Maminka.czTěhotenství

Vaše Adéla: Proč ona může mít dítě a já ne?

Ženy, které dlouho a marně usilují o miminko, se po určitém čase dostanou do fáze, kdy je štve i pouhý pohled na těhotné maminky na ulici. Trápí je pocit viny, méněcennosti a nenaplnění. Zlost však vůbec ničemu neprospěje!
3. 11. 2011
Vaše Adéla: Proč ona může mít dítě a já ne?

Nijak se netajím skutečností, že jsem otěhotněla neplánovaně a tím pádem jsem k miminku přišla jako slepý k houslím. Proto jsem na vlastní kůži nikdy nezažila muka, která prožívají ženy, jež to štěstí neměly. Upřímně je obdivuji za jejich odhodlání a vytrvalost. Už několikrát jsem ale narazila na známou, která mi moje snadné otěhotnění vmetla do tváře. Připadala jsem si, jako bych okradla nemocné ubožáky a za jejich peníze si užívala na Havaji! Přitom za jejich trable opravdu nemůžu…

Moje dlouholetá kamarádka Klárka se snaží pátým rokem otěhotnět a je mi jasné, že už jí pěkně tečou nervy. Bohužel už dvakrát samovolně potratila a psychicky na tom není zrovna nejlépe. Když jsme se viděly před půl rokem u skleničky vína a já si jí stěžovala, jak jsem z dítěte unavená a jak mě docela často štve, vylítlo z ní najednou: " Co si stěžuješ? Už tě nemůžu poslouchat! Kdybys absolvovala tolik šílených procedur, vyšetření a trápení jako já, víc by sis vážila toho, co máš. Není to spravedlivé. " Na to se nedalo nic odpovědět. Je pravda, že ona pro početí dělá první poslední, ale nemůže osočovat ostatní, jen kvůli tomu, že jim to vyšlo.

ČTĚTE TAKÉ: Ženská nevěra: Přirozenost, nebo "módní trend"?

Dá se pochopit, že člověk v zoufalé situaci ztratí zdravý rozum a začne se utápět ve svém problému. Kéž by na takový stav existoval spolehlivý lék. Každý se s tím musí poprat po svém. Jisté je, že obviňování a očerňování ostatních nic nevyřeší, jen přilévá olej do ohně.

Mohlo by vás zajímat
Gratulujeme! Jana Doleželová je maminkou, porodila holčičku
GALERIE: Tato miminka nikdy nevyrostou, od opravdových je téměř nepoznáte
Dělá se vašim dětem při cestování špatně? Víme, jak nevolnosti zvládnout
28 dětských hřišť, která jsou noční můrou všech rodičů. To fakt nechcete!

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu