Maminka.czCestování

Vezměte děti za vlky a jeleny. 5 šumavských výletů, které vás nadchnou

Barbora Vajsejtlová 7.  8.  2021
Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny a vás dovolená s rodinou teprve čeká? Nechte se zlákat šumavskými kopci, šťavnatými loukami, rašeliništi a ledovcovými jezery. Naše redaktorka Bára si v rámci speciálu časopisu Maminka Cestujeme s dětmi připravila svých 5 nejoblíbenějších výletů po Šumavě.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Soumarské rašeliniště

Není to nejznámější šumavské rašeliniště, ale je nádherné a potkáte tu mnohem méně lidí než například na populární Tříjezerní slati. Nejlepší přístup k rašeliništi je od Soumarského mostu, kde můžete nechat na malém parkovišti i auto (nicméně parkoviště je skutečně malé, proto se vám vyplatí přijet hned ráno, abyste měli jistotu, že zaparkujete). Odtud je to k rašeliništi už jen necelý kilometr.

Obrovskou výhodou tohoto výletu je skutečnost, že se jedná o jednu z mála šumavských tras, které lze bez problémů absolvovat i s malými dětmi na odrážedle nebo i s kočárkem (s tím ovšem za předpokladu, že v posledních dnech nepršelo). Rašeliništěm totiž vedou dřevěné chodníčky, po kterých se dá chodit bez námahy – a navíc jsou nesmírně fotogenické.

Naučná stezka, která vede rašeliništěm, je dlouhá pouhý kilometr a půl, ale výlet je možné prodloužit například do blízké vesnice Dobrá a natáhnout tak jednu cestu na tři kilometry. Uprostřed rašeliniště objevíte dvoupatrovou dřevěnou vyhlídkovou věž, z níž je možné prohlédnout si celé rašeliniště z výšky. Kromě toho z věže můžete dohlédnout až na Stožec nebo třeba Boubín. Pokud se vydáte až do Dobré, můžete své děti nalákat na bobří hráze na řece, vojenský bunkr a naprosto fantastické posezení v hospůdce U Němečků. Hospoda se nachází v roubence z devatenáctého století a stylovější občerstvení si nedokážete představit.

Klepněte pro větší obrázek¨

VIDEO: Podívejte se na šumavský hrad Velhratice z výšky

Léto s dětmi

Hledáte inspiraci, co podniknout a kam vyrazit s dětmi  o prázdninách? Kde si užijete sport, zábavu a dobrodružství? Přinášíme spoustu inspirativních nápadů, praktických tipů a rad. Dozvíte se, kde najdete nejkrásnější místa na výlety, rodinné cyklo a pěší turistické stezky, kam se vydat za kulturou, kde objevíte zajímavá místa. Nechybí ani praktické tipy a důležité informace, týkající se dovolené a cestování, které potřebujete vědět.

Témata: Cestování, Tipy na výlet, Prázdniny, Maminka cestuje, Léto s dětmi, Výlety, Cestujeme, Vyzkoušeli jsme, Tipy redakce, Nehoda, letadlo, Rašeliniště, Parkoviště, Jezero, Stožec, Hitler, Vlk, Šumavský, Kotě, Šumava, Divoká, Štědrý den, Vrcholek, Jelen, Den roku