Maminka.czPrinc Harry

Věčný královský potížista princ Harry slaví 38. narozeniny. S babičkou se rozloučit nestihl

Simona Procházková 15.  9.  2022
Kdysi lidmi zbožňovaný zlobivý a odbojný zrzek, dnes vévoda ze Sussexu, který navzdory královskému titulu opustil monarchii a buduje svůj vlastní život v Kalifornii. Momentálně se u britské veřejnosti netěší příliš velké oblibě. Důvody patrně všichni známe. Dvojnásobný otec a vnuk zesnulé královny Alžběty II. oslaví dnes již 38. narozeniny. Podívejte se, jak šel čas s rozverným bouřlivákem.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Pověstný rebel a věčný provokatér připravoval protokolem svázané královské rodině nejrůznější překvapení již od svého dětství. Jeho Výsost si nikdy příliš nebrala servítky. O skandály v jeho životě nebyla nouze. Vzpomenete si ještě na jeho poněkud choulostivé fotky z bujarých večírků?

VIDEO: Princ Harry a jeho největší skandál

Při pohledu na dnešního Harryho, upjatého a vzorně poslušného manžela dominantní Američanky Meghan, se zdá, jako by ten nazrzlý miláček davů, který to uměl „pořádně rozjet“, snad ani nikdy neexistoval.

Druhorozený syn prince Charlese, od víkendu již krále Karla III., a lady Diany Spencer se narodil v roce 1984, v době, kdy manželství jeho rodičů procházelo ostře sledovanou a vleklou krizí. Jeho otec se nijak netajil tím, že toužil po dceři, a po Harryho narození údajně pronesl: „Ach bože, je to kluk.“ Po celý život navíc Harryho pronásledují spekulace, že Charles není jeho biologickým otcem.

Malý Harry měl v raném dětství potíže najít si kamarády, a dokonce už ve školce zažil šikanu. Velmi blízký si byl se svou maminkou. Když Diana tragicky zemřela, bylo mu pouhých 12 let. Později vystudoval prestižní střední školu v Eatonu, kde vynikal v týmu rugby a póla. S jeho studijními úspěchy už to ale tak valné nebylo.

Později v sobě objevil vášeň pro armádu a nastoupil do vojenské služby. Dvakrát byl nasazen jako voják ve válečném konfliktu v Afghanistánu.

Princezny a princátka na dobových fotkách! Jak vypadala Diana v 7 a jak Charles v 11 letech?

Královské rodině ale způsobil mnoho bezesných nocí, legendární byly opilecké večírky, rvačky a konflikty s novináři, střídání přítelkyň nebo páska s nacistickým hákovým křížem na rukávu košile na maturitním večírku… Na rozdíl od svého vzorného staršího bratra, prince Williama, byl prostě pěkné kvítko.

Zlobivý princ se nakonec zklidnil a usadil po seznámení s rozvedenou americkou seriálovou herečkou Meghan Markle, kterou si vzal v květnu 2018 za manželku. V květnu 2019 se jim narodil syn Archie, následovala v červnu 2021 dcera Lilibet.

Syn prince Harryho a Meghan Markle chodí do školky. V zahradě s kolibříky taky pěstuje a sklízí zeleninu

Začátkem roku 2020 manželský pár oznámil, že se oba rozhodli odstoupit od svých královských povinností. Přesídlili do amerického Los Angeles, kde si budují úplně nový život bez omezení a povinností, které jim diktoval královský protokol. Oznámili, že se natrvalo vzdávají svých oficiálních rolí v britské královské rodině.

Velmi třaskavým skandálem se pak stalo loňské interview Harryho a Meghan se slavnou americkou moderátorkou Oprah Winfrey. Té si oba otevřeně postěžovali, jak zle se jim pod tíhou královských povinností žilo a jak nepřátelsky se k vévodkyni chovali lidé v paláci a členové monarchie.

Královna Alžběta (†96): Všechny své děti porodila doma, ustála synův skandál, smrt snachy i vnukovu kontroverzní lásku

Vzájemné vztahy Harryho s otcem, nynějším králem Karlem III., i bratrem Williamem zůstávají údajně i nadále velmi chladné. Podle některých informací byl Harry v pravidelném telefonickém kontaktu jen se svou babičkou, královnou Alžbětou, která minulý týden ve svých 96 letech zemřela.

VIDEO: Kouzelný život královny Alžběty

S celou královskou rodinou se tak princ Harry opět setká v pondělí 19. září na královnině pohřbu v Londýně. Vzhledem k rodinnému smutku nad babičkou se jakékoli velkolepé oslavy Harryho narozenin samozřejmě neplánují.

Témata: Galerie, Královská rodina, Dětství, Babička, monarchie, Princ William, narozeniny, Princezna Diana, Pravnoučata, Následník trůnu, princ Charles, novinář, Princ Harry, Skandál, Archie Harrison Mountbatten - Windsor, Oprah Winfrey, vnuk, Meghan, Los Angeles, Oprah Winfreyová, Sla, Afghánistán, Londýn, Sussex, Meghan Markl

Video