Maminka.czVelikonoce

Přípravy na Velikonoce vrcholí! Inspirujte se nápady na nevšední vajíčkové dekorace

Veronika Zenklová 27.  3.  2021
Počasí konečně ohlásilo sebevědomý příchod jara a my si ho můžeme pustit až domů. Aby se jarní a velikonoční atmosféra opravdu ukázala v celé své kráse, přinášíme vám několik tipů na nevšední dekorace z vajíček a skořápek, se kterými vám mohou pomoct i vaše děti.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

 

Velikonoční a jarní výzdoba by vašemu interiéru měla dodat barvy, harmonii, optimismus a radost. Nehledě na tradiční symboly, jako jsou malované kraslice, pomlázky a jidášky, můžete své kreativitě popustit uzdu i jinak.

Nevyhazujte skořápky!

Do vyfouknutých skořápek od vajíček stačí jen položit vatu, která je velmi dobře nasáklá vodou, a na ni nasypat semínka vašich oblíbených bylinek. Pro nedočkavce je vhodná například řeřicha nebo ječmen, protože už za tři dny dorostou do výšky 4 centimetrů.  

Stejně tak dobře vám vaječné skořápky poslouží i jako "květináčky". Vyberte si vaše oblíbené květiny a nadekorujte je do skořápek dle libosti.  Skořápky mohou být přírodní nebo nabarvené, fantazii se meze nekladou. Vodu napusťte do poloviny vajíčka a následně do něj umístěte květiny. Nezapomeňte pak do skořápek dolévat každý den vodu. 

Při samotném dekorování vajíček se fantazii meze nekladou. Nechte se proto inspirovat naší galerií a určitě najdete ten nejvhodnější způsob, jak letošní velikonoční dílničku u vás doma ozvláštnit.

TIP NA VIDEO: Věděla jste, jak se každý rok vypočítávají velikonoční svátky?

  

Témata: Velikonoce, Dílnička, Domácnost, Výtvarné aktivity, Výzdoba, dekorace, Fantazie, příroda, Ječmen, Nápad, Skořápka, Voda, Vrch, Vajíčko, Krása, Interiér, Příchod jara
Mohlo by vás zajímat