Maminka.czTipy na výlet

Kam na velikonoční výlet s dětmi? Tady je 8 skvělých tipů

Simona Procházková 8.  4.  2022
Velikonoce, svátky jara, jsou za dveřmi, tak neseďte doma a vyrazte společně s rodinou do přírody a za zábavou. Přinášíme malou inspiraci, kam se o nadcházejících dvou víkendech můžete vydat.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Splašená vejce na zámku v Jindřichově Hradci

Od pátku 15. do neděle 24. dubna jsou na jindřichohradeckém zámku připraveny speciální prohlídky. Po dvou letech se vrací zdejší oblíbená velikonoční tradice, a to výstava zvaná Splašená vejce. Téměř tisíc vajec mnoha velikostí a barev se v týdnu před velikonočním víkendem postupně objeví v zámeckých komnatách v roztodivných a hodně neobvyklých kompozicích doplněných netradičním květinovým aranžmá. Originálně pojatou výstavu a zámecké interiéry si můžete prohlédnout individuálně, svým vlastním tempem, což ocení zejména rodiče nejmenších návštěvníků.

VIDEO: Nejlepší tipy na dubnové výlety

Velikonoce na Lipně

Pokud se o velikonočním víkendu (16. a 17. dubna) vydáte na Lipno, čeká vás tu spousta příležitostí, jak si volné sváteční dny pořádně užít. Na Bílou sobotu je připraven bohatý program na Stezce korunami stromů a v jejím okolí. Těšit se můžete na tvořivé velikonoční dílny, hudební vystoupení a divadelní představení nebo pletení pomlázek. Děti se zabaví při hledání vajíček v rámci zábavné velikonoční soutěže lišáka Foxe a nepřijdete ani o vynášení Morany. O velikonoční neděli si pak můžete vyzkoušet zdobení vajíček a další velikonoční zvyky a tradice na náměstíčku u hotelu Element. Chybět nebudou ani malování na obličej a soutěže pro nejmenší. Ve stylové restauraci Stodola a místní cukrárně Povidloň pak bude možné ochutnat tradiční velikonoční speciality.

Stezka s obřími kraslicemi v Hluboké

Od Velkého pátku až do 29. května se můžete vydat na velikonoční stezku za obřími kraslicemi v jihočeské Hluboké nad Vltavou. Trasa této speciální procházky vás provede mimo jiné i nádherným zámeckým parkem. Cestou můžete hledat celkem 27 originálně ztvárněných kraslic. Kraslice váží bezmála 700 kilogramů a jsou pomalovány uznávanými umělci, akademickými malíři, ale například také dětmi z místní základní školy. Objevíte je všechny?

Velikonoce na Kašperku

Oslavy svátků jara na romantickém hradě Kašperk uprostřed šumavských lesů budou probíhat od Velkého pátku, tedy 15. dubna. Vedle obvyklých prohlídkových okruhů na vás čeká i bohatý doprovodný program – výlet do historie hradu, střelba z luku nebo kuše, hod podkovou, výroba pečetí, středověké skriptorium nebo povídání o původu velikonočních kraslic. O velikonoční neděli nebudou chybět hudební vystoupení pod širým nebem zaměřená na středověkou hudbu. Seznámíte se zblízka s dobovými nástroji a poznáte, jak se ve středověku zpívalo a veselilo.

Bojíte se rádi? Vydejte se na místa plná záhad a tajemných pověstí!

Za motýly do botanické zahrady

Právě ode dneška můžete vyrazit do Botanické zahrady v Praze Troji na oblíbenou jarní výstavu motýlů, tentokrát se zaměřením na detaily jejich těla. Skleníkem Fata Morgana se  rozletí krásní motýli, výstava poodhalí tajemství stavby jejich křídel, ukáže, jak vypadají například oči, nohy nebo tykadla u housenek i dospělých jedinců. Do Prahy jako každoročně doputovalo na 5500 kukel z motýlí farmy ve Stratfordu nad Avonou a z nich se ve skleníku Fata Morgana líhnou krasavci několika desítek druhů. Uvidíte rovněž unikátní model nočního motýla Attacus atlas v nadživotní velikosti. A co víc, nadšení zájemci také mohou prostřednictvím kanálu YouTube botanické zahrady on-line sledovat proces líhnutí motýlů z kukly. Výstavu můžete navštívit až do 22. května.

Festival zážitkového saunování

Potřebujete si odpočinout, ještě než vypukne velikonoční shon? Jste milovníkem wellness a saunování? Vezměte partnera, případně i starší děti, a dopřejte si nevšední zážitek na největším evropském festivalu saunování Saunafest 2022, který probíhá do neděle 10. dubna v Aquapalace Praha. Nejlepší mistři saunéři z Čech a 12 dalších zemí představí to nejlepší ze svého umění v saunových ceremoniálech a saunových divadlech. Návštěvníci budou mít možnost zhlédnout (a na vlastní kůži prožít) také více než čtyřicet špičkových vystoupení, která jsou součástí oficiálního Mistrovství ČR v saunových ceremoniálech a současně národní kvalifikací na mistrovství světa. Přijeďte si užít monumentální saunovou show i doprovodný program v areálu čestlického aquaparku. Mezi hlavní lákadla patří oživlá saunová zahrada, na které budou umístěny saunové stany a koupací cedrový sud. Chybět nebudou ani kouřové rituály, muzikorelaxace, peelingové a beauty procedury, severské rituály a metličkování. Organizátoři myslí i na ty nejmenší a na neděli připravili dětské saunování.

Krkonošské pomlázkování na Stezce korunami stromů

Akce pro celou rodinu nazvaná Velikonoční pomlázkování na Stezce korunami stromů v Janských Lázních v Krkonoších bude probíhat ve dnech 15. až 18. dubna, tedy od Velkého pátku až do Velikonočního pondělí. Tyto dny se tady vše ponese v duchu přicházejícího jara a ve znamení velikonočních zvyků a tradic. Bude to prodloužený víkend plný zábavy, kreativního tvoření a také dobrého jídla a pití. Na konci Stezky korunami stromů bude otevřena výtvarná dílnička, kde se (nejen) děti mohou naučit plést pomlázky nebo ozdobit kraslice. V programu myslí i na dospělé, kteří se mohou těšit na ochutnávku vaječného likéru. Během velikonoční soboty a neděle budou návštěvníky bavit maskoti Stezky korunami stromů Emil a Emilka. Přijeďte si vychutnat kouzlo probouzející se horské přírody a úchvatné výhledy z krkonošské Stezky korunami stromů.

Osm nejlepších aquaparků v Česku: Sem rozhodně musíte o prázdninách s dětmi vyrazit!

Prohlídky Plzeňského historického podzemí za svitu baterek

Chcete zažít něco opravdu nevšedního? Od úterý 12. do neděle 17. dubna máte možnost navštívit Plzeňské historické podzemí a objevit tajemství rozsáhlého labyrintu chodeb, sklepů a studní pod západočeskou metropolí netradičně za svitu baterek. Vždy od 16 do 17 hodin vás prohlídky s průvodcem zavedou i do běžně nepřístupné části podzemní chodby. Víte, že Plzeňské historické podzemí je s délkou 13 kilometrů jedním z největších komplexů podzemních prostor u nás? Přístupné je z původního Právovárečného domu z 15. století, ve kterém dnes sídlí unikátní Pivovarské muzeum. Podzemní prostory dříve sloužily k výrobě piva, skladování potravin, ale také jako obranný systém během dob nepokojů. Díky exponátům a vystaveným nálezům proniknete během prohlídky do historie města a každodenního života středověkých obyvatel města.

 

Témata: Kam s dětmi, Rodina, Děti, Velikonoce, Maminka cestuje, Tipy na výlet, svátek, Cestování, Výlety, Za zábavou, Cestujeme, Tipy redakce, příroda, aquapark, YouTube, Krkonoše, Jindřichův Hradec, Splašené, Motýl, Beauty, Stezka, Výlet, Mistrovství ČR, Lipno, Janská lázně
Mohlo by vás zajímat
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
První těhotný muž světa porodil 3 děti. Nechtěl jsem zůstat lesbickou ženou, opačné pohlaví je pro mě přirozenější, říká
Formánková Simona
transgender
Použitý kondom nebo ojetá pneumatika? Tyhle těhotenské fotky jsou kreativní až za hranu! Posuďte sami
Formánková Simona
Galerie
Princ George nebo princezna Charlotte jako dospělí: Jak se promění tváře dětí z královských rodin za několik let?
Formánková Simona
Galerie
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Nebezpečím porodnictví jsou sociální sítě, říká zkušená vrchní sestra z krnovské porodnice
Stöckbauerová Vanda
Maminka v porodnici
Z nafouklého bříška rakovina: Pětiletého Martínka poslali z nemocnice domů, rodiče se ale nenechali odbýt
Láchová Michaela
Vaše příběhy
Intimněji už to nejde: Tyhle fotky zachycují první vteřiny dítěte na světě. Podívejte se na dechberoucí detaily
Víchová Tereza
Porod
Upečte si dokonale vláčný perník. S nastrouhanými jablky bude nepřekonatelný
redakce
Recepty