Maminka.czTěhotenství

Vaše Adéla: Nenechte si v těhotenství vzít sebevědomí!

17. 6. 2010
Vaše Adéla: Nenechte si v těhotenství vzít sebevědomí!
Některé ženy během sladkého očekávání kvetou a cítí se víc sexy, než kdykoliv předtím. Odvážnější budoucí maminky se dokonce nechají profesionálně fotit nahé ve finálním stadiu těhotenství.

Své bříško a nějaká ta kilča navíc hrdě vystavují na odiv celému světu. Najdou se ale i takové těhulky, pro které je vidina focení zlou noční můrou a zrcadlu se vyhýbají obloukem. Proč? Protože si připadají doslova jako ropuchy. Do jaké skupiny zapadáte vy?

Já to s mým sebevědomím měla jako na houpačce. Jednou ze mě sálala sebejistota a jindy zas naopak. A to mi můj manžel každý den několikrát opakoval, jak jsem krásná, že po mě stále bezmezně touží a moje desítky kilogramů navíc jsou mu fuk. V tom jsem měla docela štěstí, protože znám spoustu žen (včetně mé matky), které si v těhotenství od svého protějšku nejednou vyslechla větu: Doufám, že po porodu brzy zhubneš, jinak fakt nevim...

Hrošice, ropucha, slonice. Tato slova mě při pohledu do pěkně osvíceného zrcadla v koupelně napadala hodně často. Nejnižší sebevědomí jsem měla na konci prvního trimestru, kdy bříško nebylo ještě na pohled patrné a vypadala jsem, jako bych náhle přibrala deset kilo. Pamatuji si jeden děsivý moment ze zkušební kabinky. Ve všem oblečení, které jsem si vyzkoušela jsem vypadala příšerně. Připadala jsem si nafouklá a neforemná.

Tenkrát jsem se na místě sesunula k zemi s brekem a začala nadávat mojí nebohé kamarádce, která mi ochotně s nákupem pomáhala. Než jsem přijala fakt, že moje tělo prochází změnami, které fakt nezastavím, trvalo to celý měsíc. Do té doby jsem nechodila do společnosti a už mě ani nenapadlo se pěkně obléci. V mých očích to nemělo cenu.

Nejen moje tělo, ale i duše dostala co proto. Sebevědomí mi srazilo na bod mrazu i to, že mi dlouho nikdo nezalichotil. Zaskočilo mě také, že jsem unavená, méně výkonná v práci a neustále se na mě musí brát ohled. Když jsem kráčela ulicemi, zejména náctileté dívky si mě zkoumavě prohlížely jako pokusné zvířátko a z řad svých kamarádek jsem slýchla, že si neumí představit, že bych se JÁ dokázala postarat o ŽIVÉ dítě.

To všechno jsem v sobě hromadila až do chvíle, kdy mi to došlo. Mindráky jsem pustila k vodě a konečně si začala svůj výjimečný stav užívat. Nemá cenu bojovat se svým novým tělem ani ničím jiným. Změny, které se dějí mají svůj důvod a učí nás trpělivosti a připravují na změnu nejzásadnější, tedy narození miminka.

Nenechte se zdeptat tím, že vaše kolegyně z práce v těhotenství přibrala jen pár kilo a vy dvacet. Nebo že se za vámi pomalu ale jistě přestávají otáčet muži. S nikým se nesrovnávejte! Věřte, že po porodu se tomu všemu od srdce zasmějete, stejně jako já.

Vaše Adéla

Témata: Těhotenství, Výjimečný stav, Sebevědomí

Mohlo by vás zajímat
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Holky kradou krásu, s klukem přiberete! Opravdu se ta těhotenství liší?
Povzdech znechucené matky: Jak utéct před rodičovskou soutěživostí?
Nemůžeme si dovolit bohatého ježíška. Děti jsou nespokojené
Záhada jménem syndrom ruka-noha-ústa. Pozor na záměnu
Máte přecitlivělé dítě? Zdánlivá slabost může být výhrou!
Mé dítě má mongolskou skvrnu! Je to nebezpečné?
Mateřská je někdy vojna. A Mates není žádná uťáplina, říká Nikol Štíbrová
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit

Horoskopy

Štír Nějak na vás dopadá splín z nevydařené lásky. Nic si z toho nedělejte, vždyť ještě přeci není všem dnům…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Sarah, Doubravka, Marius

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu