Maminka.czKojenec

Vaše Adéla: Šokující a úsměvné dětské hlášky bez servítek

29. 1. 2012
Vaše Adéla: Šokující a úsměvné dětské hlášky bez servítek
Když dítě vypustí z úst nějakou tu perlu, pro dospělé to bývá téměř památný výrok hodný zápisu do rodinné kroniky. Dalo by se říct: "Jó, to bylo tenkrát, jak Maruška řekla sousedovi, že smrdí jako tchoř." Trefná nebo vtipná věta, již vypustí mrně, prostě zaručeně nezklame!

Právě včera jsem byla na návštěvě u známých a jejich čtyřletý synek Luky mi najednou povídá: "Teto, proč máš tak velký prsa? Maminka by si je možná potřebovala půjčit…" A dál si mě zkoumavě prohlížel. Rozhodně tím nemyslel nic zlého. Prostě mu asi přišlo divné, že jeho maminka má o poznání menší poprsí než já a upřímně ji politoval. My dospělí jsme se díky této jediné zmínce měli celý večer čemu smát.

Velmi mi utkvěla v hlavě odzbrojující upřímnost malé holčičky v tramvaji, která seděla mamince na klíně a rozhlížela se kolem. Najednou zavolala na pěstěnou korpulentní šedesátnici: "My vás pustíme sednout, vy jste přeci stará. A taky čekáte miminko!" Statečná paní jen zbledla, ale byla natolik soudná, že dítěti jen poděkovala a zaujala nabízenou židli. Za tu bezelstnou ochotu malé princezny se přece nadalo rozčílit. Já ale měla co dělat, abych se nesmála nahlas. Díky za huňatou šálu, do které jsem svůj škleb mohla schovat.

Když mi bylo asi patnáct, byla jsem s kamarádkami u rybníka a přidal se k nám asi pětiletý klučík. Hrály jsme s ním pexeso, karty a vyhazovaly ho do vody. Vše bylo skvělé, ale jen do chvíle, kdy se mojí kamarádky Káči s kamenným obličejem zeptal: "Proč máš tak ošklivej obličej?" Káča měla i tak sebevědomí na bodě mrazu a právě procházela nejhorší etapou výsevu akné. Klučina ji svým výrokem moc nepobavil, ale dodnes si na tu situaci s úsměvem vzpomeneme u sklenky vína.

ČTĚTE TAKÉ: Lucka Vondráčková: měsíc po porodu na své váze a nové fotky!

Také je někdy zvláštní, jak děti vnímají určité situace. Když jsem byla malá, asi tak pětiletá, ptali se mě ve školce, co dělá maminka a tatínek. Prý jsem odpověděla, že tatínek nedělá nic, jen sedí, čte si a kouří dýmku. Občas odjede na týden na výlet a nám je smutno. A o mamince jsem tvrdila, že asi hraje v divadle. Realita byla však taková: otec dokončoval doktorát a současně pracoval ve výzkumném ústavu. To by vysvětlovalo to čtení a časté odjezdy na služební cesty. A moje matka zas pracovala v jeslích a ve volných chvílích vyráběla loutky. Jak prosté! Jsem velmi zvědavá, co o mně jednou poví moje dítě!

Témata: Těhotenství, Děti, Porod, Novorozenec, Batole, Kojenec, Předškolák, Školák, Šok, Čtyřletý syn, Úsměv, Klučík, Hlas, Velký prs

Mohlo by vás zajímat
Mají to těžší ženy, nebo muži? Marie Doležalová má jasno!
Syn se narodil s jinou barvou pleti, než má jeho táta. Podezírali mě z nevěry
Proč pořád tak zlobí? Možná za to můžete vy! Ovládejte se
Nejtěžší je rozdělit čas a pozornost pro každé dítě, říká devítinásobná maminka
Jsem obézní. V těhotenství jsem cítila ze strany lékařů odpor a styděla se
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
Kojení strašně bolí! Proč mě nikdo nevaroval, diví se Nikol Moravcová
Matky jsou jak elitní vojáci ve výcviku, píše Marie Doležalová
Dát dítěti na plavání rukávky? Pokus o zabití, říká vodní záchranář

Horoskopy

Ryby Po pravdě řečeno jste v poslední době hodně vyčerpaní a schází vám drahocenná vitalita. Nutno říci, že…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Ludmila, Lidmila, Kornelie

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu