Maminka.czCestování

Vezměte děti za vlky a jeleny. 5 šumavských výletů, které vás nadchnou

Barbora Vajsejtlová 7.  8.  2021
Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny a vás dovolená s rodinou teprve čeká? Nechte se zlákat šumavskými kopci, šťavnatými loukami, rašeliništi a ledovcovými jezery. Naše redaktorka Bára si v rámci speciálu časopisu Maminka Cestujeme s dětmi připravila svých 5 nejoblíbenějších výletů po Šumavě.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Soumarské rašeliniště

Není to nejznámější šumavské rašeliniště, ale je nádherné a potkáte tu mnohem méně lidí než například na populární Tříjezerní slati. Nejlepší přístup k rašeliništi je od Soumarského mostu, kde můžete nechat na malém parkovišti i auto (nicméně parkoviště je skutečně malé, proto se vám vyplatí přijet hned ráno, abyste měli jistotu, že zaparkujete). Odtud je to k rašeliništi už jen necelý kilometr.

Obrovskou výhodou tohoto výletu je skutečnost, že se jedná o jednu z mála šumavských tras, které lze bez problémů absolvovat i s malými dětmi na odrážedle nebo i s kočárkem (s tím ovšem za předpokladu, že v posledních dnech nepršelo). Rašeliništěm totiž vedou dřevěné chodníčky, po kterých se dá chodit bez námahy – a navíc jsou nesmírně fotogenické.

Naučná stezka, která vede rašeliništěm, je dlouhá pouhý kilometr a půl, ale výlet je možné prodloužit například do blízké vesnice Dobrá a natáhnout tak jednu cestu na tři kilometry. Uprostřed rašeliniště objevíte dvoupatrovou dřevěnou vyhlídkovou věž, z níž je možné prohlédnout si celé rašeliniště z výšky. Kromě toho z věže můžete dohlédnout až na Stožec nebo třeba Boubín. Pokud se vydáte až do Dobré, můžete své děti nalákat na bobří hráze na řece, vojenský bunkr a naprosto fantastické posezení v hospůdce U Němečků. Hospoda se nachází v roubence z devatenáctého století a stylovější občerstvení si nedokážete představit.

Klepněte pro větší obrázek¨

VIDEO: Podívejte se na šumavský hrad Velhratice z výšky

Léto s dětmi

Hledáte inspiraci, co podniknout a kam vyrazit s dětmi  o prázdninách? Kde si užijete sport, zábavu a dobrodružství? Přinášíme spoustu inspirativních nápadů, praktických tipů a rad. Dozvíte se, kde najdete nejkrásnější místa na výlety, rodinné cyklo a pěší turistické stezky, kam se vydat za kulturou, kde objevíte zajímavá místa. Nechybí ani praktické tipy a důležité informace, týkající se dovolené a cestování, které potřebujete vědět.

Témata: Léto s dětmi, Maminka cestuje, Tipy na výlet, Cestování, Prázdniny, Výlety, Cestujeme, Tipy redakce, letadlo, Nehoda, Vyzkoušeli jsme, Divoká, Klec, Parkoviště, Posezení, Stožec, Rašeliniště, Jezero, Srní, Lipno, Výlet, Jelen, Výběh, Kopec, Štědrý den
Mohlo by vás zajímat
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
První těhotný muž světa porodil 3 děti. Nechtěl jsem zůstat lesbickou ženou, opačné pohlaví je pro mě přirozenější, říká
Formánková Simona
transgender
Herečka Christina Applegate bojuje s roztroušenou sklerózou. Jaké dojemné vyznání poslala své dceři?
Mrázková Dita
Slavné maminky
Použitý kondom nebo ojetá pneumatika? Tyhle těhotenské fotky jsou kreativní až za hranu! Posuďte sami
Formánková Simona
Galerie
Princ George nebo princezna Charlotte jako dospělí: Jak se promění tváře dětí z královských rodin za několik let?
Formánková Simona
Galerie
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Upečte si dokonale vláčný perník. S nastrouhanými jablky bude nepřekonatelný
redakce
Recepty
Intimněji už to nejde: Tyhle fotky zachycují první vteřiny dítěte na světě. Podívejte se na dechberoucí detaily
Víchová Tereza
Porod
Astma v dospělosti. Jaké jsou varovné příznaky a jak poskytnout pomoc při záchvatu?
Procházková Simona
Astma