Maminka.czKam s dětmi

Vaše Adéla: Nenechte si ujít Kefír, první bejbypankový festival pro děti a rodiče!

Adéla Vedralová 9.  7.  2011
Vaše Adéla: Nenechte si ujít Kefír, první bejbypankový festival pro děti a rodiče!
Pokud patříte mezi aktivní rodinky a milujete hudební festivaly, mám pro vás bezva letní tip. Je to takový milý kompromis mezi dospěláckou a dětskou zábavou. Tak si říkám, že bylo na čase, aby někdo konečně s takovým super nápadem přišel... I když na řadě open air festivalech na děti myslí a mají pro ně k dispozici dětské koutky, není to stále ono.

Už před časem jsem psala o originální kapele jménem Kašpárek v rohlíku, která spolu s pořadateli oblíbeného tuzemského fesťáku Rock for People stojí za novou rodinnou akcí stojí. Propojila se tedy letitá zkušenost s pořádáním festivalů s hravostí a originalitou. Kdy a kde to celé vypukne? Na nákup lístků budete mít ještě chvíli čas, protože Kefír se bude konat až předposlední víkend v srpnu.

V nádherném zámeckém parku v Lysé nad Labem vznikne obří areál pro pět tisíc malých i velkých návštěvníků. Během tří dnů se na jednom místě proplete více jak 80 výstupů a pro festival speciálně vytvořených akcí z celého světa (přes 30 hudebníků a kapel, přes 20 divadel a divadelníků, více jak 20 atrakcí pro oddych, hru i aktivní zapojení).

Z hudebníků vystoupí například Čechomor, Xindl X s Tap Tap orchestrem, Aneta Langerová, Vlasta Redl a Samson Lenk, Vltava a mnoho dalších. Na Kefír však přijedou i zajímavé zahraniční kapely finští Vartinna, mexičtí Panteon Rococo, američtí The Bellrays i francouzští Pink it Black a v Čechách velmi dobře známí Inspector Cluzo. Vrcholem hudebního programu bude exkluzivní koncert Kašpárka v rohlíku v jeho nejlepší sestavě.

Určitě vás zaujme program nazvaný Pohádky a večerníčky na živo, kde se publikum ležící v postelích s nebesy (nebe nad hlavou) bude moci zaposlouchat do zvučných hlasů známých i neznámých. Tak uslyšíte na živo třeba Maxipsa Fíka a Králíky z klobouku v podání Josefa Dvořáka a své vlastní pohádky přednese Arnošt Goldflam a mnoho dalších. Můj syn se právě na tohle určitě chytí, Maxipes Fík patří k jeho nejoblíbenějším pohádkám!

Má-li vaše dítě slabost pro LEGO, budou na vás čekat i tuny této stavebnice s instruktory, kteří z ní dokáží sestavit kde co. Festival bude mít vlastní policii, návštěvníci své kefírové pasy, přistaveny budou taxíky, jaké si nedokážete představit, případně si můžete zapůjčit vlastní stroj v půjčovně vozítek.

Najdete zde speciální tržiště, kde zelenina a ovoce létají v rukou žonglujících prodavačů, kde jsou melouny nejprve řádně odsouzeny a následně půleny na popravčím špalku. Zdaleka to není vše! Celé to zní sice bláznivě, ale popravdě si myslím, že podobná akce u nás nemá obdoby. A kolik vás tahle sranda bude stát? Děti do tří let mají vstup zdarma a rodinné vstupy pořídíte od 1450 korun. Více se dozvíte na stránkách festivalu: http://www.festivalkefir.cz/!

Vaše Adéla

Témata: Kam s dětmi, Děti, Rodiče, Králíky, Vaš, Xindl X, Arnošt Goldflam, Festival, Vltava
Mohlo by vás zajímat
VIDEO: Tohle těhotenství bylo největší překvapení mého života, říká herečka Petra Hřebíčková
Víchová Tereza
Podcasty
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Zenklová Veronika
Porod
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Kolinová Gabriela
Péče o dítě a jeho výchova
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Dojemné, syrové, lidské. Nahlédněte do největší galerie porodních fotek!
redakce
Porod
Tohle musíte vidět! Intimní, syrové i dojemné fotografie z porodů
Zenklová Veronika
Porod
Sedmé dítě jen tak do počtu? Ekonomka Markéta Šichtařová trhá rekordy!
Zenklová Veronika
Slavné maminky
Za tři dny bez plenek! Snadná a rychlá metoda, která stojí za vyzkoušení
Batole
Tohle neříkejte dětem, když brečí! Proč a co se může stát?
redakce
Chování a vztahy