Maminka.czMenstruace

VIDEO: Jak si poradit s premenstruačním syndromem a bolestmi břicha?

Tereza Víchová 20.  5.  2021
Více než polovina žen je bohužel zná velmi dobře. Nepříjemné pocity, křeče a bolesti, co přicházejí s železnou pravidelností každý měsíc před menstruací a někdy umí zcela "vyřadit z provozu". Podívejte se na video s radami, co se proti tomu dá dělat.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Normální menstruace by neměla bolet, protože to může signalizovat závažnější onemocnění. Tzv. PMS – tedy premenstruační syndrom – bývá předmětem mnoha vtipů a nadsázky. Ale jen ženy ví, jak dokáže znepříjemnit život. S křečemi nemusejí pomáhat hned léky na bolest, po nichž často saháme příliš brzy. Uleví třeba uvolňování beder na nafukovacím fitness míči nebo cviky z jógy.

Ženy, které rády sahají po přírodních prostředcích, mohou vybrat jednu bylinku: Čaj z řebříčku řeší nejen bolesti, ale pomůže také se silným krvácením. Prevencí potíží je pak překvapivě i změna stravy: Jídelníček by měl obsahovat hodně vápníku, železa a hořčíku. 

Menstruace? Nestyďte se za ni, užívejte si ji, mluvte o ní
Bolestivá menstruace není normální. Začněte potíže řešit!
Menstruace po porodu. Co od ní čekat a jak se může změnit? Tohle vás asi překvapí!
Témata: Zdraví, Video, Časopis Maminka, Jídelníček, Syn, Zdraví žen, Menstruace, Bolest, PMS, Bolesti břicha, Bylinky pro ženy, Polovina žen, Uvolňování, Vid, Premenstruační syndrom, Nepříjemný pocit, Křeč, Pravidelnost, Železná pravidelnost, Břicho, Menstruační kalhotky na Heureka.cz