Maminka.czJen pro maminku

Více energie, prosím

, Časopis Maminka
11. 3. 2010
Více energie, prosím
Rodina, příliš aktivní děti, povinnosti v práci i v domácnosti. Kde na to všechno brát energii? Poradíme vám, jak zvládnout náročné zimní měsíce v plné síle až do jara.

Základem pro dostatek energie je správná životospráva, tedy dostatek spánku, pravidelný pohyb a vyvážená strava. Kromě toho ale existují i jiné způsoby, jak se rychle „dobít“ a fungovat pro celou rodinu celých 24 hodin v dobré náladě. Vyzkoušeli jsme za vás, co český relaxační trh nabízí, a máme pro vás tipy, díky kterým se okamžitě budete cítit jako hvězda. Užijte si je taky.

Aromamasáž

Jemná masáž za použití voňavých esenciálních olejů pojí relaxační proceduru s požitkem pro smysly. „Cítíme-li se opravdu velmi unaveni, potřebnou vzpruhu nám dodají vůně citronu, bergamotu, mandarinky, máty kadeřavé, rozmarýnu, citronové trávy, borového jehličí, jalovce nebo eukalyptu. Tyto esence současně navozují relaxaci, celkovou harmonizaci organismu, zmírňují stres, pocit únavy, uvolňují svalové napětí. Velmi příjemné jsou také vůně pomeranče a mandarinky. Působí pozitivně a jsou bezpečné i pro těhotné ženy a malé děti,“ říká aromaterapeutka Pavlína Klasnová z kosmetického salonu Aromaterapie v Klatovech. Aromamasáž je v upravené formě vhodná i pro nastávající maminky, potřebné je ale vyvarovat se masáží křížové a bederní oblasti a používání masážních preparátů s hřejivými a prokrvujícími účinky.

Masáž lávovými kameny

„V současném ročním období u nás chybí teplo a dostatek slunečního svitu, což jsou důležité faktory, které samy o sobě dokážou navozovat pozitivní pocity a dobrou náladu, proto jakákoli procedura, která dokáže zajistit tyto elementy, působí na náš organismus jako energetická bomba,“ tvrdí Petr Nemanský z pražského wellness studia Mystic Temple. Jako nejúčinnější doporučuje masáž pomocí nahřátých lávových kamenů. Ta stimuluje nervová zakončení, podporuje proudění krve po celém těle, zrychluje metabolismus, vylučování toxických látek a dokonale uvolňuje svaly. Při této masáži se navíc používá zahřátý aromaolej, který působí nejen svou danou vlastností při masáži, ale i vůní na náš psychický stav. „Vhodnou alternativou pro těhotné ženy, kterým se nedoporučují teplené procedury, je prenatální masáž přizpůsobená fyzickým změnám ženy v daném období a zaměřuje se na nejvíce namáhané partie v tomto čase,“ konstatuje odborník na masáže.

Detoxikační tělový zábal

Prohřeje celý organismus, zbaví vás všech škodlivin a navíc se postará o krásně hebkou pokožku. Navíc si ještě nádherně odpočinete a po necelých dvou hodinách odejdete ze salonu jako znovuzrozená! „Celou podstatou zábalu je podpora účinků výživných látek pomocí tepla, které zintenzivňuje dané ošetření a blahodárně působí na celkové pročištění těla. Nejúčinnější je tato procedura za použití zeleného čaje, minerálního bahna nebo sladké čokolády. Tyto složky zajistí pokožce intenzivní výživu a detoxikaci, působí proti zadržování vody, hromadění škodlivin i proti celulitidě,“ vysvětluje Kateřina Jarošová, která do tělové péče zahrnuje peeling pokožky, samotný zábal, masáž, jež podpoří prokrvení kůže a odplavování toxinů z těla, a na závěr celé procedury ošetření výživným krémem.
„Díky důkladnému pročištění organismu, ke kterému vlivem ošetření dochází, a souběžnému relaxu během aplikace odchází každá klientka nejen hezčí, ale také odpočatá a plná energie.“

Témata: Časopis Maminka, Jen pro maminku, Správná životospráva, Energie, Pozitivní pocit

Mohlo by vás zajímat
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Šéfkuchař Přemek Forejt: Jsem krkavčí táta. Dceru nevídám moc často
Ve třinácti matkou! Těhotenství tajila, její máma ale ucítila pohyby dítěte
Bez plenek, bez hraček a bez pravidel! 15 slavných matek se zvláštními výchovnými metodami
Maminka roku: Čekala holčičku a věděla, že nepřežije!
Matka rodila na zahradě, kde si hrály děti. Porod natočila a zveřejnila
Žena vůbec nevěděla, že je těhotná. Dítě porodila u švagrové na záchodě
Jana Bernášková: Špatně jsme odhadli syna, komunitní škola nebyla pro něj
Marie Doležalová: Celé léto jsem tajila, že znovu čekáme zázrak

Horoskopy

Blíženci Když potkáte známého, nabídne vás báječnou možnost přivýdělku. Tato nabídka přichází v pravý čas,…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Oldřiška, Něhoslav

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné