Maminka.czreportáž

VIDEO: Cesta k vysněnému dekoltu: Jak probíhá konzultace před zvětšením prsou?

Krásný dekolt si přeje asi každá žena, a když ho nemá od přírody, hledá pomoc. Máme pro vás exkluzivní reportáž, která ukáže krok za krokem, jak vypadá plastická operace zvětšení prsou. Od první konzultace až po vysněné poprsí.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Plný výstřih si vždycky přála i Kateřina Hocek, její sebevědomí totiž od puberty trpělo. Přihlásila se proto do soutěže, jejímž mediálním partnerem je Maminka.cz, a ke svému překvapení vyhrála plastickou operaci prsou v hodnotě více než 130 000 korun.

„Já jsem vůbec nečekala, že bych to vyhrála já. A byla jsem hrozně ráda, protože je to něco, co chci už od puberty,“ vypráví Kateřina, která od školních let trpěla sníženým sebevědomím kvůli plochému hrudníku. „Začínalo to klasicky při tělocviku poznámkami spolužáků. A potom, jak člověk roste, tak čeká, že se to třeba spraví, ale úplně se to nespravilo.“

Výběr vhodné velikosti a tvaru

Takzvané augmentaci, tedy zvětšení prsou za pomoci silikonových implantátů, předchází důkladná konzultace, kde se řeší zdravotní stav a spousta dalších okolností. Tu Kateřina absolvovala u paní doktorky MUDr. Lucie Vaněčkové na klinice YES VISAGE.  

Výherkyně soutěže o vysněný dekolt na sobě otestovala takzvané sizery na zkoušení velikosti. „Zkoušecí sizery jsou přizpůsobené, aby seděly velmi drobným ženám i těm objemnějším. Postupovaly jsme tak, že po naměření rozměrů hrudníku, rozměrů stávajících prsou jsme se slečnou vybraly pomocí sizerů vhodnou velikost, která by jí vyhovovala. A domluvily jsme se ohledně tvaru prsu, co by preferovala. A podle toho já vybírám vhodný implantát s tím, že vždycky k výkonu si nechávám ne jednu konkrétní velikost, ale rozpětí 2 až 3 velikostí, protože ještě v průběhu výkonu sizerem zkouším tu nejvhodnější, aby výsledný tvar se co nejvíce blížil představě klientky,“ vysvětluje lékařka.

Implantáty a kojení

Kateřina zatím nemá děti, ale v budoucnu je plánuje. I proto ji zajímalo, jak je to se silikonovými implantáty a kojením. Lékařka ji ujistila, že co se týká těhotenství a kojení, tak implantát jako takový nevadí jak během gravidity, tak při kojení. „Určitě není dobré po vložení implantátů otěhotnět zhruba do půlroku, je to proto, že implantát se musí jakoby dobře usadit,“ doplňuje MUDr. Vaněčková.

Ve spolupráci se zvetseniprsou.info 

Jak konzultace před augmentací v reálu vypadá? Jaké pocity Kateřina prožívala? Podívejte se na první video v úvodu článku. Průběh samotné operace s exkluzivními záběry přineseme v další reportáži už za pár dní.

Témata: Kojení, Soutěže, příroda, Tělo, Nejlepší video, reportáž, prsa, plastická chirurgie, Konzultace, Klinika YES VISAGE, Plastická operace, Dekolt, Vid, Kateřina Hocek, Implantát, Zvětšení, Lucie Vaněčková, Půlrok, Poprsí