Maminka.czBatole

Video: Katka Trojanová - Královna české rallye

15. 12. 2009
Video: Katka Trojanová  - Královna české rallye
Kateřina Trojanová je dvaatřicetiletá automobilová závodnice, momentálně na mateřské dovolené s dvouletou dcerkou Karolínou. A během volna od „práce“ rozhodně nezahálí. Věnuje se totiž své druhé velké lásce - koním. „Přivedl mě k nim děda, protože on koně choval na svém statku a já mu tam chodila pomáhat,“ přiznala Kateřina.

Její den dopoledne probíhá asi jako u většiny žen, které tráví čas doma s dítětem. Od rána se stará o domácnost a hraje si s dcerou. Po obědě pak jede za svou další vášní na statek svých rodičů, což jsou už odmalička welské a andaluské koně. S přítelem, rovněž závodníkem, Jaroslavem Vančíkem by si ještě přáli jedno dítě, ale nechávají všemu volný průběh. Teď chce být Kateřina hlavně stoprocentní mámou pro svou Karolínku. „Momentálně nevím, jak to budu všechno dohromady stíhat. Ještě uvidím, jak to bude se závoděním,“ vysvětlovala mladá závodnice.

Katka je dvojnásobnou držitelkou Ceny Elišky Junkové a právem si získala označení královna české rallye. Závodění se věnuje její otec i bratr, proto se do auta posadila velmi brzy. Nejprve zkusila roli spolujezdce, ale to ji neoslovilo, a tak přesedla za volant. V 21 letech ji čekaly první závody, které odstartovaly její sportovní kariéru.

Ty poslední jela přede třemi lety. „Jedny z posledních závodů jsem jela v Českém Krumlově. Tam to mám ráda. To jsem už měla v bříšku malou Karolínku. Jakmile jsem se dozvěděla, že jsem těhotná, tak jsem se závoděním skončila.“

Katka začínala jezdit v rodiném favoritu, později přesedlala na felicii, daewo, fiat, renault a hondu. Přestože je automobilové závodění doménou mužů a někteří ji zpočátku podceňovali, vydobyla se mezi nimi své místo a má tu i pár přátel. Našli se sice i závodníci, kteří nemohli unést její vítězství, ale většina mužských kolegů se k ní vždy chovala přátelsky a s úctou.

Posledních pět let navigovaly v autě pouze ženy. V současné době si nejvíce rozumí a tvoří skvělý tým se švagrovou Janou Pluhařovou. Jsou nejen spolujezdkyně, ale i velké kamarádky. „Je to super, že jezdím se svou nejlepší kamarádkou, protože oba jezdci si musí v závodě stoprocentně věřit,“ dodala Katka.

Foto: Roman Beránek

Maminka Roku 2019
Témata: Děti, Slavní rodiče, Batole, Skvělý tým, Katka, Královna, Renault, Trója

Mohlo by vás zajímat
Úzkostné stavy se mohou projevovat různě. A co když je má celá rodina?
Eliánek spí od dvou měsíců ve svém pokojíčku, říká Dominika Mesarošová
Zimní děti versus ty letní: Datum narození ovlivňuje zdraví i charakter
Maminka roku: Syn mi holil hlavu, smál se, já brečela, říká Andrea
Marta Jandová: Dcera chodí do státní školy, na úkoly jsme připraveni
Nechci být otrokem dětí. Dva potomci stačí, říká Agáta Prachařová
Jsem obézní. V těhotenství jsem cítila ze strany lékařů odpor a styděla se
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Své děti miluju, ale cizí mi vadí o to víc. Jsem divná?

Horoskopy

Panna Občas si říkáte, že je všechno jednotvárné. Tak to zkuste změnit. Sice nemáte energie na rozdávání, ale…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Vendelín, Eunika, Vendelína

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu