Maminka.czMaminka v porodnici

VIDEO: Dvojitá porce štěstí. Podívejte se na rozhovor s čerstvou maminkou dvojčátek

Tereza Víchová 24.  5.  2022
VIDEO: Dvojitá porce štěstí. Podívejte se na rozhovor s čerstvou maminkou dvojčátek
Na Kristýnu Kouckou jsme narazili v Mělníku během natáčení seriálu Maminka v porodnici. Klid a pohoda z téhle maminky přímo vyzařovaly. A to byla pár dní po porodu dvojčátek! Svěřila se nám se všemi okolnostmi a může být skvělou inspirací pro další maminky, které čeká porod vícerčat.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Čekáte miminko. Vlastně dvě...

Může to být šok v případě přirozeného otěhotnění nebo vymodlená chvíle třeba po několikátém cyklu IVF. Kristýna byla překvapena o to víc, že dvojčátka byla počata přirozeně, a navíc se o nich dozvěděli postupně!

V Mělníku se jí Kristýna a Davídek narodili o pár týdnů dříve, a tak tu trávili delší dobu, než je obvyklé. Teď už si užívají společný čas doma za pomoci široké rodiny. Na dvojčata se totiž prý všichni moc těšili a tatínek si kvůli nim vzal v práci na první týdny volno.

A to je ostatně jedna zásadní rada, kterou dostane každá nastávající maminka vícerčat od všech zkušených maminek. Dvojitá porce štěstí a dva zprvu bezzubé úsměvy jsou prostě dvojitý milník oproti běžné situaci.

Řekněte si o pomoc

Co je důležité podle Heleny Valo, která je sama maminkou dvojčat a své zkušenosti přenesla po vlastním porodu na internet a do specializovaného e-shopu?

„Dvojčátka jsou obrovská radost, dvojitá láska, ale taky dvojitá starost. Zejména začátek, první týdny a měsíce jsou velkou zátěží pro celou rodinu,” popisuje Helena Valo. „Je velice důležité, aby maminka měla pomoc z řad vlastní rodiny nebo od kamarádek. Donést oběd, nakoupit, postarat se o staršího sourozence, vodit do školky, občas vzít děti na procházku a dopřát mamince minutku pro sebe a načerpání síly.”

Nepřetržitá péče a nedostatek spánku jsou prostě nedílnou součástí prvních měsíců života s dvojčátky. Ať tedy vyberete jakýkoliv kočárek, výbavu nebo „vychytávku”, jedna rada zůstává tou hlavní.

„Řekněte si o pomoc babičce, manželovi, kamarádce! Jistě vám velice rádi vyjdou vstříc, ale nebojte se o pomoc požádat. Je to velice důležité, být odpočatá a svěží, jen tak můžete energii a lásku, péči předávat svým dvojčátkům,” radí Helena Valo. 

Dvojčátka: Radosti i starosti? Dvojitou porci, prosím!

Velký článek o dvojčatech a praktické rady najdete v sekci Premium plus na webu nebo v tištěné Mamince s Martinou Pártlovou na titulce.

Maminka v porodnici

Vydáváme se za vás do porodnic celé České republiky, natáčíme tu videa, abyste viděli realitu, ptáme se na všechno, co vás zajímá. V tištěné Mamince najdete každý měsíc velkou reportáž, na webu spoustu videí s odborníky i maminkami, které zrovna porodily a celou řadu bonusů a tipů. S námi si vyberete tu nejlepší porodnici.

Témata: Porod, Maminka v porodnici, Dvojčata, Rozhovor, Nejlepší video, Martina Pártlová, Inspirace, Porce štěstí, IVF, Maminka, Internet, Mělník, Dvojitá porce, Štěstí, Davídek, Premium Plus, Porce
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Perličky ze žákovských knížek: Tyhle poznámky vás zaručeně pobaví, máte nějakou podobnou?
kog sim
Školák
Rychlá zeleninová polévka s krupičkou. Uvaříte ji za deset minut a děti si ji zamilují
redakce
Recepty
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Tyto trapasy se nám opravdu staly! Maminky přiznaly, jaké zážitky si odvezly s sebou z porodnice
redakce
Porod
Jako vejce vejci? Těchto 12 dětí celebrit vypadalo ve stejném věku přesně jako jejich rodiče
Formánková Simona
Galerie
Syn se narodil hodinu po přijetí do porodnice, sama jsem mu nahmatala hlavičku: Jana se s námi podělila o porodní příběh i fotky
Formánková Simona
Vaše porodní příběhy
Rodiče, těchto 7 věcí přestaňte dělat. Nejlépe hned, přejí si pediatři
Procházková Simona
Děti a nemoci
Dcera Angeliny Jolie a Brada Pitta Shiloh: Na fotce ji nepoznáte! Z "kluka" je šarmantní teenagerka
Mrázková Dita
Děti slavných