Maminka.cz33. týden těhotenství

Vaše Adéla: Z práce na mateřskou

10. 5. 2010
Vaše Adéla: Z práce na mateřskou
Nemáte-li během těhotenství žádné vážnější potíže, čeká vás nástup na mateřskou dovolenou 8-6 týdnů před plánovaným datem porodu. Určitě se těšíte nejvíce na to, že si konečně odpočinete a budete mít na všechno moře času. Ale co když se volno začne časem zajídat?

Mateřská dovolená trvá přesně 28 týdnů. A z vlastní zkušenosti vám můžu říct, že slovo dovolená vystihuje jen tu fázi před porodem. Po narození miminka už budete zapřažena do péče a domácnosti na plný úvazek. No, někdy i na úvazky dva:-). Proto si těch pár počátečních týdnů dokonale vychutnejte.

Pro mě byl nástup na mateřskou docela šok. Byla jsem sice ráda, že si konečně uspořádám vše potřebné kolem miminčích příprav a nastuduji si podrobnosti ohledně porodu, což jsem do té doby odkládala. Porod byl přece „až za dlouho“.

Jenže po pár dnech jsem začala být nervózní z stereotypního denního programu a začal mi chybět cvrkot a hlavně sociální kontakty s lidmi, se kterými jsem díky své profesi redaktorky byla v neustálém styku. Všechny kamarádky byly v práci nebo ve škole a já seděla sama doma.

Každou minutu jsem bombarovala manžela telefonáty, kdy konečně dorazí domů. Ano, jeho tón hlasu zněl časem čím dál tím víc otráveně. Svou nudu jsem tedy začala zahánět chorobným uklízením, ale o to už jsem se s vámi nedávno podělila.

Jak tedy naložit s volným časem a nestat se televizním maniakem kříženým s notorickým závislákem na telefonu? Věnujte se sama sobě a dopřejte si vše, co je vám příjemné. Trvalo mi pár týdnů, než jsem konečně přišla na to, že k zabavení se nikoho dalšího nepotřebuji. Každý týden jsem si nalinkovala a napěchovala pestrým programem.

Dopoledne jsem vždy odpočívala a po obědě si vyrazila někam ven na výstavu, do parku, na masáž, na návštěvu a když jsem na nic neměla energii, zbyla mi moje dávná záliba, kterou jsem poslední roky zanedbávala: knihy.

Četla jsem úplně všechno, co mi přišlo pod ruku. Všichni mi říkali: jen čti, odpočívej, choď na masáže a na kosmetiku, protože po porodu už nebudeš mít čas na nic. A měli pravdu. Můj syn je na světě už skoro devět měsíců a na kosmetice jsem nebyla ani jednou, v kině jen dvakrát a nepřečetla jsem ani jednu knihu.

Vaše Adéla

Témata: Kariéra, Máť, Práce

Mohlo by vás zajímat
Růstový spurt: období nenasytného kojence vás potká několikrát
Mateřská je někdy vojna. A Mates není žádná uťáplina, říká Nikol Štíbrová
Mé dítě má mongolskou skvrnu! Je to nebezpečné?
S manželem jsme se naprosto odcizili. Má cenu zůstávat spolu kvůli dětem?
Máte přecitlivělé dítě? Zdánlivá slabost může být výhrou!
Jak zvládnout dítě s ADHD a jak se děti s touto diagnózou projevují?
Syndrom náhlého úmrtí kojenců má zřejmě i biologickou příčinu
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
Takhle vypadá život s batoletem! Vtipná kreslířka skvěle zachytila mateřství

Horoskopy

Střelec O víkendovém volnu se rozhodnete pro zvelebování domu - uděláte tím radost nejen sobě, ale také drahé…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Sarah, Doubravka, Marius

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu