Maminka.czKam s dětmi

Vaše Adéla: Nenechte si ujít Kefír, první bejbypankový festival pro děti a rodiče!

Pokud patříte mezi aktivní rodinky a milujete hudební festivaly, mám pro vás bezva letní tip. Je to takový milý kompromis mezi dospěláckou a dětskou zábavou. Tak si říkám, že bylo na čase, aby někdo konečně s takovým super nápadem přišel... I když na řadě open air festivalech na děti myslí a mají pro ně k dispozici dětské koutky, není to stále ono.
9. 7. 2011
Vaše Adéla: Nenechte si ujít Kefír, první bejbypankový festival pro děti a rodiče!

Už před časem jsem psala o originální kapele jménem Kašpárek v rohlíku, která spolu s pořadateli oblíbeného tuzemského fesťáku Rock for People stojí za novou rodinnou akcí stojí. Propojila se tedy letitá zkušenost s pořádáním festivalů s hravostí a originalitou. Kdy a kde to celé vypukne? Na nákup lístků budete mít ještě chvíli čas, protože Kefír se bude konat až předposlední víkend v srpnu.

V nádherném zámeckém parku v Lysé nad Labem vznikne obří areál pro pět tisíc malých i velkých návštěvníků. Během tří dnů se na jednom místě proplete více jak 80 výstupů a pro festival speciálně vytvořených akcí z celého světa (přes 30 hudebníků a kapel, přes 20 divadel a divadelníků, více jak 20 atrakcí pro oddych, hru i aktivní zapojení).

Z hudebníků vystoupí například Čechomor, Xindl X s Tap Tap orchestrem, Aneta Langerová, Vlasta Redl a Samson Lenk, Vltava a mnoho dalších. Na Kefír však přijedou i zajímavé zahraniční kapely finští Vartinna, mexičtí Panteon Rococo, američtí The Bellrays i francouzští Pink it Black a v Čechách velmi dobře známí Inspector Cluzo. Vrcholem hudebního programu bude exkluzivní koncert Kašpárka v rohlíku v jeho nejlepší sestavě.

Určitě vás zaujme program nazvaný Pohádky a večerníčky na živo, kde se publikum ležící v postelích s nebesy (nebe nad hlavou) bude moci zaposlouchat do zvučných hlasů známých i neznámých. Tak uslyšíte na živo třeba Maxipsa Fíka a Králíky z klobouku v podání Josefa Dvořáka a své vlastní pohádky přednese Arnošt Goldflam a mnoho dalších. Můj syn se právě na tohle určitě chytí, Maxipes Fík patří k jeho nejoblíbenějším pohádkám!

Má-li vaše dítě slabost pro LEGO, budou na vás čekat i tuny této stavebnice s instruktory, kteří z ní dokáží sestavit kde co. Festival bude mít vlastní policii, návštěvníci své kefírové pasy, přistaveny budou taxíky, jaké si nedokážete představit, případně si můžete zapůjčit vlastní stroj v půjčovně vozítek.

Najdete zde speciální tržiště, kde zelenina a ovoce létají v rukou žonglujících prodavačů, kde jsou melouny nejprve řádně odsouzeny a následně půleny na popravčím špalku. Zdaleka to není vše! Celé to zní sice bláznivě, ale popravdě si myslím, že podobná akce u nás nemá obdoby. A kolik vás tahle sranda bude stát? Děti do tří let mají vstup zdarma a rodinné vstupy pořídíte od 1450 korun. Více se dozvíte na stránkách festivalu: http://www.festivalkefir.cz/!

Vaše Adéla

Témata:Kam s dětmi
Přidat příspěvek
Komentáře k článku
Mohlo by vás zajímat
První screening v těhotenství. Co vás čeká a jak probíhá?
Chvíle hrůzy. Lachtan nečekaně stáhl holčičku pod vodu
To je ale podoba! Tomáš Klus konečně ukázal obě roztomilé děti
12 velkých poprvé, na která se můžete těšit. Od prvního úsměvu ke krůčkům

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu