Maminka.czTěhotenství

Vaše Adéla: Pozor, jsem v tom!

Maminkou mého synka Edy jsem se stala přesně před půl rokem. Ale život se mi začal dramaticky měnit dávno před tím, již začátkem mého těhotenství.
2. 3. 2010
Vaše Adéla: Pozor, jsem v tom!

Věřte nebo ne, narození svého prvního děťátka jsem ve svých 24 letech rozhodně neplánovala a tak jsem byla při pohledu na dvě červené čárky těhotenského testu mírně řečeno v šoku. Najednou mi došlo, že začíná úplně nová životní kapitola a budu muset přeorganizovat celý svůj svět. Tenhle moment si většina z nás představuje už od dětství. Jaké to asi bude, až přijde? Já propadla panice.

I když si početí děťátka přejete celým svým srdcem, je úplně v pořádku, že si v počátcích vašeho těhotenství připadáte jako na náladové houpačce. Euforii, že se konečně stanete maminkou, může znenadání vystřídat zničující nejistota. Začnete pochybovat snad úplně o všem, ale nejvíc asi o tom, zda budete všechno zvládat, jak teď bude vypadat váš osobní život a čeho se budete muset ze dne na den vzdát.

Je důležité vědět, že nejste žádná krkavčí matka. Tyto otázky řeší většina těhulek. Takže nemá cenu panikařit.

Pokud jste v prvním trimestru těhotenství, ve vašem těle právě probíhá něco jako hormonální bouře. Ta má mimo jiné na svědomí, že se vaše pocity dost vyhrotí, čehož si nejdřív všimne vaše okolí. Říkáte si někdy, že ten výbuch pláče při sledování televizních reklam jste si mohla odpustit? Nebo že najednou nemáte žaludek dokoukat film,ve kterém se střílí? To je úplně normální! Mě často rozrušily i televizní zprávy a všechno jsem přehnaně řešila. Když se mi třeba něco nepovedlo v práci, nebo na mě byl někdo jen trošku ostřejší, propukla jsem v usedavý pláč. To si pak můj manžel či kamarádky pěkně klepali na čelo. Nezbývalo nic jiného než říct: Musíte to se mnou ještě pár měsíců vydržet!

Vaše Adéla


Témata: Těhotenství, Jen pro maminku

Mohlo by vás zajímat
Zlatíčkem 2018 může být i vaše dítě. Hrajeme o skvělé ceny
Lucie Šilhánová: Jako máma jsem sice přecitlivělá, unavená, ale šťastná
Tyto knihy oživí vaši knihovničku aneb knižní tipy pro malé čtenáře
Jak poznat, že je kojenec málo oblečený a je mu zima?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu