Maminka.czBatole

Video: Katka Trojanová - Královna české rallye

15. 12. 2009
Video: Katka Trojanová  - Královna české rallye
Kateřina Trojanová je dvaatřicetiletá automobilová závodnice, momentálně na mateřské dovolené s dvouletou dcerkou Karolínou. A během volna od „práce“ rozhodně nezahálí. Věnuje se totiž své druhé velké lásce - koním. „Přivedl mě k nim děda, protože on koně choval na svém statku a já mu tam chodila pomáhat,“ přiznala Kateřina.

Její den dopoledne probíhá asi jako u většiny žen, které tráví čas doma s dítětem. Od rána se stará o domácnost a hraje si s dcerou. Po obědě pak jede za svou další vášní na statek svých rodičů, což jsou už odmalička welské a andaluské koně. S přítelem, rovněž závodníkem, Jaroslavem Vančíkem by si ještě přáli jedno dítě, ale nechávají všemu volný průběh. Teď chce být Kateřina hlavně stoprocentní mámou pro svou Karolínku. „Momentálně nevím, jak to budu všechno dohromady stíhat. Ještě uvidím, jak to bude se závoděním,“ vysvětlovala mladá závodnice.

Katka je dvojnásobnou držitelkou Ceny Elišky Junkové a právem si získala označení královna české rallye. Závodění se věnuje její otec i bratr, proto se do auta posadila velmi brzy. Nejprve zkusila roli spolujezdce, ale to ji neoslovilo, a tak přesedla za volant. V 21 letech ji čekaly první závody, které odstartovaly její sportovní kariéru.

Ty poslední jela přede třemi lety. „Jedny z posledních závodů jsem jela v Českém Krumlově. Tam to mám ráda. To jsem už měla v bříšku malou Karolínku. Jakmile jsem se dozvěděla, že jsem těhotná, tak jsem se závoděním skončila.“

Katka začínala jezdit v rodiném favoritu, později přesedlala na felicii, daewo, fiat, renault a hondu. Přestože je automobilové závodění doménou mužů a někteří ji zpočátku podceňovali, vydobyla se mezi nimi své místo a má tu i pár přátel. Našli se sice i závodníci, kteří nemohli unést její vítězství, ale většina mužských kolegů se k ní vždy chovala přátelsky a s úctou.

Posledních pět let navigovaly v autě pouze ženy. V současné době si nejvíce rozumí a tvoří skvělý tým se švagrovou Janou Pluhařovou. Jsou nejen spolujezdkyně, ale i velké kamarádky. „Je to super, že jezdím se svou nejlepší kamarádkou, protože oba jezdci si musí v závodě stoprocentně věřit,“ dodala Katka.

Foto: Roman Beránek

Témata: Slavní rodiče, Děti, Batole, Trója, Královna, Skvělý tým, Katka, Renault

Mohlo by vás zajímat
Chlapi nepláčou. Když ale otcové vdávají dcery, slzy neudrží
Narození miminka může být šok! Jak vztah mezi vámi nastartovat?
Kojenci, kteří dostávají co nejdříve pevnou stravu, lépe spí, ukázal průzkum
Nastavte dítěti rytmus. Ale jak na to? Tady je našich 6 rad

Horoskopy

Blíženci V práci se musíte dost přizpůsobovat. Právě dnes mohou vzniknout velké třecí plochy. Raději se vyhněte…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Drahomíra, Drahomír, ArnoldRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu