Maminka.czMaminka v porodnici

VIDEO: Dvojitá porce štěstí. Podívejte se na rozhovor s čerstvou maminkou dvojčátek

Tereza Víchová 24.  5.  2022
Na Kristýnu Kouckou jsme narazili v Mělníku během natáčení seriálu Maminka v porodnici. Klid a pohoda z téhle maminky přímo vyzařovaly. A to byla pár dní po porodu dvojčátek! Svěřila se nám se všemi okolnostmi a může být skvělou inspirací pro další maminky, které čeká porod vícerčat.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Čekáte miminko. Vlastně dvě...

Může to být šok v případě přirozeného otěhotnění nebo vymodlená chvíle třeba po několikátém cyklu IVF. Kristýna byla překvapena o to víc, že dvojčátka byla počata přirozeně, a navíc se o nich dozvěděli postupně!

V Mělníku se jí Kristýna a Davídek narodili o pár týdnů dříve, a tak tu trávili delší dobu, než je obvyklé. Teď už si užívají společný čas doma za pomoci široké rodiny. Na dvojčata se totiž prý všichni moc těšili a tatínek si kvůli nim vzal v práci na první týdny volno.

A to je ostatně jedna zásadní rada, kterou dostane každá nastávající maminka vícerčat od všech zkušených maminek. Dvojitá porce štěstí a dva zprvu bezzubé úsměvy jsou prostě dvojitý milník oproti běžné situaci.

Řekněte si o pomoc

Co je důležité podle Heleny Valo, která je sama maminkou dvojčat a své zkušenosti přenesla po vlastním porodu na internet a do specializovaného e-shopu?

„Dvojčátka jsou obrovská radost, dvojitá láska, ale taky dvojitá starost. Zejména začátek, první týdny a měsíce jsou velkou zátěží pro celou rodinu,” popisuje Helena Valo. „Je velice důležité, aby maminka měla pomoc z řad vlastní rodiny nebo od kamarádek. Donést oběd, nakoupit, postarat se o staršího sourozence, vodit do školky, občas vzít děti na procházku a dopřát mamince minutku pro sebe a načerpání síly.”

Nepřetržitá péče a nedostatek spánku jsou prostě nedílnou součástí prvních měsíců života s dvojčátky. Ať tedy vyberete jakýkoliv kočárek, výbavu nebo „vychytávku”, jedna rada zůstává tou hlavní.

„Řekněte si o pomoc babičce, manželovi, kamarádce! Jistě vám velice rádi vyjdou vstříc, ale nebojte se o pomoc požádat. Je to velice důležité, být odpočatá a svěží, jen tak můžete energii a lásku, péči předávat svým dvojčátkům,” radí Helena Valo. 

Dvojčátka: Radosti i starosti? Dvojitou porci, prosím!

Velký článek o dvojčatech a praktické rady najdete v sekci Premium plus na webu nebo v tištěné Mamince s Martinou Pártlovou na titulce.

Maminka v porodnici

Vydáváme se za vás do porodnic celé České republiky, natáčíme tu videa, abyste viděli realitu, ptáme se na všechno, co vás zajímá. V tištěné Mamince najdete každý měsíc velkou reportáž, na webu spoustu videí s odborníky i maminkami, které zrovna porodily a celou řadu bonusů a tipů. S námi si vyberete tu nejlepší porodnici.

Témata: Porod, Maminka v porodnici, Dvojčata, Rozhovor, Nejlepší video, Martina Pártlová, Davídek, Premium Plus, IVF, Mělník, Dvojitá porce, Porce, Inspirace, Štěstí, Porce štěstí, Internet, Maminka
Mohlo by vás zajímat
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Princ George nebo princezna Charlotte jako dospělí: Jak se promění tváře dětí z královských rodin za několik let?
Formánková Simona
Galerie
První těhotný muž světa porodil 3 děti. Nechtěl jsem zůstat lesbickou ženou, opačné pohlaví je pro mě přirozenější, říká
Formánková Simona
transgender
Použitý kondom nebo ojetá pneumatika? Tyhle těhotenské fotky jsou kreativní až za hranu! Posuďte sami
Formánková Simona
Galerie
RECEPT: Linecké cukroví a vanilkové rohlíčky nesmí na vánočním stole chybět
Procházková Simona
Cukroví
Herečka Alicia Silverstone a její šokující rodičovství: Spí s jedenáctiletým synem v posteli, když byl malý, předžvýkávala mu jídlo
Mrázková Dita
Slavné maminky
Intimněji už to nejde: Tyhle fotky zachycují první vteřiny dítěte na světě. Podívejte se na dechberoucí detaily
Víchová Tereza
Porod
VIDEO: Jak žádat o příspěvky v těhotenství? Mazaná matka prozradí, jak na to KROK ZA KROKEM
Formánková Simonainb
Inflační brzda