Maminka.czKam s dětmi

Vaše Adéla: Nenechte si ujít Kefír, první bejbypankový festival pro děti a rodiče!

Pokud patříte mezi aktivní rodinky a milujete hudební festivaly, mám pro vás bezva letní tip. Je to takový milý kompromis mezi dospěláckou a dětskou zábavou. Tak si říkám, že bylo na čase, aby někdo konečně s takovým super nápadem přišel... I když na řadě open air festivalech na děti myslí a mají pro ně k dispozici dětské koutky, není to stále ono.
9. 7. 2011
Vaše Adéla: Nenechte si ujít Kefír, první bejbypankový festival pro děti a rodiče!

Už před časem jsem psala o originální kapele jménem Kašpárek v rohlíku, která spolu s pořadateli oblíbeného tuzemského fesťáku Rock for People stojí za novou rodinnou akcí stojí. Propojila se tedy letitá zkušenost s pořádáním festivalů s hravostí a originalitou. Kdy a kde to celé vypukne? Na nákup lístků budete mít ještě chvíli čas, protože Kefír se bude konat až předposlední víkend v srpnu.

V nádherném zámeckém parku v Lysé nad Labem vznikne obří areál pro pět tisíc malých i velkých návštěvníků. Během tří dnů se na jednom místě proplete více jak 80 výstupů a pro festival speciálně vytvořených akcí z celého světa (přes 30 hudebníků a kapel, přes 20 divadel a divadelníků, více jak 20 atrakcí pro oddych, hru i aktivní zapojení).

Z hudebníků vystoupí například Čechomor, Xindl X s Tap Tap orchestrem, Aneta Langerová, Vlasta Redl a Samson Lenk, Vltava a mnoho dalších. Na Kefír však přijedou i zajímavé zahraniční kapely finští Vartinna, mexičtí Panteon Rococo, američtí The Bellrays i francouzští Pink it Black a v Čechách velmi dobře známí Inspector Cluzo. Vrcholem hudebního programu bude exkluzivní koncert Kašpárka v rohlíku v jeho nejlepší sestavě.

Určitě vás zaujme program nazvaný Pohádky a večerníčky na živo, kde se publikum ležící v postelích s nebesy (nebe nad hlavou) bude moci zaposlouchat do zvučných hlasů známých i neznámých. Tak uslyšíte na živo třeba Maxipsa Fíka a Králíky z klobouku v podání Josefa Dvořáka a své vlastní pohádky přednese Arnošt Goldflam a mnoho dalších. Můj syn se právě na tohle určitě chytí, Maxipes Fík patří k jeho nejoblíbenějším pohádkám!

Má-li vaše dítě slabost pro LEGO, budou na vás čekat i tuny této stavebnice s instruktory, kteří z ní dokáží sestavit kde co. Festival bude mít vlastní policii, návštěvníci své kefírové pasy, přistaveny budou taxíky, jaké si nedokážete představit, případně si můžete zapůjčit vlastní stroj v půjčovně vozítek.

Najdete zde speciální tržiště, kde zelenina a ovoce létají v rukou žonglujících prodavačů, kde jsou melouny nejprve řádně odsouzeny a následně půleny na popravčím špalku. Zdaleka to není vše! Celé to zní sice bláznivě, ale popravdě si myslím, že podobná akce u nás nemá obdoby. A kolik vás tahle sranda bude stát? Děti do tří let mají vstup zdarma a rodinné vstupy pořídíte od 1450 korun. Více se dozvíte na stránkách festivalu: http://www.festivalkefir.cz/!

Vaše Adéla

Témata: Děti, Kam s dětmi, Vltava, Festival, Rodiče
Přidat příspěvek
Komentáře k článku
Mohlo by vás zajímat
Skřítek, víla nebo myš? Inspirace na podzimní masky není nikdy dost
Kam s dětmi o víkendu: Festival Evolution, LUSTR nebo Struny dětem
Víme, jaká jména budou nejpopulárnější v roce 2018. Inspirujete se?
Deset rad, jak předejít dětské obezitě: Připravujte svačiny doma a sladké nedémonizujte

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu