Maminka.czŽivotní příběh

Ve 36. týdnu těhotenství jí diagnostikovali rakovinu ve čtvrtém stadiu. Zbývá vám půlrok života, řekli jí lékaři

Dita Mrázková 30.  10.  2023
Po nemilosrdné prognóze začala psát své nejstarší i té ještě nenarozené dceři dopisy, natáčela jim videa a snažila se udělat maximum pro to, aby na svou mámu měly ty nejhezčí vzpomínky. Zpráva od lékařů byla totiž neúprosná. Kromě míst v prsou měla několik desítek nádorů i na játrech...

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Lindsey Parr Gritton by ani ve snu nenapadlo, že to, co se jevilo jako zánět prsou, by mohlo být rakovina v konečném stadiu.

V dubnu loňského roku byla Lindsey ve 36. týdnu těhotenství a těšila se na druhou dceru. V té době ji začalo pálit v prsou a ona si myslela, že jde jen o mastitidu – zánět mléčných žláz. Intuitivně si vyžádala ultrazvukové vyšetření, to odhalilo bulku v jednom prsu. A co hůř, šlo o agresivní typ rakoviny.

VIDEO: Herečka Michaela Kuklová tři roky po rakovině prsu: Léky mají bohužel vedlejší účinky 

"Všichni byli zdrceni, nemohli tomu uvěřit, protože nikdo v mé rodině rakovinou dosud neonemocněl. Byl to pro všechny obrovský šok," vzpomíná Lindsey.

Ortel, který vyřkli lékaři, byl nemilosrdný. "Zbývá vám zhruba půlrok života. Je příliš pozdě, rakovina se rozšířila do jater, kde máte několik desítek dalších nádorů."
Doma na těhotnou Lindsey čekala kromě manžela i malá dcerka. Její máma tak začala psát oběma svým dětem dopisy, natáčela videa a přála si jediné. Aby až tady nebude, měly její dcerky dostatek vzpomínek.

Klepněte pro větší obrázek

Hned po porodu podstoupila náročnou šestiměsíční léčbu, kvůli které přišla o vlasy, starala se o domácnost a trávila veškerý čas se svou rodinou. Jenže se stalo něco, co dodnes nechápou ani lékaři, ani samotná Lindsey. Po půlroce její výsledky testů způsobily všem obrovský šok – v těle nebyla po rakovině ani stopa! "Já vím, že to zní jako sci-fi, ale je to skutečně šílené a neuvěřitelné. Já se i přes ty děsivé prognózy vyléčila!" nechala se slyšet šťastná maminka.

Je si vědoma, že už nemusela být mezi živými, a tak na sociálních sítích pravidelně šíří osvětu. "Některé dny se vzbudím a nemůžu uvěřit, že ještě žiju. Doktoři řekli, že už tu nebudu, a já žiju, a to bez rakoviny, zatímco ostatní takové štěstí nemají..." napsala na Instagramu.

Klepněte pro větší obrázek

Rok a půl po stanovení diagnózy se cítí líp než kdy jindy. Užívá si společné chvíle s rodinou a své třicátiny – stejně jako první narozeniny dcerky Savannah – oslavila se vší parádou.

"NIKDY nepřestanu vyprávět svůj příběh a budu dál šířit povědomí o této zákeřné nemoci. Vím, jaké mám obrovské štěstí, ale chci, aby každý, kdo bojuje s rakovinou nebo vede jinou životní bitvu, věděl, že vždycky existuje naděje. Nezáleží na tom, jak špatně to vypadá. Nikdo z nás nemá na chodidle razítko s datem délky svého života! Udržujte svou víru a naději, protože zázraky se dějí. Tečka."

Rakovina prsu se nemusí projevit jen bulkou. Varovné příznaky nepodceňujte
Témata: Těhotenství, Příběhy, Mateřství, Rodina a vztahy, Rodina, Rodičovství, Instagram, Životní příběh, Nemoc, Inspirativní ženy, Emoce, onemocnění, mateřská láska, Odvaha, Deprese, prsa, Michaela Kuklová, Ultrazvukové vyšetření, Rakovina, Rakovina prsu, Nádor, Játra, Stadium, Půlrok, Máma