Maminka.czPodcasty

VIDEO: Jak zatočit s vráskami a kolik to stojí? Dermatoložka popisuje, jak probíhají estetické zákroky

Tereza Víchová 8.  7.  2021
VIDEO: Jak zatočit s vráskami a kolik to stojí? Dermatoložka popisuje, jak probíhají estetické zákroky
Vypadat mladší a mít co nejméně vrásek touží snad každá žena. A dnes jsou drobné estetické zákroky běžně využívanou službou. Podívejte se na video, kde dermatoložka Edita Jatšová z Laserového centra Anděl popisuje, jak třeba takový „botox” probíhá, zda bolí a kolik vás bude stát hladké čelo a hezké tváře.

„Pohled realitě do očí byl 'krutý', měli jsme čas se na sebe delší dobu dívat,” komentuje Edita Jatšová uplynulý rok, který byl pro mnohé ve znamení on-line setkávání. A právě na nich jsme se s trochou nadsázky občas lekli své tváře na monitoru počítače. Vzrostl tak zájem o estetické zákroky.

„Vlastně našemu oboru prospělo nošení roušek, pod které se skryjí modřinky a stroupky,” říká Edita Jatšová.

Nejvíce si podle ní všímáme tzv. mračivky, tedy mimické vrásky uprostřed čela. Ale i toho, jak se s věkem mění kontury tváře.

„Mračivou vrásku ošetřujeme botulotoxinem. Pokud je hodně zanedbaná, používá se i kyselina hyaluronová, která funguje jako jakási vycpávka,” přibližuje kouzla estetické medicíny lékařka.

Pokud si chcete rozhovor s dermatoložkou Editou Jatšovou poslechnout, zde je audioverze. Stačí kliknout na bílou šipku a chviličku počkat:

00:00:0000:00:00

Jak snášejí klientky injekce? Obavy se podle dermatoložky rozptýlí po prvním vpichu, navíc ošetření čela trvá pár sekund, takže až na výjimky se ženy obejdou i bez znecitlivujícího krému.

„Jsem fanda minimálních zákroků, u každé aplikace by mělo platit, že méně je více,” zdůrazňuje Edita Jatšová, že obavy ze ztráty mimiky opravdu nejsou v moderní dermatologii třeba. „Není třeba trvat na stoprocentní dokonalosti, pak obličej vypadá nepřirozeně,” uzavírá Edita Jatšová.

VIDEO: Veronika Kašáková o diagnóze syna: Stokrát radši bych byla znovu v děcáku
VIDEO: Patří otec k porodu? Může to být i katastrofa, říká psycholog
Témata: Podcasty, Video, Jen pro maminku, Naše tipy, Rozhovor, Zákrok, Klik, Dermatoložka, Čelo, Tvář, Edita Jatšová, Laserové centrum Anděl, Botox, Vráska
Mohlo by vás zajímat
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle jsme nečekaly!
redakce
Porod
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Kolinová Gabriela
Péče o dítě a jeho výchova
Nechci narkózu a přivázané nohy, prosadila si! Tak vznikl hypnoporod, kterým rodila i Kate
Kolinová Gabriela
Hypnoporod
Poporodní deprese! Máma ukázala dvě odlišné fotky a sklidila neuvěřitelnou podporu!
Mateřství
Nejkrásnější fotky porodů? Vyhrála holčička koukající na novorozeného bratra
Wallerová Radka
Porod