Maminka.czMenstruace

VIDEO: Jak si poradit s premenstruačním syndromem a bolestmi břicha?

Tereza VíchováČasopis Maminka 20.  5.  2021
Zdroj: Istock
VIDEO: Jak si poradit s premenstruačním syndromem a bolestmi břicha? | Zdroj: Istock
Více než polovina žen je bohužel zná velmi dobře. Nepříjemné pocity, křeče a bolesti, co přicházejí s železnou pravidelností každý měsíc před menstruací a někdy umí zcela "vyřadit z provozu". Podívejte se na video s radami, co se proti tomu dá dělat.

Normální menstruace by neměla bolet, protože to může signalizovat závažnější onemocnění. Tzv. PMS – tedy premenstruační syndrom – bývá předmětem mnoha vtipů a nadsázky. Ale jen ženy ví, jak dokáže znepříjemnit život. S křečemi nemusejí pomáhat hned léky na bolest, po nichž často saháme příliš brzy. Uleví třeba uvolňování beder na nafukovacím fitness míči nebo cviky z jógy.

Ženy, které rády sahají po přírodních prostředcích, mohou vybrat jednu bylinku: Čaj z řebříčku řeší nejen bolesti, ale pomůže také se silným krvácením. Prevencí potíží je pak překvapivě i změna stravy: Jídelníček by měl obsahovat hodně vápníku, železa a hořčíku. 

Menstruace? Nestyďte se za ni, užívejte si ji, mluvte o ní
Bolestivá menstruace není normální! Začněte potíže řešit!
 Co čekat od menstruace po porodu? Tohle vás možná překvapí!
Témata: Zdraví, Video, Časopis Maminka, Jídelníček, Menstruace, Zdraví žen, Bolesti břicha, Bylinky pro ženy, Pravidelnost, Železná pravidelnost, Premenstruační syndrom, Křeč, Nepříjemný pocit, Polovina žen, Břicho, Bolest
Mohlo by vás zajímat
Nechat vyplakat miminko? Podle vědců prý nic špatného! Souhlasíte?
Procházková Simona
Kojenec
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu