Maminka.czVýživa a stravování

Vejce na talíři: Kolik vajec může vaše dítě doopravdy sníst a na co si dát pozor?

Obsahuje spoustu živin, bílkovin, ale i cholesterolu. Kolik vajíček vaše dítě skutečně může a proč udělat (nejen) o Velikonocích s klidným svědomím výjimku?
, Časopis Maminka
8. 5. 2017
Vejce na talíři: Kolik vajec může vaše dítě doopravdy sníst a na co si dát pozor? | iStockphoto.com

Výživový diamant

Kolem výživových hodnot vajíček a jejich výhod pro naše tělo neustále probíhají mezi odborníky diskuse. Platí, že vajíčko obsahuje živiny, které jsou nezbytné pro náš organismus.

Třeba vysoce kvalitní bílkoviny, které dokonce dokážou nahradit i maso, dále pak zdravé tuky, sacharidy, minerální látky, železo, vápník i vitaminy A, D, E a K. Velké spekulace o vhodnosti vajíček v našem jídelníčku přináší hlavně obsažený cholesterol. Vajíčko není totiž žádným šetřílkem.

V jednom žloutku je ho zhruba 200 až 220 mg, a to není málo. A mimochodem, vysoké procento cholesterolu obsahuje také mateřské mléko, což má prý za následek jakési nastavení či vztah k nižším hladinám cholesterolu v dospělosti.

Nezdravá vejce? Dnes už jen mýtus

A stejně jako ten v mateřském mléce, tak i ten ve vajíčku se ale považuje za velice důležitý, protože plní úkol při stavbě buněk a nervů. Jenže tak vysoká hodnota cholesterolu může u lidí a dětí s diabetem nebo jinou poruchou látkové výměny udělat velkou paseku.

Témata: Děti, Zdraví, Batole, Časopis Maminka, Předškolák, Výživa a stravování, Talíř, Vhodnost, Druh zeleniny, Nudle, Bílek, Margit Slimáková, Odkládání, Vajíčko, Vejce, Dolní část, Mýtus, Drobnohled, Velké množství, Žloutek, Vysoká hodnota, Železo, První příkrm, Kvalitní maso, Velký význam
Mohlo by vás zajímat
Za bolestivý sex může infekce, ale také strach nebo alergie
Homeopatika na těhotenské neduhy
A mami, kde bydlí Ježíšek? Děti nadpřirozené bytosti potřebují, říká psycholožka
Kapesník. Výsada vyšších vrstev?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu