Maminka.czLOH21

VIDEO: Běžkyně Kristiina Mäki půl roku po porodu v olympijském finále! Chci být inspirací pro ostatní maminky

Kristýna Juřicová 5.  8.  2021
V lednu porodila a o pár měsíců později se dostala do finále na olympiádě vylepšit český rekord? Kristiina Mäki dokazuje, že nic není nemožné. Čerstvá maminka, ale i profesionální atletka dokáže krásně skloubit sportovní kariéru a svou rodinu. Jak probíhala její příprava na olympiádu a co všechno na sebe ještě prozradila, se dozvíte v úvodním videu v pořadu Cesta za snem.

Běhá, protože jí to dělá radost. Narodila se ve Finsku a pohyb pro ni byl každodenní záležitostí. Jednou ve Finsku spolu s babičkou a dědečkem pozorovali závody v běhu a oni jí svěřili, že by ji také jednou chtěli vidět na startovní čáře vyhrávat. V tento moment ji prarodiče nastartovali hnací motor a jejich přání jí bylo největší inspirací a motivací. Protože udělat jim tu radost pro Kristiinu bylo to nejdůležitější. 

VIDEO: Nejmladším olympionikům bylo pouhých 11 let! Podívejte se na příběhy dětí

Kristiina drží rekord na 2 000, 3 000 a 5 000 metrů, které všechny zaběhla během 9 dnů.

Se svým manželem, také atletem, se snaží co nejvíce ve sportu podporovat, protože oba ví, jak těžké je skloubit profesionální sport s rodinou a osobním životem. Když se jim k tomu v lednu narodilo ještě miminko, oba se rozhodli kariéru neukončovat a snaží se být co největší inspirací rodinám, které stojí před stejným otazníkem.

 VIDEO: Tohle vás dojme! Olympijského šampiona Lukáše Krpálka přivítaly na letišti jeho roztomilé děti

Podívejte se sami, jak to Kristiina zvládá. Podobné příběhy našich českých sportovců a sportovkyň najdete v pořadu Cesta za snem na www.czechteam.cz .

Témata: Zdraví, Porod, Slavní rodiče, Miminko, Kariéra, Rodina, Rodiče, Sport, sportovci, olympiáda, LOH21, Rekord, Inspirace, Maminka, Finsko, Běžkyně
Mohlo by vás zajímat
Císař není hanba, vzkazuje všem mámám tahle žena. A hrdě ukázala jizvu!
Kolinová Gabriela
Porod
Nejkrásnější fotky porodů? Vyhrála holčička koukající na novorozeného bratra
Wallerová Radka
Porod
Jak rychle utišit plačící dítě? Trik zkušeného pediatra, který zabere hned!
Kojenec
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle jsme nečekaly!
redakce
Porod
Nedávali jí šanci, nakonec má čtyřčata! Neuvěřitelné fotky před a po
Procházková Simona
Rodina