Maminka.czTěhotenství

Vaše Adéla: Nenechte si v těhotenství vzít sebevědomí!

Některé ženy během sladkého očekávání kvetou a cítí se víc sexy, než kdykoliv předtím. Odvážnější budoucí maminky se dokonce nechají profesionálně fotit nahé ve finálním stadiu těhotenství.
17. 6. 2010
Vaše Adéla: Nenechte si v těhotenství vzít sebevědomí!

Své bříško a nějaká ta kilča navíc hrdě vystavují na odiv celému světu. Najdou se ale i takové těhulky, pro které je vidina focení zlou noční můrou a zrcadlu se vyhýbají obloukem. Proč? Protože si připadají doslova jako ropuchy. Do jaké skupiny zapadáte vy?

Já to s mým sebevědomím měla jako na houpačce. Jednou ze mě sálala sebejistota a jindy zas naopak. A to mi můj manžel každý den několikrát opakoval, jak jsem krásná, že po mě stále bezmezně touží a moje desítky kilogramů navíc jsou mu fuk. V tom jsem měla docela štěstí, protože znám spoustu žen (včetně mé matky), které si v těhotenství od svého protějšku nejednou vyslechla větu: Doufám, že po porodu brzy zhubneš, jinak fakt nevim...

Hrošice, ropucha, slonice. Tato slova mě při pohledu do pěkně osvíceného zrcadla v koupelně napadala hodně často. Nejnižší sebevědomí jsem měla na konci prvního trimestru, kdy bříško nebylo ještě na pohled patrné a vypadala jsem, jako bych náhle přibrala deset kilo. Pamatuji si jeden děsivý moment ze zkušební kabinky. Ve všem oblečení, které jsem si vyzkoušela jsem vypadala příšerně. Připadala jsem si nafouklá a neforemná.

Tenkrát jsem se na místě sesunula k zemi s brekem a začala nadávat mojí nebohé kamarádce, která mi ochotně s nákupem pomáhala. Než jsem přijala fakt, že moje tělo prochází změnami, které fakt nezastavím, trvalo to celý měsíc. Do té doby jsem nechodila do společnosti a už mě ani nenapadlo se pěkně obléci. V mých očích to nemělo cenu.

Nejen moje tělo, ale i duše dostala co proto. Sebevědomí mi srazilo na bod mrazu i to, že mi dlouho nikdo nezalichotil. Zaskočilo mě také, že jsem unavená, méně výkonná v práci a neustále se na mě musí brát ohled. Když jsem kráčela ulicemi, zejména náctileté dívky si mě zkoumavě prohlížely jako pokusné zvířátko a z řad svých kamarádek jsem slýchla, že si neumí představit, že bych se JÁ dokázala postarat o ŽIVÉ dítě.

To všechno jsem v sobě hromadila až do chvíle, kdy mi to došlo. Mindráky jsem pustila k vodě a konečně si začala svůj výjimečný stav užívat. Nemá cenu bojovat se svým novým tělem ani ničím jiným. Změny, které se dějí mají svůj důvod a učí nás trpělivosti a připravují na změnu nejzásadnější, tedy narození miminka.

Nenechte se zdeptat tím, že vaše kolegyně z práce v těhotenství přibrala jen pár kilo a vy dvacet. Nebo že se za vámi pomalu ale jistě přestávají otáčet muži. S nikým se nesrovnávejte! Věřte, že po porodu se tomu všemu od srdce zasmějete, stejně jako já.

Vaše Adéla


Témata: Těhotenství, Sebevědomí

Mohlo by vás zajímat
Meghan je přesně typ princezny, kterou naše dcery potřebují za vzor
Synové se rvou jako koně. Už si nevíme rady, svěřila se zoufalá máma
Maminka roku vyhraje rodinný zájezd do hotelu Dachsteinkönig
Aromaterapie: Může zpříjemnit těhotenství a usnadnit porod či kojení

Horoskopy

Štír Budete mít chvílemi pocit, že jste jako v Kocourkově, přičemž nejhorší to bohužel bude při komunikaci s…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Monika, Konstantin, EleniRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu