozhodovala, jakou zvolím. Vyhrál lehký šifon posetý korálky. Zkušená paní švadlena mi na tři zkoušky spíchla luxusní róbu jako pro princeznu. A její cena dokonce nedosáhla na běžné ceny půjčovného ve svatebním salónu. Výhoda také byla, že mi švadlena šaty přizpůsobila mým aktuálním mírám těsně před obřadem. Cítila jsem se v nich jako ve své druhé kůži – prostě nádhera. Mám je dodnes schované a budou mi navždy připomínat neopakovatelné okamžiky.

Vaše Adéla

Předplatné Matka
Témata: Těhotenství, Jen pro maminku, Průzkum trhu, Svatební šaty, Český obchod, Měsíční plat

Mohlo by vás zajímat
Tereza Ramba to schytala od matek. Kvůli nosítku! Co jí píše Třeštíková?
Výborný domácí chleba i bez pekárny - vyzkoušejte náš recept!
Ve třinácti matkou! Těhotenství tajila, její máma ale ucítila pohyby dítěte
100 mimořádných fotek z porodu! Podívejte se, jak ho rodiny prožívají
Nejčastější mateřské hříchy: Tímhle brzdíte vývoj dítěte a možná to nevíte
Holčička se narodila s jizvou na tváři. Zranili ji lékaři při císaři
Milují vaše děti trdelník? Upečte jim ho doma za zlomek ceny
Šéfkuchař Přemek Forejt: Jsem krkavčí táta. Dceru nevídám moc často
Muž píše o porodu: Bolest byla cítit po celém sále, zatínal jsem zuby s ženou

Horoskopy

Panna Pokládáte si otázku, proč se vám nedaří jako obvykle? Na to je jasná odpověď. Stále si všechno do…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Ema, Emma, Valter

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné