Maminka.czVideo

VIDEO: Bramborové lokše. Netradiční příloha ke svatomartinské huse nebo sladká dobrota

Simona Formánková 6.  11.  2021
VIDEO: Bramborové lokše. Netradiční příloha ke svatomartinské huse nebo sladká dobrota
S příchodem listopadu se gurmáni a milovníci českých jídel jistě nemohou dočkat svatého Martina. Co ale tentokrát k tradiční husí pečínce zvolit místo knedlíku trochu netradiční přílohu? Bramborové lokše vás ohromí svojí snadnou přípravou a dokonalou chutí.

Bramborové lokše však nejsou skvělé jenom jako příloha. Pochutnáte si na nich i ve sladké variantě s moučkovým cukrem, máslem nebo povidly a mákem. 

Suroviny (na 10 placek)

  • 600 g oloupaných uvařených brambor typu B nebo C
  • cca 100 g polohrubé mouky do těsta a k tomu další na podsypávání
  • 1 malé vejce 
  • 1/2 až celá lžička soli (podle toho, zda mají být nasladko, nebo naslano) 
  • 3 lžíce sádla na potírání
  • větvička čerstvého rozmarýnu (možno vynechat) 

Postup:

Větší brambory typu B nebo C uvařte ve slupce nebo ideálně v páře. Po vychladnutí oloupejte a poté prolisujte nebo nastrouhejte najemno. Tady oceníte větší kousky, protože loupání i strouhání bude jednodušší než s malými bramborami. Měli byste pracovat maximálně s 1 000 gramy brambor, protože bramborové těsto má sklon řídnout. Do brambor přidejte jedno vejce.  V případě, že placek děláte méně, stačí přidat jen žloutek – a pokud se chystáte jen na dvě, tři placky, vajíčko vůbec nepotřebujete!

Směs osolte. Přidejte mouku – používají se všechny tři běžné druhy. Pozor však na množství, více mouky bude mít na svědomí tužší placky (ideální množství, které funguje, je vypsáno v ingrediencích). Vše promíchejte, ideálními pomocnicemi budou ruce, těsto dobře propracujte. Rozehřejte tu nejtěžší pánev s nejtlustějším dnem, kterou doma máte. Rozehřejte ji téměř na maximum a vedle v rendlíku nechte rozpustit sádlo. Můžete ho i ochutit – přidejte k němu snítku rozmarýnu, hezky se rozvoní.

Lžící oddloubněte těsto – průměr lokší záleží čistě na vás. Na tál nasypte mouku a budoucí lokši v ní obalte. Začněte ji tvarovat, pomozte si i válečkem. Přemístěte ji na suchou pánev a vyčkejte, dokud se neobjeví jemné puchýřky a lokše se nezačne nafukovat. Během čekání můžete tvořit další placky. První placku obraťte, přemístěte na talíř a a potřete ji sádlem z obou stran, u dalších, které budete vrstvit jednu na druhou, stačí potřít jen horní část. Lokše budou díky sádlu okamžitě poddajné a můžete je hned servírovat. Počkají ale klidně i ve vyhřáté troubě. Dobrou chuť!

Témata: Video, Recepty, Jídelníček, jídlo, Vaření, Video recept, Cukr, Mall.tv, Vaření pro rodinu, Těsto, Dobrota, Placka, Sádlo, Příloha, Brambory, Mouka, Husa
Mohlo by vás zajímat
Marie Doležalová má syna, na svět přišel nečekaně. Jak se jmenuje?
kog
Slavné maminky
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle jsme nečekaly!
redakce
Porod
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?
Prachařová Kateřina
Vaše příběhy
Neuvěřitelné "skóre"! Krásná Michaela Salák se stala po páté maminkou!
Zenklová Veronika
Slavné maminky
Tohle napsal muž o břichu své ženy! Na internetu z toho byl poprask!
kog Blesk pro ženy
Po porodu
Emoce a detaily z nevídané blízkosti! Nejlepší porodní fotky roku 2021
Porod
Maminka roku: Čekala holčičku a věděla, že nepřežije!
Procházková Simona
Maminka roku 2020
Za tři dny bez plenek! Snadná a rychlá metoda, která stojí za vyzkoušení
Batole
Jak rychle utišit plačící dítě? Trik zkušeného pediatra, který zabere hned!
Kojenec