Maminka.czKrálovská rodina

Vévodkyně Meghan slaví dnes 41. narozeniny: Miluje špagety, chová domácí zvířata a s dětmi ráno sbírá vajíčka

Simona Procházková 4.  8.  2022
Meghan Markle, vévodkyně ze Sussexu, manželka prince Harryho (37) a "královská potížistka“, slaví právě dnes své 41. narozeniny. Maminka dvou malých dětí je údajně oslaví s nejbližšími přáteli ve svém kalifornském sídle. Co právě dělá a jak vychovává své ratolesti?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Loňské Meghanino jubileum se neslo ve znamení bujarých oslav a honosné garden party v zahradách jejich obřího a luxusního sídla ve slunné Kalifornii, letošní oslavy budou nejspíš o něco skromnější.

VIDEO: Meghan Markle vs Kate Middleton: Jaký je mezi nimi rozdíl?

O dobré jídlo a pití ale určitě nebude nouze. Oslavenkyně patří totiž mezi gurmánky a zároveň sama velmi ráda vaří a peče. Často říká, že než by se věčně stravovala po restauracích, raději připraví dobré jídlo pro celou rodinu vlastníma rukama. Většinou sází spíše na lehkou veganskou stravu, aspoň jednou týdně si ale dopřeje pořádnou „bombu“, a to nejlépe v podobě milované italské kuchyně. Mezi její favority prý patří zejména špagety se sýrem a cuketovou omáčkou, miluje také sushi. Po žádných velkých a drahých darech podle svých slov netouží, nejvíce ze všeho si přeje, aby byly děti i celá rodina zdravé a aby si všichni mohli užívat společný čas, nejlépe v přírodě.

Syn prince Harryho a Meghan Markle chodí do školky. V zahradě s kolibříky taky pěstuje a sklízí zeleninu

Americká seriálová herečka, temperamentní tmavovláska Meghan Markle, dnes už maminka dvou dětí, a to syna Archieho (3) a dcerky Lilibet Diany (1), se vdala za prince Harryho v květnu 2018. V té době už měla za sebou jedno krátké manželství, a to s americkým hercem a producentem Trevorem Engelsonem. Rozvedli se v roce 2013.

V lednu roku 2020 pak Meghan a Harry společně veřejně oznámili, že se vzdávají královských povinností, opustí Británii a budou usilovat o finanční nezávislost. Tímto krokem pár ztratil právo na oslovení „královská Výsost“, titul vévodů ze Sussexu jim oběma ale formálně zůstal. Čím se tedy živí nyní?

Významným zdrojem výdělku se pro ně stala například několikaletá smlouva se streamovací službou Netflix, pro kterou oba vytvářejí různé typy projektů a pořadů. Finanční odměnu požadují rovněž za svá televizní vystoupení, rozhovory a podcasty, v rámci kterých se rádi prezentují. Meghan si poslední dobou přivydělává také jako kaligrafka, kaligrafie (umění krasopisu) patří totiž mezi její velké koníčky.

Princ George slaví 9. narozeniny, podívejte se na nový portrét! Pečení dortu do půlnoci a odkaz babičky Diany

Meghan věnuje většinu svého času dětem a jejich výchově, propadla údajně také zahradničení (pěstuje si vlastní zeleninu) a pečuje o spoustu domácích mazlíčků. Rodina má dva psy, dva kocoury, králíky i slepice. Oblíbeným Meghaniným ranním rituálem, který dělá se svými dětmi, je, že chodí sbírat čerstvá vajíčka.

Věnuje se rovněž charitativní činnosti a osvětě na téma duševního zdraví. A podporuje nejrůznější hnutí a iniciativy zabývající se rovnoprávností žen.

Nikdy nechtěla být jen herečkou, vedle herectví se vždy zajímala o světovou politiku. Možná o ní nevíte, že na univerzitě v Illinois studovala dva obory současně – mezinárodní vztahy a divadelní vědu.

Ostře sledovaný pár „královských rebelů“ sice pořád všude dokola opakuje, že nechce žádný rozruch, slávu a popularitu, svými činy ale dokazují oba spíše opak. Zájem veřejnosti o jejich život neutichá a je zajímavé pozorovat jejich mnohdy až chorobný strach o vlastní bezpečnost. Zároveň ale svorně prohlašují, že jsou odhodláni dopřát svým dětem co nejnormálnější dětství bez striktních omezení a zákazů.

Témata: Galerie, Královská rodina, Fotografie, Instagram, Slavné maminky, Princ Harry, narozeniny, Netflix, Vévodkyně Meghan, Kate Middleton, Maminka, Velká Británie, Domácí zvíře, Sussex, Meghan Markl, Archie, Vajíčko, Špagety, Kalifornie
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
První vteřiny po porodu na 30 fotkách: Tohle jsou největší emoce v životě žen!
Víchová Terezaswp
Galerie
Jako by jim z oka vypadli! 12 potomků slavných, kteří vypadají ve stejném věku přesně jako jejich rodiče
Formánková Simona
Galerie
Záchvaty zlosti dětem prospívají! Čtyři kroky, kterými zvýšíte emoční inteligenci potomka
Procházková Simona
Péče o dítě a jeho výchova
Natálie a Kordula: Dospívající krásky, které dostaly do varu celé Vary. Co na to jejich slavné mámy?
Mrázková Dita
slavné děti
Měla to být památka, a vznikl trapas: 15 těhotenských fotek, které nedojmou, ale spíš rozesmějí
Formánková Simona
Galerie
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Úsměvná realita těhotenství! Pobavte se nad snímky, které sdílely nastávající maminky na sociálních sítích
Formánková Simona
Galerie
Rodiče sdíleli hrůzu z restaurací: Těchto 20 bizarně naservírovaných pokrmů hlava nebere!
Mrázková Dita
Galerie