Maminka.czVelikonoce

Velikonoční dekorace z vajíček. Výrobu zvládnete i s dětmi. Inspirujte se ve velké galerii

Veronika Zenklová 23.  2.  2024
Aby se jarní a velikonoční atmosféra opravdu ukázala v celé své kráse, přinášíme vám tipy na nevšední velikonoční dekorace z vajíček a skořápek, se kterými vám mohou pomoct i vaše děti.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Velikonoční a jarní výzdoba by vašemu interiéru měla dodat barvy, harmonii, optimismus a radost. Nehledě na tradiční symboly, jako jsou malované kraslice, pomlázky a jidášky, můžete své kreativitě popustit uzdu i jinak.

VIDEO:  DIY: Barvení vajíček pěnou na holení

Nevyhazujte skořápky!

Do vyfouknutých skořápek od vajíček stačí jen položit vatu, která je velmi dobře nasáklá vodou, a na ni nasypat semínka vašich oblíbených bylinek. Pro nedočkavce je vhodná například řeřicha nebo ječmen, protože už za tři dny dorostou do výšky několika centimetrů.  

Stejně tak dobře vám vaječné skořápky poslouží i jako "květináčky". Vyberte si vaše oblíbené květiny a nadekorujte je do skořápek dle libosti.  Skořápky mohou být přírodní nebo nabarvené. Vodu napusťte do poloviny vajíčka a následně do něj umístěte květiny. Nezapomeňte pak do skořápek dolévat každý den vodu. 

Při samotném dekorování vajíček se fantazii meze nekladou. Nechte se proto inspirovat naší galerií a určitě najdete ten nejvhodnější způsob, jak letošní velikonoční dílničku u vás doma ozvláštnit.

Témata: Galerie, Dílnička, Velikonoce, Domácnost, dekorace, Krása, příroda, Výtvarné aktivity, Fantazie, Výzdoba, květiny, Příchod jara, Vajíčko, Voda, Optimismus, Vrch, Ječmen, Gal, Interiér, Skořápka, Nápad