Maminka.czPlavání s dětmi

VIDEO: Co dělat, když se miminko bojí vody? Rozhovor s instruktorkou vaničkování kojenců

Většina kojenců vodu a koupání v ní zbožňuje, někteří dokonce radostí až výskají. Jsou ovšem i taková miminka, která nadšení z koupele nijak nesdílejí, spíše naopak. Jaké jsou hlavní zásady spokojeného vaničkování a jak na to, aby byly miminko i maminka spokojeny, prozradí Pavlína Proklešková z Baby Clubu Juklík.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Proč některá miminka ve vodě pláčou? „Voda je prostředím pro uvolnění emocí a může se stát, že některé děti mohou mít poporodní traumata, mohou být unavené nebo zrovna nejsou naladěné. Proto pokud se chystáte do klubu na kojenecké plavání nebo vaničkování, je potřeba nechat miminko předtím vyspinkat, aby mělo dobrou náladu,“ popisuje Pavlína Proklešková, instruktorka vaničkování z Baby Clubu Juklík.

Dalším důvodem, proč může být děťátko ve vodě nespokojené, plakat a nespolupracovat, může být hlad. „Před plaváním by mělo být miminko spokojené a nakrmené. Nemusí to být samozřejmě bezprostředně před lekcí, ale půl hodinky nebo dvacet minut před plaváním. Hladové děťátko ve vodě nechce plavat," říká Pavlína Proklešková.

Ve videu se dále dozvíte, jak zajistit spokojené večerní koupání pro kojence doma, jaká teplota vody je ideální a co všechno je důležité, když přijdete s děťátkem poprvé do klubu na lekci plavání. Zkušená instruktorka také vysvětlí, proč se vaničkování nedoporučuje nějakou dobu po očkování.

Není kojenecké plavání zbytečné? Vyvrátíme 4 nejčastější námitky proti vaničkování!
Témata: Zdraví, Video, Rozhovor, Novorozenec, Kojenec, Miminko, Miminko, Koupání, Plavání s dětmi, Bazén, Instruktorka, Baby Club Juklík, Plavání, Vid, Voda, Zdraví na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat