Maminka.czTěhotenství

Vaše Adéla: Strie? Mazat, mazat, mazat!

10. 3. 2010
Vaše Adéla: Strie? Mazat, mazat, mazat!
I když jste teprve na začátku dlouhého čekání na vaše první miminko, neměla byste rozhodně podceňovat riziko vzniku takzvaných těhotenských strií, které nejčastěji vznikají až v posledním trimestru, když už kůže nedokáže udržet krok se zvětšujícím se bříškem a najednou popraská Jsem si jistá, že o tuhle „ozdůbku“ rozhodně nestojíte.

Realita je bohužel taková, že ve třetím trimestru řešíte úplně jiné věci než nějaké jemné svědění kůže, které vznik strií signalizuje. A tak se může stát, že k nim přijdete jak slepá k houslím. Jizvičky se také nejčastěji objevují v místech, kam vaše oko přes bříško nemá šanci dohlédnout. A tak na ně můžete zděšeně narazit až ve chvíli, kdy se budete zotavovat z porodu.

Jde se vůbec tomuto obávanému defektu kůže nějak vyhnout? Dobrá zpráva je, že se riziko vzniku strií dá aspoň minimalizovat. Nezbývá tedy jiná možnost, než svou kůži dlouho dopředu dokonale připravovat na budoucí nápor pečlivým promazáváním. Kůže tak získá mnohem větší elasticitu a vydrží mnohem větší zátěž. Vždycky jsem měla spíš sušší pokožku a během těhotensví se její stav ještě zhoršil, takže jsem byla s popraskáním svého bříška smířená. Radost jsem z toho fakt neměla. Naštěstí jsem se nevzdala a rozhodla se vytáhnout do boje! Začala jsem tedy s nekonečným prozkoumáváním nejrůznějsích přípravků, které slibovaly zázračné účinky. Stálo mě to nejen dost zbytečně vyhozených peněz, ale hlavně pár nechtěných jizev.

Bohužel jsem brzy přišla na to, že běžná tělová mléka z drogerie nemají takový efekt, jaký na svém obalu slibují. Pomalu jsem se prokousávala k mastnějším a mastnějsím přípravkům, až jsem skončila u speciálního olejíčku – byl sice o něco dražší, ale opravdu zafungoval. V tomto případě se opravdu vyplatí zainvestovat nějaký ten peníz navíc, protože výsledek je ve finále k nezaplacení. Olej naštěstí vznik jizev nakonec zastavil.
Pokud je vám líto utrácet za drahé olejíčky, můžete použít jakýkoliv krém s obsahem bambuckého másla nebo olivového a mandlového oleje. A pak už jen mazat, mazat, mazat! A to i několikrát denně. A jestli můžu dodat ještě něco ze svých zkušeností: Nezanedbávejte ani ostatní problémové partie, které kvůli těhotenství výrazně mění svou velikost. Nevzhledné jizvičky totiž postihují i hýždě a prsa.

Vaše Adéla

Témata: Těhotenství, Jen pro maminku, Maz, Strie

Mohlo by vás zajímat
Milují vaše děti trdelník? Upečte jim ho doma za zlomek ceny
Vše, co vás zajímá o hlenové zátce. Jak vypadá, jak dlouho odchází před porodem
Holčička se narodila s jizvou na tváři. Zranili ji lékaři při císaři
Porod? Dost syrový zážitek. Nevím, zda krásný, říká herec Lukáš Příkazký
Tohle napsal muž o břichu své ženy! Na internetu z toho byl poprask!
Tereza Ramba to schytala od matek. Kvůli nosítku! Co jí píše Třeštíková?
Muž píše o porodu: Bolest byla cítit po celém sále, zatínal jsem zuby s ženou
Šéfkuchař Přemek Forejt: Jsem krkavčí táta. Dceru nevídám moc často
Babička upřednostňuje jedno vnouče. Podle vědců za to mohou i geny

Horoskopy

Štír Je až neuvěřitelné, v jak dobré pracovní formě se nacházíte. Svého místa na výsluní si užíváte a…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Matěj, Matyáš, Jasmína

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné