Maminka.czJen pro maminku

Vaše Adéla: Vytvořte svému dítěti originální kapsář do pokojíčku!

31. 1. 2011
Vaše Adéla: Vytvořte svému dítěti originální kapsář do pokojíčku!
Zařizujete svému dítku nový pokojíček nebo ho chcete jen trochu osvěžit a už máte dost uniformních dekorací z IKEA či jiných řetězců? Zkuste trochu popustit uzdu své tvořivosti! Vyrobte barevný a účelný kapsář na míru vašim potřebám...

Nedávno jsme se přestěhovali do nového bytu, kde náš syn dostal svůj vlastní pokojíček. Lámala jsem si hlavu s tím, jak využiji velké prázdné plochy na zdech. Nábytek už stál na svých místech, ale pořád to tam vypadalo jako v nemocnici. Procházela jsem tedy všelijaké obchůdky s dekoracemi a plakáty, nenašla jsem však nic, co by mě chytlo za srdce.

A najednou mě to trklo: vzpomněla jsem si na svůj vlastní dětský ráj. Na zdech mi viselo několik barevných kapsářů, do kterých jsem si moc ráda ukládala své oblíbené hračky a skrývala tajné poklady. Vyrobila mi je moje velmi zručná a kreativní maminka. Proč bych to samé neudělala pro své dítě i já sama?

Popadla mě tvůrčí euforie, vlítla jsem do nejbližší galanterie a nakoupila vše potřebné: různé barvy pevnější látky, obří knoflíky na ozdobu, plyš a několik stužek na lemy. K tomu jsem přidala ještě barevné fixy a zásoby byly kompletní. Vyšlo mě to na pár stovek! Mamka mi půjčila svůj starý šicí stroj a instruovala mě, jak s ním mám zacházet. No, přiznávám, že právě tenhle moment celé akce byl pro mě nejtěžší... Nikdy jsem s něčím takovým nepracovala a bála jsem se, že spíš než látku prošiji své vlastní prsty!

Nakonec jsem to zvládla, přeci jen nešlo o žádnou vysokou krejčovinu. Stačilo jen pár vodorovných švů, které jsem si navíc předem narýsovala, abych věděla kudy mám pokračovat. A vše, co šlo, jsem na kapsář přidělala lepicí pistolí.

Nakonec vznikl skutečně originální kousek, který bych určitě nikde nesehnala. Můj syn ho miluje a zatím je mu jedno, že ten pejsek na obrázku vypadá spíš jako... mýval. Věřím, že až se do tvorby pustím příště, budu šikovnější! Jděte do toho také a uvidíte, že pokojík vašeho dítěte získá osobitost!

Vaše Adéla

Čtěte také: Vaše Adéla: Hračky, které nemůžeme vystát, ale děti je milují...

Témata: Jen pro maminku, Výtvor, Děti, Originální kousek, Kreativní maminka, Pokoj, Kapsář

Mohlo by vás zajímat
V jaké poloze budete rodit? Porody na zádech jsou prý delší až o 20 minut
Od početí k porodu. Fascinující snímky zrození očima známého fotografa
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Od narození do puberty. Táta točil své děti každý týden. Výsledek je skvělý

Horoskopy

Ryby Díky příznivým astrologickým konstelacím se vám podaří upoutat na sebe pozornost někoho, kdo vás donutí…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Romana, Odon, OdolenRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu