Maminka.czTěhotenství

Vaše Adéla: Vybrat správný kočárek je jako vybírat nové auto!

Adéla Vedralová 3.  5.  2010
Vaše Adéla: Vybrat správný kočárek je jako vybírat nové auto!
Výběr vhodného kočárku je téměř svébytná věda. Z těch všech funkcí a kombinací se mi při návštěvách specializovaných obchodů točila hlava.

Bohužel, ne vždycky se dá spoléhat na rady „školeného“ personálu. Mnohokrát se mi stalo, že paní prodavačka ani nevěděla, jak se kočárek skládá nebo dokonce jakou nosností ho lze zatížit.

Proto budete ve výhodě, když si předem stanovíte, co od kočárku vlastně očekáváte, v jakém terénu s ním budte jezdit nebo jak dlouho ho hodláte využívat. Já jsem například věděla, že mi postačí kočárek do městského prostředí. Také pro mě bylo zásadní kritérium, kolik bude kočárek vážit a aby se dal snadno složit. Nepatřím zrovna mezi vzpěrače. A abych nezapoměla, moc důležitý pro mě byl i vzhed vozítka.

Nechala jsem si předvést několik modelů kočárku a byla jsem překvapená, jak jsou všechny korbičky malé. Pryč jsou doby, kdy dítěti hluboký kočárek vydržel pomalu celý rok. Výrobci tedy většinou nabízejí trojkombinace, které zahrnují hlubokou korbu (ta vám poslouží pouze první půlrok), sporťák a autosedačku. Sice ve finále zaplatíte více, ale zase máte na nějakou dobu vystaráno.

Nebojte se všechno si pořádně osahat a vyzkoušet a třeba se do obchodu několikrát vraťte. Nezapomínejte na to, že kočárek budete používat denně! Nikdy se nenechte prodavačem přitlačit ke zdi, že mají poslední model a že pokud si kočárek nekoupíte ihned, přenechá ho jíným lačným zájemcům.

Pokud už s jistotou víte, jaký model kočárku chcete, na nic nečekejte a vyražte pro něj! Myslela jsem si, že když přijdu do obchodu, kočárek si rovnou odvezu. Velmi jsem se divila, když mi prodavačka řekla, že se musí objednat a dodací lhůta činí až osm týdnů! Jelikož jsem měla asi pět týdnů před termínem porodu, dost mě to vyděsilo. Po šílených manévrech jsme nakonec kočárek sehnali včas, ale musela jsem se vzdát původní vybrané barvy a vzít si model, který byl vystavený na prodejně. Příště budu radši jednat včas!

Vaše Adéla

Témata: Těhotenství, Kočárek, Jak, Auto, Hluboký kočárek, Vaš, Kočár, Nové auto
Mohlo by vás zajímat
Nedávali jí šanci, nakonec má čtyřčata! Neuvěřitelné fotky před a po
Procházková Simona
Rodina
Poporodní deprese! Máma ukázala dvě odlišné fotky a sklidila neuvěřitelnou podporu!
Mateřství
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?
Prachařová Kateřina
Vaše příběhy
Marie Doležalová má syna, na svět přišel nečekaně. Jak se jmenuje?
kog
Slavné maminky
Tohle musíte vidět! Intimní, syrové i dojemné fotografie z porodů
Zenklová Veronika
Porod
Maminka roku: Čekala holčičku a věděla, že nepřežije!
Procházková Simona
Maminka roku 2020
Za tři dny bez plenek! Snadná a rychlá metoda, která stojí za vyzkoušení
Batole
8 divných věcí, které nám dělaly naše matky nebo babičky, když jsme byli malí
Procházková Simona
Mateřství
Autismus u dětí: Pozor na první příznaky již u kojenců a batolat
Machová MartinaProcházková Simona
Autismus