Maminka.czDěti a mateřství

Vaše Adéla: Závislost jménem Krtek

10. 5. 2011
Vaše Adéla: Závislost jménem Krtek
Je zvláštní, že mě jako malou roztomilý Krteček z dílny ilustrátora Zdeňka Milera nijak zvlášť nezaujal. Vzpomínám si, jak mi vadilo, že nemluví a vydává jen prapodivné citoslovce jako "hele" či "jů".

Příběh Krtek a kalhotky a Krtek a autíčko jsem dokonce nikdy nedodívala do konce. Divila jsem se proto, jak je v posledních letech právě tato postavička u dětí populární. V každém hračkářství se dá najít prakticky cokoliv, s jejím potiskem. Tužky, míčky, kyblíčky i Krtečkové v maxi velikosti. A když se mi narodil syn, žertovala jsem před kamarádkami: "Nic z toho mi nesmí přes práh! Nic s motivem Krtka nekupovat!" Ano, měla jsem na něj prostě pifku.

Jednoho dne ale přišel Eda domů od babičky a povídá: "Kika". Zatím jsem netušila, co tím myslí, tak jsem byla v klidu. Až za týden jsem pochopila… Moje máma tajně nakoupila DVD s Krtkem a tak se můj brouček seznámil se svým miláčkem. Od té doby se náš byt stal takovým malým památníkem černého roztomilého šibala. Syn se ho totiž tak mocně dožadoval, že jsme museli pořídit aspoň jednoho plyšového do postýlky.

Jenže netrvalo dlouho a suvenýrů přibývalo. Už máme kromě sbírky DVD ještě plakáty, několik figurek, míč, sadu na písek, křesílko, ručník, pyžamko, pastu na zuby, hrneček… Už ani nevím, začínám se v tom ztrácet. Žiju v hotovém Krtkolandu a zvykám si. Dokonce mi už připadá docela roztomilý!

Pořád se snažím zjistit, co dělá Krtečka tak přitažlivým. Edík při jeho sledování sedí jako přikovaný a kdyby běžel celý den, jsem si jista, že by u něj v klidu vydržel. Vyměním-li oblíbence za jinou pohádku, dívá se jen chvíli a pak od televize odejde. Zajímavé. Nedávají náhodou do příběhů s Krtkem nějaká podprahová sdělení? Několik kamarádek mi totiž popsalo stejnou zkušenost u svých dětí.

Závislost na Krtkovi u mého syna postoupila tak daleko, že už si přesně pamatuje, kde ho mají v okolí našeho bydliště ve výloze a musíme se u něj zastavit. Protože bydlíme v centru Prahy a mají ho v každém turistickém obchůdku, cesta na nákup se poněkud protahuje.

A jaká je vaše zkušenost?

Vaše Adéla

Témata: Děti, Závislost, Krtek, Vaš

Mohlo by vás zajímat
Pět holek na krku! Jak se žije rodině s paterčaty?
VIDEO: Skvělý houbový recept: Voňavá topinka se špičkami
Marie Doležalová má syna, na svět přišel nečekaně. Jak se jmenuje?
Maminka roku: Čekala holčičku a věděla, že nepřežije!
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Těhotná Berenika Kohoutová: Velká prsa? Nic pro mě! Čeká kluka, nebo holku?
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Tohle napsal muž o břichu své ženy! Na internetu z toho byl poprask!
Autismus u dětí: Pozor na první příznaky již u kojenců a batolat

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné