Maminka.czDěti a mateřství

Vaše Adéla: Péče o dětské vlásky? Pomohou drahé šampóny?

17. 5. 2011
Vaše Adéla: Péče o dětské vlásky? Pomohou drahé šampóny?
Vlasy jsou velké téma. My dospělí jsme ochotni do nich investovat dost peněz a času, protože je to jedna z prvních věcí, které si na nás všímají ostatní. Každý z nás má trochu jiný typ vlasů a tak musíme pečlivě vybírat patřičnou kosmetiku. Jestli si myslíte, že u malých dětí je situace úplně jiná a stačí jim jen obyčejné mýdlo, velmi se pletete.

Vlasy jsou velké téma. My dospělí jsme ochotni do nich investovat dost peněz a času, protože je to jedna z prvních věcí, které si na nás všímají ostatní. Každý z nás má trochu jiný typ vlasů a tak musíme pečlivě vybírat patřičnou kosmetiku. Jestli si myslíte, že u malých dětí je situace úplně jiná a stačí jim jen obyčejné mýdlo, velmi se pletete.

Jak to vůbec mají dětičky s vlásky? Rodí se většinou se světlými krátkými, které za pár měsíců pozvolna vypadají a obmění se. Po 1. roce života však začnou z miminčího chmýříčka měnit v hustší porost, který se už více podobá tomu dospělému. Ale nenechte se zmýlit! I k takovým vláskům je třeba přistupovat jinak.

Rozdíl je hlavně v tom, že pokožka dětské hlavy je mnohem citlivější a náchylnější k vysoušení. Vlásky se navíc vůbec nemastí. Někteří odborníci dokonce doporučují, aby maminky vynechaly šampón a hlavičku omývaly jen čistou vodou. Jiní zas doporučují speciálně vyvinuté přípravky, které nepodráždí ani oči, ani jemnou kůži. Těžké by se to s očistou nemělo moc přehánět, stačí, když dítěti umyjete hlavu jednou až dvakrát za týden.

Stříhání je velmi individuální. U některých dětí se nůžky ke slovu nedostanou až do roku a půl a u jiných po nich musíte sáhnout velmi brzy po narození. Dcerka mojí kamarádky byla tak vlasatá, že jí museli ustřihnout ofinu už ve 4 měsících. Takže na pověry, že se vlasy nesmí stříhat do roka, se vykašlete...

Čtěte také:Střihání prvních vlásků

Na trhu s dětskou kosmetikou seženete šampóny v různých cenových kategoriích - od pár desítek korun až po několik stovek. Které jsou nejlepší? Jelikož jsou na dermatologické výrobky pro nejmenší kladeny velmi přísné požadavky, dá se říci, že i levnější variantou nic nezkazíte. Přece jen děti nepotřebují vyživovat vlasové vlákno zničené tužidly a barvením, jako my dospělí. Tudíž logicky nepotřebují nejnovější technologie kadeřnických laboratoří. Jiná věc je, jaké ingredience v lahvičkách objevíte. Dávejte si pozor na amoniak, silikony a parabeny, ty by se v dětském šampónu neměly vyskytnout.

Můj syn do nedávna moc vlasů neměl, tak jsem mu hlavičku sem tam spláchla vodou. Když mu byl rok a poprvé bylo co stříhat, vlásky začaly houstnout. Vyzkoušela jsem už několik dětských šampónů od dražších po úplně obyčejné, abych zjistila, že výsledek je vlastně úplně stejný. Ty od Klorane a Body Shopu nádherně voněly, ale stály majlant. Nivea a Hipp sice voněly o něco méně, jenže také méně stály. Nakonec jsem zůstala věrná značce Babylove z drogerie DM. Je velmi příjemný a stojí kolem 50 korun. Ze stejné řady doporučuji ještě mycí gel a tělové mléko. Jsou super!

Vaše Adéla

Témata: Děti, Velké téma, Péče, Šampón, Obyčejné mýdlo, Majlant

Mohlo by vás zajímat
To je ale bříško! Takhle vypadá těhotenství s trojčaty týden po týdnu
Zavinovačka je skoro nutnost! Jak správně miminko zavinout?
Předčasný porod: Nikdo na světe ho neumí zastavit, říká porodník
Zpověď nešťastného manžela: Žena se mnou po narození dětí nechce spát
Tak dlouho jsem omlouvala manželovy nevěry, až jsem se zhroutila
Takhle vypadá život s batoletem! Vtipná kreslířka skvěle zachytila mateřství
Přiznání: S miminkem se nudím. Co s tím? Vyzkoušejte naše rady
Doma beránci, ve školce vlci. A mohla jsem za to já, perfektní matka!
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit

Horoskopy

Beran Chodíte jako tělo bez duše a netěší vás ani podpora dětí. Věřte, že si nyní ověříte, kolik toho vlastně…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Lenka, Eleonora, Lena

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu