Maminka.czŠkolák

Vaše Adéla: Předejděte podráždění dětské pokožky!

Už na první dotek je znát, že je dětská pokožka o dost jemnější a tím pádem i náchylnější k podráždění než dospělácká. Je Děti přibližně do tří let mají kůži tenčí a věkem jim postupně sílí. Proto se k ní musíme už od prvních dnů chovat hodně obezřetně.
10. 8. 2011
Vaše Adéla: Předejděte podráždění dětské pokožky!

Pokožku dětí může podráždit opravdu cokoliv: hrubší textilie, plenka napuštěná chemikáliemi, krém proti opruzeninám... O tom jste ale jistě slyšela. Měla byste ale vědět, že vašemu dítěti může kůži narušit také obyčejná voda. Pokud své miminko budete cachtat ve vodě moc dlouho, jeho pleť se tím velmi vysuší.

Vždyť sama znáte pocit po delší relaxační koupeli (nemyslím tím s přidáním koupelového oleje), bez namazání výživným tělovým mlékem je kůže na celém těle napjatá. Co teprve miminkovská, mnohem tenčí pokožka? Koupel novorozence by tedy neměla trvat déle než pár minut. Nemusíte ho koupat každý den, stačí jen pečlivě oplachovat místa, která se mohou zapařit (plenková oblast, záhyby).

Aby se zabránilo nepříjemným podrážděním, vybavte se kvalitním krémem s vysokým obsahem lipidů, kterým miminko podle potřeby pečlivě promazávejte. Takový přípravek by měl splňovat velmi přísná kritéria. Vyhněte se těm s parfemací a konzervanty, které často dětem vadí. Při vysoušení po koupeli dítě netřete, ale jen se ho ručníkem lehce dotýkejte poklepem. Na osušky také dávejte pozor. Pokud možno je neperte v aviváži, ta bývá též zdrojem špatných reakcí.

Pokud vám připadají textilie vyprané bez ní moc hrubé, zkuste použít místo prášku gel, který prádlo vypere i zjemní v jednom kroku. Skvělý je například Persil Sensitive, Omino Bianco a Lovela. Mně se velmi osvědčily staré dobré tetra osušky, což jsou takové maxi pleny. Když je několikrát po sobě vyvaříte, změknou a pak jsou pro malá miminka vhodnější na utírání než froté ručníky.

Děti s velmi citlivou pokožkou mohou mít problémy i s krémy proti opruzeninám. Viděla jsem moc ošklivé puchýřky způsobené právě reakcí na nevhodný přípravek. Z vlastní zkušenosti můžu doporučit Sudocrem a Babylove. Obecně platí, že čím je krém hutnější, tím lépe.

Vaše Adéla

Témata: Děti, Novorozenec, Batole, Kojenec, Předškolák, Školák, Kvalitní krém
Přidat příspěvek
Komentáře k článku
Mohlo by vás zajímat
Odhalte tajemství dřív než ultrazvuk: Holčička, nebo chlapeček?
Tajemství dobrého sexu (i po letech): Naučte se být jako muži – sobci v posteli
Skřítek, víla nebo myš? Inspirace na podzimní masky není nikdy dost
Kam s dětmi o víkendu: Festival Evolution, LUSTR nebo Struny dětem

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu