Maminka.czTěhotenství

Vaše Adéla: To se pěkně kyne...

3. 8. 2010
Vaše Adéla: To se pěkně kyne...
Když jsem nedávno brázdila park s kočárkem, zastavila se na jedné z laviček a nechtěně zaslechla hovor dvou nastávajících maminek, které si navzájem vyměňovaly své zkušenosti a zážitky ohledně těhotenství, nestačila jsem se divit.

Mimo jiné se významně chlubily tím, kolik toho za den spořádají a kolik činí jejich váhový přírůstek. Překvapilo mě, že z této situace nebyly ani trochu rozladěné! Bylo tomu úplně naopak. Dokonce se předháněly, která přibrala víc...

V době, kdy je stále na vzestupu kult ultra vyzáblých krásek (což je z mého pohledu další šílený extrém) zvláštní jev. „Je mi fuk, jak vypadám, hlavně, že je dobře miminku. Teď si ujíždím na domácích buchtách,“ lebedila si pohledná blondýnka a její kámoška jí na to odpověděla: „Mě to sice jedno není, ale kila navíc budu řešit až po porodu, do té doby budu mlsat bez omezení. Musím využít toho, že mi nikdo nemůže vyčíst, že žeru víc, než je zdrávo.“

Měla jsem v tu chvíli chuť vmísit se do debaty a důrazně oběma maminkám oponovat a varovat je. Bezhlavé přežírání přece nikomu nikdy neprospělo! Naopak poměrně dost zatěžuje organismus a miminku rozhodně víc blahobytu nepřinese. Vezme si jen to, co potřebuje a zbytek nechá pěkně své mamce.

Hlavou mi najednou běžel můj soukromý film o tom, jak jsem v klidu spořádala dvě velmi vydatné večeře a běžně obědvala tři chody typu: kulajda, svíčková, pohár. Ten film ale končil mým výrazem jak z hororu ve chvíli, kdy mi na konci šestinedělí začalo docházet, že vlastně musím bohužel dál nosit svůj těhotenský šatník.

Do svých starých věcí mi přesněji řečeno chyběly celé tři konfekční velikosti. Tenkrát bych dala cokoliv za to, abych mohla vrátit čas a jedla vyváženě, zdravěji a hlavně s mírou. Dala bych si tu skvěle vypadající čokoládu, ale ulomila bych si z ní jen jeden řádek (místo toho, abych jí slupla jako malinu i s obalem).

Nemá cenu si odříkat vše dobré, na co máte chuť, jen je třeba zachovat chladnou hlavu a nepropadnout šílenství jako když vlítnete do obchodu, kde mají 70% slevy. Jezte pomalu a sousta si požitkářsky vychutnávejte. Není přece nezbytné podívat se zmrzlině na dno. Tréning silné vůle se Vám bude jistě po porodu hodit:-)

Vaše Adéla

Témata: Těhotenství, Těhotenské šaty, Těhotenský šatník

Mohlo by vás zajímat
Děti mají náš smysl pro humor, takový drsnější, říká Aňa Geislerová
Nedělejte ze sebe živý dudlík. Jak odbourat časté noční kojení?
Má rozštěp, řekl lékař a navrhl potrat. Dítě si nechala. Jak vypadá teď?
Školky, kde se nezavírá. Děti tam spí přes noc, rodiče musí pracovat

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu